Καραμπίνα 76 cm

Τολη μισό έχουμε σοβαρή συζήτηση κι έθεσα ένα ερώτημα εξίσου σοβαρό αν μιλάμε για χαρτόνια η για ταχύτητα και δύναμή. Αυτά σε χαρτόνι τα βλέπεις να καταγράφονται μόνο με ποσκα μαρκαδόρο γραμμένα
Δε καταλαβα τι θες να πεις ποσκα εχουνε τα αμερικανικα το ξερω τα αλλα δε ξερω τι ειναι
 
Δε καταλαβα τι θες να πεις ποσκα εχουνε τα αμερικανικα το ξερω τα αλλα δε ξερω τι ειναι
Φαντάσου ένα χαρτόνι να γράφει
ΔΎΝΑΜΗ ΚΑΙ ΤΑΧΎΤΗΤΑ, αυτά μόνο στο κυνήγι ίσως τα βλέπεις τελικά ακόμα κι από όπλα που δεν ζωγραφίζουν πάνω στο χαρτί εξίσου τέλεια...
 
Συγγνώμη με την 1187 και την Μ2 δηλαδή σε θήραμα,κι αν θες μεγάλο θήραμα (το μεγάλο θήραμα μένει εικόνα), με καλά η και κακά φυσίγγια εσύ είδες τα ίδια?
Ρεωφιλε δεν εχω κατι μαζι σου αλλα γιατι σκιζεσε εχεις κατι προς διαθεση να μας δειξεις η απλα αναμασας
 
Ρεωφιλε δεν εχω κατι μαζι σου αλλα γιατι σκιζεσε εχεις κατι προς διαθεση να μας δειξεις η απλα αναμασας
Εσυ αναμασάς Τόλη. Ένας ακούραστος αναγνώστης αν ειναι ικανός να κάνει μια βόλτα σε διάφορες σελίδες και γραφόμενα κατόχων και μη, θα το καταλάβει. Ενιγουει. Η στάση μου είναι τέτοια γιατί ειδικά το Ρεμί τιμ το έχετε μαμησει 2 άτομα ειδικά... Σοοοορυ συγγνώμη αλλά... Αλλά ρε φίλε έλεος. Νταξει πάσο εγώ δεν συνεχίζω να ξες.
 
Εσυ αναμασάς Τόλη. Ένας ακούραστος αναγνώστης αν ειναι ικανός να κάνει μια βόλτα σε διάφορες σελίδες και γραφόμενα κατόχων και μη, θα το καταλάβει. Ενιγουει. Η στάση μου είναι τέτοια γιατί ειδικά το Ρεμί τιμ το έχετε μαμησει 2 άτομα ειδικά... Σοοοορυ συγγνώμη αλλά... Αλλά ρε φίλε έλεος. Νταξει πάσο εγώ δεν συνεχίζω να ξες.
Εδω δε ξερουμε τι οπλο εχεις φιλε μου .. Ειμαι ακουραστος κυνηγος και στα βουνα που γυρναω δε βλεπω αμερικανιες εσυ προσεχε με το διαβασμα το πολυ τελεικα αποκαλυφθικες το τελειωνω εδω δεν εχω κατι αλλο τα ειπες ολα
 
Αν κυκλοφοραγανε τα αμερικανικα ρε παιδια τουλαχιστον ο αρης θα βρησκε να κυνηγισει κανενα στον εβρο και δε θα χε ενδιασμους αλλα ουτε και γω μπορεσα να βρω αλλα αν δω κατι θα το παρεδεχτω προς το παρων μονο προβληματα ακουω και μια δυνατη περιφερια
 
Ολες οι κανες ειναι ιδιες....σαν να λεμε οτι ολοι οι κωλοι ειναι ιδιοι...
Δεν ειναι ομως...πως να το κανουμε!...
Η δικη μου αποψη επι του θεματος δεν μετραει βεβαια, αλλα παλι καλα που υπαρχουν ατομα με πειρα και γνωσεις που πιστευουν το ιδιο ακριβως, φανατικος ευτυχως δεν ειμαι, γι αυτο και δεν γραφω για αλλα οπλα διαφορα η να πεταω συνεχεις σποντες, αλλα καλως η κακως καποιες κανες υπερεχουν.

Φιλε @Tolis SBE1 εισαι σιγουρος οτι εχουν μονο μια δυνατη περιφερεια;;; κεντρο δηλαδη δεν εχουν δυνατο?
Ο Αρης δεν ειπε οτι δεν παιζουν Αμερικανικα στον Εβρο αλλα οτι εβγαλαν πρωτα ζημια αυτα και οχι τα αδρανειας, ετσι θυμαμαι τουλαχιστον.

