Κτηνιατρικά Φάρμακα

Νίκο, είναι ένα εμβόλιο με μεγάλη αποτελεσματικότητα, έχω διαβάσει από διάφορες χώρες ποσοστά από 75% και πάνω, δεν έχω διαβάσει τίποτα επίσημης πηγής. Αν ευελπιστούσες σε 100% προστασία έχασες, πιστεύω πως θα στο επιβεβαιώσει και ο κτηνίατρος σου. Μερικοί θεωρούν το 75 και 80% ένα σημαντικότατο ποσοστό που μαζί με τα υπόλοιπα (εντομοαπωθητικά, σίτες, καθαριότητα χώρου κλπ) αναβιβάζουν το ποσοστό.
Μια άλλη θετική παράμετρος που έχω ακούσει από γιατρούς είναι πως κάποια που νόσησαν ήταν ηπιότερης κατάστασης.
Από τα αρνητικά είναι: το κόστος κυρίως της πρώτης χρονιάς που είναι τριπλό και πρέπει να προηγηθεί εξέταση μήπως ήδη έχει προσβληθεί. Είναι ακόμη πιο δύσκολα για όποιον έχει πολλούς σκύλους. Αρκετοί σκύλοι παρουσιάζουν κάποιες αλλεργίες, ο κτηνίατρός μου το έχει επιλύσει, στην ίδια τιμή κάνει μαζί με το εμβόλιο και μια αντιισταμινική ένεση.
 
Καλησπέρα και από εμένα, Κύριε Γιάννη όλα καλά????
Όσον αφορά το εμβόλιο κατά της λισμανιας εγώ εμβολιασαςτα σκυλιά μου με το που βγήκε το εμβόλιο περίπου πριν τέσσερα χρόνια, το κόστος είναι για το πρώτο έτος τρεις φορές με διαφορά 22 μέρες το καθένα και το κόστος ήταν 50,00 € η κάθε φορά, 150,00 € δηλαδή η πρώτη φορά, κάθε χρόνο μετά επαναληπτικό με κόστος 50,00 € το τεστ είναι μέσα σε αυτή την τιμή, εγώ το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!!! Και επίσης θα ήθελα να σας ενημερώσω εδώ κ πάλι τέσσερα χρόνια χρησιμοποιώ το κολαρο τις bayer seresto!!!! Δεν υπάρχει!!!!! Αδιάβροχο και για 8 μήνες δεν ασχολείσαι!!!!!!!
 
Κύριε Γιάννη όλα καλά????
Γεια σου πρόεδρε. Όλα καλά, από όσο γνωρίζω Κωστή.
χρησιμοποιώ το κολαρο τις bayer seresto!!!! Δεν υπάρχει!!!!! Αδιάβροχο και για 8 μήνες δεν ασχολείσαι!!!!!!!
Ναι, αλλά όχι για σκνίπες και κουνούπια. Μόνο για ψύλλους και τσιμπούρια.
 
Εγω ωντας παθων με τα διαφορα κολλαρα εδω και 4 χρονια χρησιμοποιω για την σκνιπα μηνιαιος την αμπουλα της αντβαντιξ
Ειναι 11 ευρω τον μηνα για καθε σκυλο αλλα αμα την παθεις τοτε λες χαλαλι τους
Και δυστυχως την επαθα με τα κολλαρα
 
Αυτοί λένε κ σκνιπα, αλλά δεν ισχύει πιστεύω, τώρα η αλήθεια είναι πως τα έχω σε καθαρό χώρο (συγκεκριμένα μέσα σπίτι, ο κύριος Γιάννης ξέρει) τους έχω κολαρο τα έχω εμβολιασμενα, τους βάζω κ σπρέι κάθε απόγευμα από Απρίλιο Μάιο και μετά, ε, τι άλλο να κάνεις, μετά είναι θέμα τύχης, έχεις σχεδόν φτάσει στο 90%,
 
Πόσα κιλά είναι ο κάθε σκύλος σου;
Μεσο ορο 20 κιλα κυρ Γιαννη
Πρνω αυτην που καλυπτει 10-25 κιλα αν θυμαμαι καλα τα ορια που αναγραφει
Ειναι για μεσαιου τυπου σκυλους αυτη που περνω
 
