Καρεκλάκι για το καρτέρι

Περιοχή
Αθηνα-Βριλήσσια & Γιάννενα
Όνομα
Χρήστος
Είδα στο Decathlon ένα καρεκλάκι που μου άρεσε γιατί ήταν ρυθμιζόμενο στο ύψος, από 59-70 εκ , εντάξει δεν φαίνεται και τέρας αντοχής, στα 20€

View attachment 6084
Πέρασα από εκεί και το είδα και μου φάνηκε τσάντζαλο. Δηλαδή μου δίνει την εντύπωση ότι 10 φορές αμα καθίσω θα σπάσει.
Αντίθετα, το διπλανό του μου φάνηκε πιο δεμένο και ανθεκτικό. Είναι ξύλο και δέρμα και είναι στα 35 ευρώ:

6392

Περιοχή
Αγιος Δημητριος
Όνομα
Τάσος
Πάντως μια συμβουλή για τα καρεκλάκια, επειδή την έχω πατήσει, είναι να είναι λίγο ψηλό γιατί αν είναι χαμηλό μπαίνει και 3 πόντους μέσα στο χώμα όταν κάθεσαι και είναι χάλια πολύ χαμηλό μετά.

Vasilis

Staff member
Περιοχή
Σλοβακία
Όνομα
Βασίλης
Πάντως μια συμβουλή για τα καρεκλάκια, επειδή την έχω πατήσει, είναι να είναι λίγο ψηλό γιατί αν είναι χαμηλό μπαίνει και 3 πόντους μέσα στο χώμα όταν κάθεσαι και είναι χάλια πολύ χαμηλό μετά.
Σωστός ο Τάσος. Βέβαια εξαρτάται και τι βολεύει τον καθέναν. Εμενα τα ψηλά δεν με βολεύουν και προτιμώ ένα χαμηλό καρεκλάκι στο οποίο θα βάλω ένα μικρό δεντράκι μπροστά για φύλαξη. Έχει να κάνει βέβαια και με την σωματοδομή του καθενός.

Σωστός ο Τάσος. Βέβαια εξαρτάται και τι βολεύει τον καθέναν. Εμενα τα ψηλά δεν με βολεύουν και προτιμώ ένα χαμηλό καρεκλάκι στο οποίο θα βάλω ένα μικρό δεντράκι μπροστά για φύλαξη. Έχει να κάνει βέβαια και με την σωματοδομή του καθενός.
Μου αρέσει που μιλάμε ακόμα για καρτέρι.. Για καθάρισμα χόρτων θα τα χρησιμοποιήσουμε στο εξής όπως πάει το πράγμα .ha ha. .crying smile..very happy.

Όνομα
Ηλίας
Και αφού έχουμε χρόνο αυτόν τον καιρό έκανα μια προσπάθεια....τι πιστεύετε θα με βολεψει?View attachment 11252View attachment 11253View attachment 11254
Ωραίο φίλε! ένα βάψιμο και είναι πένα!
Το μονο που ίσως εφτιαχνα διαφορετικο ειναι τα 2 "στοπ" που έχεις χαμηλά, θα τα εβαζα ή λιγο πιο πάνω ή θα τα εκανα ρυθμιζόμενα γιατι μερικές φορες το έδαφος ειναι αφρός και λογικα θα κουνάει, ειδικά σε μέρος με λασπη πιστευω πρεπει να παει πιο βαθιά για να μην κουνιέται.

Όνομα
Δημητρης
Ωραίο φίλε! ένα βάψιμο και είναι πένα!
Το μονο που ίσως εφτιαχνα διαφορετικο ειναι τα 2 "στοπ" που έχεις χαμηλά, θα τα εβαζα ή λιγο πιο πάνω ή θα τα εκανα ρυθμιζόμενα γιατι μερικές φορες το έδαφος ειναι αφρός και λογικα θα κουνάει, ειδικά σε μέρος με λασπη πιστευω πρεπει να παει πιο βαθιά για να μην κουνιέται.
Αυτό το σκέφτηκα κατόπιν εορτής και εγώ ...οι 30 πόντοι έμοιαζαν αρκετοί αλλά τελικά όντως ίσως ήθελε λίγο παραπάνω.Ακομη δεν έχω τελειώσει...το πάνω μέρος θα το τροποποιήσω με ενα ρουλεμάν ώστε να γυρίζεις μέτωπο στο θήραμα με τα πόδια δίχως να ανασηκωνεσαι πριν το τελικό σήκωμα και μπαμ...!!!Η πρώτη προσπάθεια κόστισε 6,30 ευρώ μέχρι στιγμής και είναι εντελώς πειραματική...πιστεύω θα φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα σιγά σιγά....

Περιοχή
Λυκόβρυση
Όνομα
Παντελής
Βάρος 600 gr. Ύψος 55 cm. Iδιοκατασκευη από αχρηστες σωλήνες Carbon και διάτρητο ύφασμα για να μην ιδρώνει ο κ***ς....
.my man.
Καρεκλάκι με ανθρακονήματα;;;
Το πιό High Tec καρεκλάκι που έχω δει!!!!
.RESPECT.

Περιοχή
Αθήνα
Όνομα
Κώστας
Αυτό το σκέφτηκα κατόπιν εορτής και εγώ ...οι 30 πόντοι έμοιαζαν αρκετοί αλλά τελικά όντως ίσως ήθελε λίγο παραπάνω.Ακομη δεν έχω τελειώσει...το πάνω μέρος θα το τροποποιήσω με ενα ρουλεμάν ώστε να γυρίζεις μέτωπο στο θήραμα με τα πόδια δίχως να ανασηκωνεσαι πριν το τελικό σήκωμα και μπαμ...!!!Η πρώτη προσπάθεια κόστισε 6,30 ευρώ μέχρι στιγμής και είναι εντελώς πειραματική...πιστεύω θα φτάσω στο επιθυμητό αποτέλεσμα σιγά σιγά....

Σίγουρα θα σου βγει πιο φθηνό έτσι όπως το κάνεις εσύ από αυτό: https://millenniumstands.com/product/m360-revolution/

Όνομα
Δημητρης
IMG_20200531_143532.jpg
Το πρότζεκτ καρεκλακι για το βάλτο τελείωσε.Περισσοτερο όμως φέρνει σε ρόπαλο λόγω βάρους παρά σε καρεκλακι.Θελοντας να σιγουρεψω ότι δεν θα μας βρει κανένα κακό στα γεράματα το έκανα με ενισχυμένο σίδερο αλλά το βάρος είναι μεγάλο και μάλλον δεν θα βοηθήσει...το κόστος του δεν ξεπέρασε τα 10 ευρώ...

elias930i

Staff member
Περιοχή
Περιστερι και Άρτα
Όνομα
Ηλιας
View attachment 13553
Το πρότζεκτ καρεκλακι για το βάλτο τελείωσε.Περισσοτερο όμως φέρνει σε ρόπαλο λόγω βάρους παρά σε καρεκλακι.Θελοντας να σιγουρεψω ότι δεν θα μας βρει κανένα κακό στα γεράματα το έκανα με ενισχυμένο σίδερο αλλά το βάρος είναι μεγάλο και μάλλον δεν θα βοηθήσει...το κόστος του δεν ξεπέρασε τα 10 ευρώ...
Φοβερό!