Κυνηγετικά Νέα

Δεν λετε τουλαχιστον ενα ευχαριστω στην ΚΣΕ που χαρη στην Εξαιρετικη της δουλεια περυσι, με το απλικεϊσο, καταφεραμε να κυνηγησουμε κ φετος τρυγονι! Εξαλλου το ειπε κ ενας παραγοντας του υπουργειου (.very funny. ), χωρις το"Κενταυρος" ουτε με κυαλι το τρυγονι!
Καλά ας μην ερχόταν εκλογές και θα βλέπαμε αν απαγορεύονταν ή όχι τα τρυγόνια.
 
Απλοϊκη η προσέγγιση σου.
Είναι πολυυυυ λιγότεροι αυτοί που κυνηγούν τρυγόνια.
Τόσοι που λες, ίσως βγουν την πρώτη μέρα και από αυτούς το 1/4 ίσως φτάσουν το όριο την πρώτη μέρα μόνο.
Μετά τα κλασικα νούμερα.
Οπότε μάλλον είναι πολλά αυτά που δηλώθηκα κατά την δική μου γνώμη.
Συμφωνω. Αν κρίνω από εδώ 1 στους 10 θα βγει για τρυγόνια και αυτό την πρωτη μερα άντε και την δευτερη. Μετά απολαμβάνω την μοναξιά μου όπου και όποτε θέλω στα καρτερια... Όσο από καρπωση , αν κάνεις 1 είσαι αρχηγος. Αν πάρεις 2-3 ανάβεις λαμπαδα στο εκκλησάκι της περιοχής , από 3 μέχρι όριο πας παίζεις τζόκερ το απόγευμα η την ξαναπεφτεις στην γυναικαρα που σε έχει φτύσει 10 φορές γιατί με το φάρδος που σε δέρνει εκείνη την ημέρα , σίγουρα θα σου κατσει......
 
Μην κρίνουμε μόνο από τι συμβαίνει στο μέρος μας. Ας πουν και τα παιδιά που κυνηγούν Μακεδονία, η οποία δέχεται και την μεγαλύτερη έλευση κυνηγών στην έναρξη. Εκεί τα νούμερα, δεν είναι ένα και δύο πουλιά. Εντάξει, δεν λέω ότι όλοι κάνουν νούμερα, όμως σίγουρα δεν είναι ένα δύο πουλιά. Επίσης, τουλάχιστον στον νομό μου (Αιτωλοακαρνανία) πάρα πολλοί κυνηγοί, όχι μόνο Αιτωλοακαρνάνες, κυνηγούν το τρυγόνι εντατικά, μέχρι και του Σταυρού (14 Σεπτεμβρίου) που αναμένουν και το τελευταίο μεγάλο πέρασμα.Το ίδιο συμβαίνει και όπου υπάρχουν μεταναστευτικές οδοί.
 
Για να δούμε πως θα πάνε για κυνήγι οι κυνηγοί τον μεγάλων αστικών κέντρων με την βενζίνα στα δυο ευρώ και πανω
ειναι μέγα θέμα αυτό
Θα βγάλει ο Κούλης Hunting pass μετά την μεγάλη επιτυχία του fuel pass, μην αγχώνεσαι έχουμε πρωθυπουργάρα .sarcastic. .
 
Μην κρίνουμε μόνο από τι συμβαίνει στο μέρος μας. Ας πουν και τα παιδιά που κυνηγούν Μακεδονία, η οποία δέχεται και την μεγαλύτερη έλευση κυνηγών στην έναρξη. Εκεί τα νούμερα, δεν είναι ένα και δύο πουλιά. Εντάξει, δεν λέω ότι όλοι κάνουν νούμερα, όμως σίγουρα δεν είναι ένα δύο πουλιά. Επίσης, τουλάχιστον στον νομό μου (Αιτωλοακαρνανία) πάρα πολλοί κυνηγοί, όχι μόνο Αιτωλοακαρνάνες, κυνηγούν το τρυγόνι εντατικά, μέχρι και του Σταυρού (14 Σεπτεμβρίου) που αναμένουν και το τελευταίο μεγάλο πέρασμα.Το ίδιο συμβαίνει και όπου υπάρχουν μεταναστευτικές οδοί.
Έτσι ακριβώς
 
110k! μααααλιστα.
Να κανουμε ενα γκαλοπ ποσοι απο εμας κ ποσοι γνωστοι μας δηλωναν τα πουλια?
Οχι για να κρυψουν κατι, απο βαρεμαρα. Εξαλου να κρυψουμε τι, το κανενα ή το 1-2 στην καλυτερη?
Το νουμερο το θεωρω απλα σαν κατι που δηλωθηκε χωρις να ανταποκρινεται στην πραγματικοτητα. (Πολυ λιγοτερα....)
Μη λέτε βλακείες ρε. Εγώ δήλωνα 6 κάθε μέρα μέχρι τα Χριστούγεννα :eek:
 
