Κυνηγετικά Βιβλία

Το κυνήγι είναι άθλημα η συνδρομο(που ίσως κ να το έχεις διαβάσει αν κατάλαβα καλά) θα πρότεινα που είναι ευκολο να βρεθεί κ που πραγματικα είναι φοβερό βιβλίο, ένα στολιδι στην βιβλιοθήκη κάθε κυνηγου...
Αξίζει να πουμε πως το βιβλίο αυτό που εκδόθηκε πρώτη φορά το 1986 και την δευτερη επανέκδοση την έκανε ο Γιάννης Χριστογιαννης( που του άρεσε πολυ κ "πιστεψε" σε αυτό το βιβλίο) το 1997 με δικά του έξοδα όπου και το διέθετε προς πώληση από την επειχηρηση του(tstv)...

View attachment 20787
Έχει αλλάξει κάτι στην έκδοση του Γιάννη χριστογιαννη
 
κανενας νεως κυνηγος η και παλαιως δεν εχη ενδιαφερων για τα περιωδικα που δωριζωωωωω .think. ναιιι τα μεταφωρεικα ειναι μεγαλαααα μιας και ειναι πωλα τα κιλααα;).think.αλα και η γνωσης που θα παρης ειναι πωλλεςςςςς;););)
Πόσα κιλά είναι;
 
Το βιβλίο (οδηγός κυνηγίου και κυνηγοτοπων στην Ελλάδα) αξίζει.? Τι αναφέρει σχετικά. Μια περιληψη σχετικά με τα γραφόμενα
 
Επίσης αν αξίζει το Αλφαβητάρι του κυνηγου του χρ χατζιωτη
Ένα μικρό βιβλιαράκι είναι που παρόλα αυτα καταφερνει να λυσει αρκετές απορίες κ ιδιαίτερα του νέου κυνηγου..
Δεν θα σε απετρεπα από την ανάγνωση του..
εξάλλου κ το κόστος αυτου είναι μηδαμινό...
 
Ένα μικρό βιβλιαράκι είναι που παρόλα αυτα καταφερνει να λυσει αρκετές απορίες κ ιδιαίτερα του νέου κυνηγου..
Δεν θα σε απετρεπα από την ανάγνωση του..
εξάλλου κ το κόστος αυτου είναι μηδαμινό...
Το κόστος είναι κάτι λιγότερο από 5ευρω . Σχετικά τι αναφέρει ?
 
Το κόστος είναι κάτι λιγότερο από 5ευρω . Σχετικά τι αναφέρει ?
Λίγο από όλα.... Επιλογή οπλου,φυσιγγια, κυνηγόσκυλα, θηράματα, κυνηγοτοποι, σκοπευτηρια κλπ...
Είμαι ανάμεσα στο [Αλφαβητάρι του κυνηγου]. [Απόσταγμα πυριτιδας 30 ιστορίες με όπλα][οδηγός κυνηγίου και κυνηγοτοπων]
Τα δυο τελευταία δεν τα έχω διαβασει...
Το δευτερο σίγουρα κάποια στιγμή θα το παρω............
 
1.Τα μυστικά ενός μπεκατσοκυνηγού
Παρωχημένο στα τεχνικά θέματα,αλλά πάντα επίκαιρο στο κομμάτι της βιολογίας,της συμπεριφοράς κ της αποδημίας της βασίλισσας!
2.Οπλα κ φυσίγγια (το έχω σε φωτοτυπίες...)
Τεχνική Βίβλος!!!
3.Οι πράσινοι λόφοι της Αφρικής
Εδώ είναι και υποκειμενικό το θέμα... Αγαπάω Χέμινγουεϊ!
"Είδα"πολλούς γνωστούς μου μέσα στους ήρωες του βιβλίου,και την αφεντομουτσουνάρα μου... Αν και η βάση του βιβλίου αφορά κυνήγι σαφάρι... Το διαβάζω για πολλοστή φορά άνετα! Φοβερές εικόνες κ μια ψυχολογικη προσέγγιση,με ενδιαφέρον,στους κυνηγούς-ηρωες!
 
Last edited:
Back
Top