Καρεκλάκι για το καρτέρι

αυτο λεω ρε το έχω κανει το καρφωνεις και είναι οκ γραψε και ένα χαρτί επιστρεφω σε λίγο πηγα να βρω ένα παππι γτ έχω μπενελλι και επεσε ζωντανο
Χαχαχα .very funny.
Τετράγωνο πάσαλο με 4 τρύπες και έναν πιο μικρό τετράγωνο για να μπαίνει μέσα πάλι με τρυπά και μια ασφάλεια πιστεύω θα είναι κομπλέ και το πάνω πάλι μεταλλικό για να κάθεται το μαξιλαράκι μέσα πωωωω τι σκέφτηκα τώρα αν βρω και πως θα το κάνω σπαστό είμαι κομπλέ:cool:
Μόνο της κόντρες από κάτω δεν έχω σκεφτεί αυτά που πουλάνε έξω έχουν δύο μυτερές κόντρες!
 
ρε παιδια κανενα οικονομικο καρεκλακι που θα βρουμε?
καπου διαβασα για αθηνα κεντρο.
εκανα ερευνα αγορας και βλεπω κατι 60αρια ελεος.
δεν ειμαι παχυς απλα εβγαλα θεμα με το γονατο και πρεπει να καθομαι λιγακι..ελεος
 
ρε παιδια κανενα οικονομικο καρεκλακι που θα βρουμε?
καπου διαβασα για αθηνα κεντρο.
εκανα ερευνα αγορας και βλεπω κατι 60αρια ελεος.
δεν ειμαι παχυς απλα εβγαλα θεμα με το γονατο και πρεπει να καθομαι λιγακι..ελεος
https://www.decathlon.com.gr/gr_en/telescopic-hunting-tripod-stool-camouflage-brown-en-s10297.html
 
ρε παιδια κανενα οικονομικο καρεκλακι που θα βρουμε?
καπου διαβασα για αθηνα κεντρο.
εκανα ερευνα αγορας και βλεπω κατι 60αρια ελεος.
δεν ειμαι παχυς απλα εβγαλα θεμα με το γονατο και πρεπει να καθομαι λιγακι..ελεος
Ειδα τις προαλλες 35€ δερματινο τριποδο στον Σπηλιωτοπουλο...νομιζα το εχει στην σελιδα του στο φβ..
 
Πανω κατω αυτα ολα ιδια ειναι, φθηνο αλουμινιο βαζουνε για εχουν χαμηλη τιμη! Πιστευω οτι αν το προσεξεις λιγο μια χαρα θα σε βγαλει και του Παυλου με 13€ σουπερ ειναι!
 
1.60 είναι ο φίλος μπορεί να λέω και πολλά ,, καλα που δεν με διαβάζει .sarcastic.

το καθισματάκι του είναι στους 42 πόντους
1,72 ρε..χαχαχα..αλλα ειμαι 80 κιλα..οποτε δεν θελω και γερανο σαν μερικους μερικους εδω μεσα..χααχαχααχ
 
Παιδιά εγω επειδή με τα καρεκλάκια εχω ρίξει καντίλια,(άλλα μπαίναν τα πόδια μες το χώμα,άλλα ένιωθα οτι ειναι αρκετά χαμηλά και δεν βόλευε για να τουφεκισω, και για αλλα ενιωθα οτι παρα είναι ακριβά για σκαμπό, χιλιες φορές να αγόραζα 5 σκαμπό απ τον πλανόδιο με 10 ευρώ και ας σπάω και 1 κάθε μήνα) Φέτος πρίν την έναρξη αποφάσισα να φτιάξω ενα εμπνευσμένος απ τα σκαμπό των αμερικάνων
s-l640.jpg
Αρχικά πήρα εναν κουβά 20 λίτρων. έλειπε βέβαια το καπάκι του και πήρα ενα απο 10λιτρο κουβα χρώματος(εχουν ίδια διάμετρο ακριβώς.)
Έκοψα με τη σεγα ενα "πιατο" απο mdf κανα 2 πόντους μικρότερης διαμέτρου απ το καπάκι
70641541_431707087702972_8731545955876208640_n.jpg
ωστε να κάθετε μεσα στο καπάκι, και πριν το προσαρμόσω στο καπάκι κάρφωσα πάνω του ενα αυτοσχέδιο μαξιλαράκι φτιαγμένο με μια παλιά παραλλαγή και γεμισμένο με γαριδακι συσκευασιας, μετα το βίδωσα στο καπάκι και το τελικό αποτέλεσμα ηταν ενας κουβάς/σκαμπο με χωρητικότητα 20 λίτρων.πολύ βολικό οταν εχεις αρκετά πραγματα που θες να πας στο καρτέρι, πρώτη μέρα στην εναρξη εβαλα μέσα το δύχτι παραλαγής και επιασε μονο το μισό χώρο, 2 κουτια φυσίγγια, την καμερα, μπουκαλι με νερο, 2 σαντουιτς και ειχα ακόμη χώρο.
Αλλα βολεύει μόνο σε περιπτώσεις που ξέρεις που ειναι το καρτέρι και πας κατευθείαν εκει, δεν ειναι δηλαδη για περπατητο που θα το κουβαλας μαζι και θα αλλαζεις καρτέρι καθε 20 λεπτα.
Το μόνο "πρόβλημα" τωρα ειναι οτι δεν εκατσα να ασχοληθώ με το χρώμα, αρχικα ο κουβάς ηταν κοκκινος, τον έβαψα ασπρο για να πιασει καλύτερα το επόμενο χρώμα πανω του, το οποίο θα ειναι καφε/πρασινο σκουρο και αν δω οτι χρειάζεται θα του κανω και μερικά σημάδια μαυρα.
Σε εμφάνιση δεν μου βγήκε ακριβώς όπως το είχα φανταστεί, αλλα αν σκεφτεί κανείς οτι έγινε σε ένα απόγευμα με ότι υλικά είχα πρόχειρα ειναι ενα αποτέλεσμα ικανοποιητικό, και πανω απ όλα βολεύει απίστευτα!
69794094_894635784245562_1325496494605729792_n.jpg

Σημείωση: τα τρυγόνια ειναι της έναρξης και τα 2 είναι απ το διπλανό καρτέρι του φίλου που κυνηγούσαμε μαζι, πέσαν μπροστά μου και τα μάζεψα εγώ.
70503839_2400650973510019_3701974772192641024_n.jpg
75640762_985735268447553_4017997907486572544_o.jpg
 
Αυτα ειναι!, αυτη και αν ειναι πατεντα! σωραιος

Edit: μπορεις να βαλεις σφουγγαρι πανω στο ξυλο, να τεντωσεις το υφασμα και να το καρφωσεις με το καρφωτικο απο την κατω μερια του ξυλου
Καλημέρα φίλε, σαν σφουγγάρι είναι αυτά τα "γαριδακια".
Με πολύ χοντρό σφουγγάρι όμως σίγουρα θα είναι πιο αναπαυτικό.
 
Back
Top