Η αποψη μου αυτη ειναι και δεν αλλαζει, οπως πχ αν παρεις 10 αυτοκινητα και 10 μοτοσυκλετες με την ιδια ακριβως χρηση,κανενας κινητηρας δεν θα ειναι ιδιος με τον αλλο, καποιοι θα ειναι πιο γρηγοροι
 
Ολες οι κανες ειναι ιδιες....σαν να λεμε οτι ολοι οι κωλοι ειναι ιδιοι...
Δεν ειναι ομως...πως να το κανουμε!...
Η δικη μου αποψη επι του θεματος δεν μετραει βεβαια, αλλα παλι καλα που υπαρχουν ατομα με πειρα και γνωσεις που πιστευουν το ιδιο ακριβως, φανατικος ευτυχως δεν ειμαι, γι αυτο και δεν γραφω για αλλα οπλα διαφορα η να πεταω συνεχεις σποντες, αλλα καλως η κακως καποιες κανες υπερεχουν.

Φιλε @Tolis SBE1 εισαι σιγουρος οτι εχουν μονο μια δυνατη περιφερεια;;; κεντρο δηλαδη δεν εχουν δυνατο?
Ο Αρης δεν ειπε οτι δεν παιζουν Αμερικανικα στον Εβρο αλλα οτι εβγαλαν πρωτα ζημια αυτα και οχι τα αδρανειας, ετσι θυμαμαι τουλαχιστον.

Η αποψη μου αυτη ειναι και δεν αλλαζει, οπως πχ αν παρεις 10 αυτοκινητα και 10 μοτοσυκλετες με την ιδια ακριβως χρηση,κανενας κινητηρας δεν θα ειναι ιδιος με τον αλλο, καποιοι θα ειναι πιο γρηγοροι
Φιλε αλλου κολαω εσυ εχεις αποδηξει και με τον παραπανω τα λεγομενα σου , κεντρο εχουν ενωειτε δε χριαζετε να το πουμε ρε τρελε καιντελος εγω σκιζομε πιο πολυ να κυνηγισω μια δεν ειμαι κολημενος απλα λεω δε βρισκουμε να κυνηγηδουμε εγω δεδεν εχω τη δυνατοτητα να αγορασω μια για να δω τι κανει αλλα τις αποδιξεις τις δεχομε φιλε οπως ξερεις
 
Συγγνώμη με την 1187 και την Μ2 δηλαδή σε θήραμα,κι αν θες μεγάλο θήραμα (το μεγάλο θήραμα μένει εικόνα), με καλά η και κακά φυσίγγια εσύ είδες τα ίδια?
Ποιος μίλησε για κακά φυσίγγια... το αντίθετο λέω.
Και έχεις δίκιο, το χαρτί δεν λέει ταχύτητες.
Το φυσίγγι τις λέει.

Φίλε μου φετος πέρασαν 6 γουρούνια από εμένα από 40-63 κιλά καθαρό κρέας σε αποστάσεις από 30-60μ.
Είναι όλα νεκρά.
Και δεν έριχνα sonic :)

Αν πάω για παπιά στον Έβρο με -20c και το όπλο δεν σκοτώνει ενώ τα διπλανά όπλα τα κατεβάζουν από τα 80μ θα είστε οι πρώτοι που θα το μάθετε.
 
Εγώ σαν κάτοχος κ αχρωμιωτων όπλων κ όλων των διαμετρων αυλων σε πολλες εταιρίες , αυτο που κατέληξα είναι οτι οι διευρυμενοι σκοτώνουν πιο ευκολα, συγχωρουν κάποιο μικρό λάθος, οι συμβατικοι αυλοι μάλλον λόγω πιο στενου μετώπου τουφεκιας θέλουν απολυτη εκτέλεση τουφεκιας, παντα όμως πιο πολυ μετράει που ρίχνει το όπλο κ οχι τι ρίχνει , ελάχιστοι αξιοποιούν τις δυνατότητες του cal 12
 
Εγώ σαν κάτοχος κ αχρωμιωτων όπλων κ όλων των διαμετρων αυλων σε πολλες εταιρίες , αυτο που κατέληξα είναι οτι οι διευρυμενοι σκοτώνουν πιο ευκολα, συγχωρουν κάποιο μικρό λάθος, οι συμβατικοι αυλοι μάλλον λόγω πιο στενου μετώπου τουφεκιας θέλουν απολυτη εκτέλεση τουφεκιας, παντα όμως πιο πολυ μετράει που ρίχνει το όπλο κ οχι τι ρίχνει , ελάχιστοι αξιοποιούν τις δυνατότητες του cal 12
Πεστα ρε μητσο επιτελους
 
Μπωρεινκαπιος ομως να μου πει γτ οι ιταλοι επιμενουν στους στενους αφου αυτοι ανακαλυψανε καθε μεθοδο ευκολης συγκομιδης λειας οπως πχ τα διασπορας γτ να μη βγαλουν και αυτοι
 
Back
Top