"Κοντακίαση"

Την πάπια γιατί την πιάνεις λες και έχει σκατά ;;; 🤣
Αστείο ...

Δεν έχω ιδέα για το σωστό πιάσιμο αλλά νομίζω δεν είναι σωστό.
Παει μονο του το χερι ετσι. Ο δεικτης ειναι απο τη αριστερη πλευρα της παπιας και δειχνει στοχο.
 
Στις φωτο θα διαπιστωσετε τις μηδενικες ανοχες του κοντακιου της βιτωρια. Δεν παιρνει καμια πατεντα κατα τη γνωμη μου. Δεν ειναι ισιο οποτε αν το μακρυνεις ισως παρει και λιγο παραπανω καστ. Θα το δοκιμασω και θα σας πω. Τα εμβολακια που εχει η βαση και μπαινουν στις εσοχες του κοντακιου πρεπει να βγαινουν. Δε το δοκιμασα και τωρα μονταρισα
Ρε παιδια αν δε κανω λαθος η vittoria deluxe εχει φλαντζες δε τεριαζουν στην απλη
 
Ρε παιδια αν δε κανω λαθος η vittoria deluxe εχει φλαντζες δε τεριαζουν στην απλη
Έχω ψάξει να βρω και δε τα κατάφερα. Αλλά όταν έβγαλα το κοντάκι της απλής είδα ότι η τρύπα που μπαίνει ο σωλήνας του ελατηρίου δεν έχει καθόλου ανοχές να μπει καποιο πλακάκι. Ίσως η ντελουξ έχει άλλη διαμόρφωση στο κοντάκι εσωτερικά. Δεν ξέρω, σκέψεις κανω.
 
Ο John Moses είχε το βλέμμα του Θεού πάνω του όταν το σχεδίαζε.
Μάλλον το βλέμα του θεού είχαν οι ιάπωνες και όχι τόσο ο Μπρο...! Έχουν μια μικρή διαφορά που κάνει τα ιαπωνικά πολύ πιο εύχριστα στα κατά τα άλλα ίδια όπλα.
 
Μάλλον το βλέμα του θεού είχαν οι ιάπωνες και όχι τόσο ο Μπρο...! Έχουν μια μικρή διαφορά που κάνει τα ιαπωνικά πολύ πιο εύχριστα στα κατά τα άλλα ίδια όπλα.
+1000 τα ιαπωνικά είναι πιο φιλικά και πιο εξελιγμένα ,αλλά πάτησαν στο βασικό σχέδιο.
 
Καλησπέρα ομάδα, όλα τα κοντάκια μου είναι στα 36 cm.
Επειδή ήταν ξυλινα τα έκοβα... Πρόσφατα απέκτησα μια fabarm xlr western που είναι με πλαστικό κοντάκι.
Προτείνετε να μειώσω το μηκος από το ίδιο πέλμα ή να αγοράσω καινούριο;
Εάν κόψω το ίδιο θα πατήσει σωστά;
 

Attachments

  • IMG_20221106_175713_edit_53894630064171.jpg
    IMG_20221106_175713_edit_53894630064171.jpg
    176 KB · Προβολές: 25
Καλησπέρα ομάδα, όλα τα κοντάκια μου είναι στα 36 cm.
Επειδή ήταν ξυλινα τα έκοβα... Πρόσφατα απέκτησα μια fabarm xlr western που είναι με πλαστικό κοντάκι.
Προτείνετε να μειώσω το μηκος από το ίδιο πέλμα ή να αγοράσω καινούριο;
Εάν κόψω το ίδιο θα πατήσει σωστά;
Βγάλε το πέλμα και τράβα φωτό να δουν οι γνωστές από μέσα πως είναι.
 
Καλησπέρα ομάδα, όλα τα κοντάκια μου είναι στα 36 cm.
Επειδή ήταν ξυλινα τα έκοβα... Πρόσφατα απέκτησα μια fabarm xlr western που είναι με πλαστικό κοντάκι.
Προτείνετε να μειώσω το μηκος από το ίδιο πέλμα ή να αγοράσω καινούριο;
Εάν κόψω το ίδιο θα πατήσει σωστά;
Εγώ θα ρωτούσα στον Τουρρη που είναι εισαγωγέας αν υπάρχει λύση
 
Back
Top