Νίκο, είναι ένα εμβόλιο με μεγάλη αποτελεσματικότητα, έχω διαβάσει από διάφορες χώρες ποσοστά από 75% και πάνω, δεν έχω διαβάσει τίποτα επίσημης πηγής. Αν ευελπιστούσες σε 100% προστασία έχασες, πιστεύω πως θα στο επιβεβαιώσει και ο κτηνίατρος σου. Μερικοί θεωρούν το 75 και 80% ένα σημαντικότατο ποσοστό που μαζί με τα υπόλοιπα (εντομοαπωθητικά, σίτες, καθαριότητα χώρου κλπ) αναβιβάζουν το ποσοστό.
Μια άλλη θετική παράμετρος που έχω ακούσει από γιατρούς είναι πως κάποια που νόσησαν ήταν ηπιότερης κατάστασης.
Από τα αρνητικά είναι: το κόστος κυρίως της πρώτης χρονιάς που είναι τριπλό και πρέπει να προηγηθεί εξέταση μήπως ήδη έχει προσβληθεί. Είναι ακόμη πιο δύσκολα για όποιον έχει πολλούς σκύλους. Αρκετοί σκύλοι παρουσιάζουν κάποιες αλλεργίες, ο κτηνίατρός μου το έχει επιλύσει, στην ίδια τιμή κάνει μαζί με το εμβόλιο και μια αντιισταμινική ένεση.
κύριε Γιάννη
Πάνω κάτω τα ίδια μου λέει και η κτηνιατρος μου.. είναι πανάκριβο και όταν ξεβρακωνεσε και σου λένε και 70 80% δεν ακούγεται ότι καλύτερο
 
κύριε Γιάννη
Πάνω κάτω τα ίδια μου λέει και η κτηνιατρος μου.. είναι πανάκριβο και όταν ξεβρακωνεσε και σου λένε και 70 80% δεν ακούγεται ότι καλύτερο
Όσοι έχουν χάσει ή θεραπεύσει σκύλο το θεωρούν μεγάλο ποσοστό και υποφερτό οικονομικά. Οι υπόλοιποι το βλέπουμε όπως τα λες.
 
Μεσο ορο 20 κιλα κυρ Γιαννη
Πρνω αυτην που καλυπτει 10-25 κιλα αν θυμαμαι καλα τα ορια που αναγραφει
Ειναι για μεσαιου τυπου σκυλους αυτη που περνω
Αχ... απλή λογική. Το προϊόν είναι ίδιο για όλα τα μεγέθη σκύλων, η δε τιμή σχεδόν ίδια. Να πάρεις τη μεγαλύτερη δόση που είναι για 60 κιλά, με μια σύριγγα το παίρνεις ανα 1/3, βγάζεις τη βελόνα και το τοποθετείς όπως και με την πιπέτα. Βλέπεις σου έκανα το ένα, τρία.
 
Αυτοί λένε κ σκνιπα, αλλά δεν ισχύει πιστεύω, τώρα η αλήθεια είναι πως τα έχω σε καθαρό χώρο (συγκεκριμένα μέσα σπίτι, ο κύριος Γιάννης ξέρει) τους έχω κολαρο τα έχω εμβολιασμενα, τους βάζω κ σπρέι κάθε απόγευμα από Απρίλιο Μάιο και μετά, ε, τι άλλο να κάνεις, μετά είναι θέμα τύχης, έχεις σχεδόν φτάσει στο 90%,
Αυτοί, εννοείς οι πωλητές. Η εταιρεία στο εσωκλειστο χαρτί οδηγιών είναι απόλυτη, ψύλλους και τσιμπούρια. Γι'αυτό όταν αγοράζω χύμα ζητώ και την αρχική συσκευασία.
 
Αχ... απλή λογική. Το προϊόν είναι ίδιο για όλα τα μεγέθη σκύλων, η δε τιμή σχεδόν ίδια. Να πάρεις τη μεγαλύτερη δόση που είναι για 60 κιλά, με μια σύριγγα το παίρνεις ανα 1/3, βγάζεις τη βελόνα και το τοποθετείς όπως και με την πιπέτα. Βλέπεις σου έκανα το ένα, τρία.
Απλη λογικη κ ομως καποιες φορες ψαχνουμε τα γυαλια που φοραμε
Δεν μου περασε ποτε απ το μυαλο
Ευχαριστω παρα πολυ.shake hands.
Ομολογω οτι δεν το σκεφτηκα ποτε.shake hands.
 
Και εγώ από φαρμακείο τα παίρνω το 5απλουν 5 ευρώ και 4 ευρώ αν θυμάμαι το αντιλυσσικό...
 
Back
Top