Κυνηγετικά Νέα

Δεν αρκεί να ζητάνε την αποπομπή της. Πρέπει παράλληλα να πιέσουν με κάθε τρόπο και να καταφέρουν να εκδιωχθεί από αυτή τη θέση.
Αν η κυρία αυτή δεν χάσει τη θέση της τότε το μήνυμα που βγαίνει είναι "δεν πάνε να λένε οι κυνηγοί, κανένας δεν τους υπολογίζει, ότι θέλουμε θα λέμε χωρίς να τους λαμβάνουμε υπόψη". Αν χάσει τη θέση της, τότε θα μάθουν να σέβονται την κυνηγητική δραστηριότητα, την κυνηγητική κοινότητα και θα είναι πολύ προσεκτικοί την επόμενη φορά που θα σκεφτούν να σχολιάσουν τους κυνηγούς.

Είναι μία τυπική περίπτωση όπου ο σεβασμός επιβάλλεται με τη "βία", και δεν "κερδίζεται" έτσι απλά και παθητικά όπως συχνά μας λένε.
 
Δεν αρκεί να ζητάνε την αποπομπή της. Πρέπει παράλληλα να πιέσουν με κάθε τρόπο και να καταφέρουν να εκδιωχθεί από αυτή τη θέση.
Αν η κυρία αυτή δεν χάσει τη θέση της τότε το μήνυμα που βγαίνει είναι "δεν πάνε να λένε οι κυνηγοί, κανένας δεν τους υπολογίζει, ότι θέλουμε θα λέμε χωρίς να τους λαμβάνουμε υπόψη". Αν χάσει τη θέση της, τότε θα μάθουν να σέβονται την κυνηγητική δραστηριότητα, την κυνηγητική κοινότητα και θα είναι πολύ προσεκτικοί την επόμενη φορά που θα σκεφτούν να σχολιάσουν τους κυνηγούς.

Είναι μία τυπική περίπτωση όπου ο σεβασμός επιβάλλεται με τη "βία", και δεν "κερδίζεται" έτσι απλά και παθητικά όπως συχνά μας λένε.
Δεν πρόκειται να την κουνήσουν ούτε ένα εκατοστό
Η κυνηγετική δραστηριότητα και οι κυνηγοί είναι υπό διωγμό μόνο τα αγριογούρουνα τους χαλάνε την σούπα προς το παρόν
Θα δούμε όταν πλησιάζουν οι εκλογές.
Όπως πάει σε λίγα χρόνια θα μάς τελειώσει και αυτό
Νεοφιλελέ δεξιά και αριστερά ως προς το κυνήγι είναι γνωστές οι θέσεις τους με εξαίρεση το ΚΚΕ,μια χαρά θα τα βρούνε όταν έρθει η ώρα να μας πετσοκόψουν
Αν δείς ποτέ από τους εργολάβους του αντιρατσισμού λέξη για τις <<ευχές >>που γράφουν ορισμένοι για τους κυνηγούς και τις οικογένειες τους και την στοχοποίηση που δέχονται γράψε μου.......
 
Βόλτα στο ένα από τα δυο κυνηγομάγαζα του νησιού. Έχει γεμίσει με είδη αλιείας και θα σταματήσει να πουλάει όπλα και φυσίγγια λόγω του νέου νόμου. Πήρα κάτι φυσίγγια που τα είχε με περσινές τιμές. Με την πρώτη ευκαιρία θα πάω και στο άλλο κατάστημα να δω τι θα κάνει. Αναρωτιέμαι αν κλείσει τι θα κάνουν οι κυνηγοί του νησιού. Αναγκαστικά θα αγοράζουν από Αθήνα μάλλον.
 
Βόλτα στο ένα από τα δυο κυνηγομάγαζα του νησιού. Έχει γεμίσει με είδη αλιείας και θα σταματήσει να πουλάει όπλα και φυσίγγια λόγω του νέου νόμου. Πήρα κάτι φυσίγγια που τα είχε με περσινές τιμές.
Συλιβανης?
Είχε κ δικά του φυσίγγια αλλά πανε κ αυτα.....

