Κουδουνάκι και γριλιδια σκύλου

Οι λαγαδες πρέπει να είναι το φετίχ τους τα κουδουνάκια😁😁😁
Τρελαίνομαι για τον ήχο απο κουδούνι στην έρευνα στο δάσος, είναι σαν μελωδία, στην αρχή κυνηγούσα έτσι, αλλά στη φερμα έχανα τον σκυλο και προσπαθούσα να μαντέψω που είναι!!!
 




Οι τσοπανιδες φοράνε στα τσοπανοσκυλα τροκανια από γίδια η πρόβατα. μια φορά έμεινα από μπαταρία στο μπιπερ πηγα στον ξάδερφο και πειρα ένα γιδοτροκανο😅 και τότε βαρεσα με το ζορι 2 μπεκάτσες το σκυλί το έχανα μέσα στο πυκνό.
 




Οι τσοπανιδες φοράνε στα τσοπανοσκυλα τροκανια από γίδια η πρόβατα. μια φορά έμεινα από μπαταρία στο μπιπερ πηγα στον ξάδερφο και πειρα ένα γιδοτροκανο😅 και τότε βαρεσα με το ζορι 2 μπεκάτσες το σκυλί το έχανα μέσα στο πυκνό.
Στα πανηγύρια που έχουν και παζαρι, π.χ. στο Στρεφι τώρα και παλιοτερα που πηγαινα με το παππου Τριποταμα χανομουν να ακουω κουδουνια.
 
Στα πανηγύρια που έχουν και παζαρι, π.χ. στο Στρεφι τώρα και παλιοτερα που πηγαινα με το παππου Τριποταμα χανομουν να ακουω κουδουνια.
Φέρνουν και στην ΤΕΓΈΑ... μου αρέσουν σαν παραδοσιακά αντικείμενα!!!
 
Εγώ βάζω διαφορετικής τονικότητας για να ακούω ποιο είναι που. Εδώ λύκο δεν έχουμε. Αλλά διάβασα το άρθρο που έβαλε ένας φίλος εδώ χθες για το λύκο και δυστυχώς το ένα μέρος δεν είναι πολύ μακριά.
Εχω δει σαμ σε φωτογραφίες ξάπλα 3ης..
Θα έχουμε θέμα τα επόμενα χρόνια.
Κουδουνάκια να βαράνε και ένα ξέσπασμα κλαφουνιτου και ο ΛΑΓΟΣ βέλος.😍😍😍🤩🤩
 
Εχω δει σαμ σε φωτογραφίες ξάπλα 3ης..
Θα έχουμε θέμα τα επόμενα χρόνια.
Κουδουνάκια να βαράνε και ένα ξέσπασμα κλαφουνιτου και ο ΛΑΓΟΣ βέλος.😍😍😍🤩🤩
Πριν μερικά χρόνια,ένας τσοπάνης βρήκε ψοφιους,2 σπάνιους μες το βουνό.Σε δύο -τρεις μέρες, εμφανίστηκαν αγνωστα άτομα,τα οποία οδηγήθηκαν στα πτώματα για φωτό κλπ.Τα σπάνια ήταν απόμερα...Το πως τα βρήκαν;Τα συμπερασματα δικά σας...
 
Πριν μερικά χρόνια,ένας τσοπάνης βρήκε ψοφιους,2 σπάνιους μες το βουνό.Σε δύο -τρεις μέρες, εμφανίστηκαν αγνωστα άτομα,τα οποία οδηγήθηκαν στα πτώματα για φωτό κλπ.Τα σπάνια ήταν απόμερα...Το πως τα βρήκαν;Τα συμπερασματα δικά σας...
Ωραίος ο παρης.. για αυτά είναι πρώτοι.
 
Αναγνωρίζω τη χρησιμότητα των κουδουνιών σε σκύλους δίωξης.
Στα δικά μου,φερμας, που κινούνται σχετικά κοντά μου με ενοχλεί αφάνταστα ο συνεχόμενος,αδιάλειπτος ήχος τους(όπως και των "γρήγορων" μπιπερ), δε θέλω ούτε ο συγκυνηγός μου να φοράει σε σκυλί του....
Δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ, παρά ταύτα από ανασφάλεια εκτός του εφεδρικού μπιπερ,έχω κ ένα τροκανάκι στο αμάξι!
 
Αναγνωρίζω τη χρησιμότητα των κουδουνιών σε σκύλους δίωξης.
Στα δικά μου,φερμας, που κινούνται σχετικά κοντά μου με ενοχλεί αφάνταστα ο συνεχόμενος,αδιάλειπτος ήχος τους(όπως και των "γρήγορων" μπιπερ), δε θέλω ούτε ο συγκυνηγός μου να φοράει σε σκυλί του....
Δεν τα χρησιμοποιώ ποτέ, παρά ταύτα από ανασφάλεια εκτός του εφεδρικού μπιπερ,έχω κ ένα τροκανάκι στο αμάξι!
Φίλε ο ήχος γενικά στο βουνό πρέπει να είναι υποχρεωτικός για λόγους ασφαλείας...
Αρκετές φορές τύποι φαντάσματα με gps προβάλουν ξαφνικά μπροστά χωρίς να ακουστεί τίποτα μέσα στα πυκνά... και εγώ στην μπεκάτσα θέλω gps αν πάρω θα έχει και μπιπερ επανω.
 
Φίλε ο ήχος γενικά στο βουνό πρέπει να είναι υποχρεωτικός για λόγους ασφαλείας...
Αρκετές φορές τύποι φαντάσματα με gps προβάλουν ξαφνικά μπροστά χωρίς να ακουστεί τίποτα μέσα στα πυκνά... και εγώ στην μπεκάτσα θέλω gps αν πάρω θα έχει και μπιπερ επανω.
Συμφωνώ! Ήχο ομως όχι θόρυβο...μπιπερ "αραιό", 3 χτυπήματα το λεπτό είναι καλά για μένα! Για το πυκνό πάντα... Στο κάμπο να φοράνε μόνο το άρωμα τούς!! 🤣🤣🤣
 
Φίλε ο ήχος γενικά στο βουνό πρέπει να είναι υποχρεωτικός για λόγους ασφαλείας...
Αρκετές φορές τύποι φαντάσματα με gps προβάλουν ξαφνικά μπροστά χωρίς να ακουστεί τίποτα μέσα στα πυκνά... και εγώ στην μπεκάτσα θέλω gps αν πάρω θα έχει και μπιπερ επανω.
Εγώ κάποια στιγμή θέλω να πάρω gps και λόγω των λύκων, και 1000 κουδούνια όλων των ειδών, τα έχω αρρώστια
 
Back
Top