Μην κρίνουμε μόνο από τι συμβαίνει στο μέρος μας. Ας πουν και τα παιδιά που κυνηγούν Μακεδονία, η οποία δέχεται και την μεγαλύτερη έλευση κυνηγών στην έναρξη. Εκεί τα νούμερα, δεν είναι ένα και δύο πουλιά. Εντάξει, δεν λέω ότι όλοι κάνουν νούμερα, όμως σίγουρα δεν είναι ένα δύο πουλιά. Επίσης, τουλάχιστον στον νομό μου (Αιτωλοακαρνανία) πάρα πολλοί κυνηγοί, όχι μόνο Αιτωλοακαρνάνες, κυνηγούν το τρυγόνι εντατικά, μέχρι και του Σταυρού (14 Σεπτεμβρίου) που αναμένουν και το τελευταίο μεγάλο πέρασμα.Το ίδιο συμβαίνει και όπου υπάρχουν μεταναστευτικές οδοί.
Συμφωνώ έναρξη περισυ και προπερσι έκανα όριο αλλα ειδικά περισυ εκεί τριγύρω από όσο ξέρω ήμουν από τους πολυ λίγους που το έκαναν όλοι οι υπόλοιποι έκαναν 1-2-3 πουλιά....και δεν ήταν και σχετικά καλή χρονιά από άποψη πληθυσμού των τρυγονιων στην περιοχή......τις υπόλοιπες μέρες μέχρι και τις 16 Σεπτεμβρίου που σταμάτησα να έκανα αλλες 10 εξόδους και να έπαιρνα από 1-3 πουλιά και με μερικά κουλούρια......
 
Μην κρίνουμε μόνο από τι συμβαίνει στο μέρος μας. Ας πουν και τα παιδιά που κυνηγούν Μακεδονία, η οποία δέχεται και την μεγαλύτερη έλευση κυνηγών στην έναρξη. Εκεί τα νούμερα, δεν είναι ένα και δύο πουλιά. Εντάξει, δεν λέω ότι όλοι κάνουν νούμερα, όμως σίγουρα δεν είναι ένα δύο πουλιά. Επίσης, τουλάχιστον στον νομό μου (Αιτωλοακαρνανία) πάρα πολλοί κυνηγοί, όχι μόνο Αιτωλοακαρνάνες, κυνηγούν το τρυγόνι εντατικά, μέχρι και του Σταυρού (14 Σεπτεμβρίου) που αναμένουν και το τελευταίο μεγάλο πέρασμα.Το ίδιο συμβαίνει και όπου υπάρχουν μεταναστευτικές οδοί.
Συμφωνώ έναρξη περισυ και προπερσι έκανα όριο αλλα ειδικά περισυ εκεί τριγύρω από όσο ξέρω ήμουν από τους πολυ λίγους που το έκαναν όλοι οι υπόλοιποι έκαναν 1-2-3 πουλιά....και δεν ήταν και σχετικά καλή χρονιά από άποψη πληθυσμού των τρυγονιων στην περιοχή......τις υπόλοιπες μέρες μέχρι και τις 16 Σεπτεμβρίου που σταμάτησα να έκανα αλλες 10 εξόδους και να έπαιρνα από 1-3 πουλιά και με μερικά κουλούρια......

Δεν αμφισβητησα τα τρυγονια που θηρευτηκαν παιδες.
Γι' αυτα που δηλωθηκαν στην εφαρμογη λεω....
 
Να το θυμαστε....μεχρι τα κοτετσια....και τις κοτες θα φακελωσουν....

https://www.kynigesia.gr/epikairotita/ethniko-mitroo-zoon-syntrofias-oi-allages-
Φαινομενικά υπάρχει ενδιαφέρον από την κυβέρνηση για το θέμα τον ζώων συντροφιάς, κατά βάθος όμως το μέλλον με τέτοιο φακελωμα, για αρχή στα ζώα και μετά ποιος ξέρει που αλλού είναι τρομακτικό. Μου κάνει εντύπωση που σε αυτή τη χώρα δεν υπάρχει ενδιαφέρον να ελεγχθουν και να καταμετρηθούν, παράνομα εισερχόμενα πρόσωπα, που στο κάτω κάτω είναι κίνδυνος για την εσωτερική ασφάλεια και δείχνουν τέτοια σπουδή και ενδιαφέρον να μας βάλουν σε αυτή τη διαδικασία με τα σκυλιά μας. Γιατί άραγε;
 
Back
Top