Με την πρώτη ευκαιρία θα πάω και στο άλλο κατάστημα να δω τι θα κάνει.
Αν έχει κ είδη αλιείας θα το γυρίσει αποκλειστικά εκεί, αν έχει μόνο κυνηγετικά είναι δυσκολο να κρατηθει κ αυτό αφορά τα περισσοτερα "μικρα" κυνηγομαγαζα...
 
Συλιβανης?
Είχε κ δικά του φυσίγγια αλλά πανε κ αυτα.....


Αν έχει κ είδη αλιείας θα το γυρίσει αποκλειστικά εκεί, αν έχει μόνο κυνηγετικά είναι δυσκολο να κρατηθει κ αυτό αφορά τα περισσοτερα "μικρα" κυνηγομαγαζα...
Ναι Τάσο ο Συλιβάνης.
Ο άλλος που λέγεται Παπουτσάκης είχε και διαφορά είδη σπιτιού στο μαγαζί. Τωρα δεν ξέρω τι έχει κάνει.
 
Ναι Τάσο ο Συλιβάνης.
Ο άλλος που λέγεται Παπουτσάκης είχε και διαφορά είδη σπιτιού στο μαγαζί. Τωρα δεν ξέρω τι έχει κάνει.
Τον Παπουτσάκη τον ξέρω, πολυ καλό παιδί και εξυπηρετικότατος, τον έχω τσεκάρι με μαγαλομαγαζα τον Αθηνών και είχε καλύτερες τιμες και σε κάποια φυσίγγια εισαγωγής μεγάλη διαφορά.
 
Τον Παπουτσάκη τον ξέρω, πολυ καλό παιδί και εξυπηρετικότατος, τον έχω τσεκάρι με μαγαλομαγαζα τον Αθηνών και είχε καλύτερες τιμες και σε κάποια φυσίγγια εισαγωγής μεγάλη διαφορά.
Το καλό είναι ότι έχουν φυσίγγια σε περσινές τιμές. Μπορεί να τα έχουν έως και €1 κάτω στο κουτί γιατί πάντα ήταν πιο ακριβά από τιμές Αθήνας. Δεν γλυτωνεις πολλά αλλά πήρα μερικά έτσι για την κάψα!
 
Τι φτώχεια κύριε Νικο??? Κουτοπονηριά και αρρώστια έχουν αυτοί οι τυποι. Σακουλαδες χασαπηδες ειναι.

Μαλλον δικιο εχεις....αλλα ειδα αυτο το σχοινι που ειχε για αορτηρα στο οπλο..... ειδα και το καπο του αυτ/του
του....και γι'αυτο εγραψα αυτα που εγραψα!!!

Απο την ''αλλη''.....περασε απο το μυαλο σου 1% να μην εχει κρεας για τα παιδια του ???

Εαν εχουν τα παιδια φαγητο...οντως ειναι αρρωστος......
 
Μαλλον δικιο εχεις....αλλα ειδα αυτο το σχοινι που ειχε για αορτηρα στο οπλο..... ειδα και το καπο του αυτ/του
του....και γι'αυτο εγραψα αυτα που εγραψα!!!

Απο την ''αλλη''.....περασε απο το μυαλο σου 1% να μην εχει κρεας για τα παιδια του ???

Εαν εχουν τα παιδια φαγητο...οντως ειναι αρρωστος......
Κατσαπλιαδες Νικο! Σιγά μην βγουν να κάνουν την απατεωνιά με καλά τουφέκια. Οι πιο πολλοί με κάτι ξεχαρβαλωμενα ερείπια πανε για να μην τους νοιάζει αν τους τα παρουν. Και αν πιαστούν μετά από λίγο συνεχίζουν το ίδιο βιολί. Είπαμε αρρώστια....
 
Back
Top