Καιρός

αρκαιτωωωω ψωφοκριο σημερα εδω σε εμας το πρωι,,βαζω μπρως το tzip το πρωι και παω να ξεκινησωωω το χιροφρενο δεν δουλευη,,κανω λιγο μπρως πισω και ακουω τα τα μπουρα να τριζουνεεεε,,λεω την κατσαμε και εχω ραντευου στο βουνο με τον φιλομου koyrtsxara που ερχεται απο θεσσαλονικηηη,,,ξεκιναω σχετικα φρεναριστωςςς λεω καπου θα ζεσταθουνε τα ταμπουρα και θα ξεμπλωκαρουνεεε,και ωντος εως που να φτασω στο κτημα να παρω τα σκυλια ρολαριζε κανονικαααααα,,,,εως της 10ωρα παντως ολαααααα παγωμενααααα,,αντε απο μεδαβριω δινη οτι στρωνηηη ο καιρωςςς να στωσουνε και η μπεκατσουλεςςςςς διωτι αυτες της μεες μαγκεψανε λιγο με το κρυοοο ;)
 
Χρόνια πολλά λεβέντες μου .
Με υγεία πάνω από όλα.
Σας ευχαριστώ για την παρέα σε αυτό το θέμα ,και στο φιλόξενο hl ,αλλά και αλλού παλιότερα ....όοοολα αυτά τα χρόνια ..
Με το νέο έτος αυτή η θεματολογία του καιρού με βάση την κυνηγετική δραστηριότητα θα κλείσει 20 χρόνια ..!!!
Γερασαμε διάολε...

Γενικά περάσαμε μια ψυχρή περίοδο ,αρκετά δυνατή
Θα μαλακώσει λίγο ο καιρός όσο αφορά τις μέγιστες όμως μόνο...Τα πρωινά θα έχει κρυουλακο ..
Θα περάσουν και κάποιες βροχές την ερχόμενη εβδομάδα..Αλλά γενικά ο καιρός θα κάνει μια παύση,αναμενόμενη ,
Από αρχές Νοεμβρίου είμαστε διαρκώς σε καιρικά επεισόδια .....Είναι λογικό...

Κρύο παρά πολύ παραμονεύει στα βόρεια της Ευρώπης όμως....

Φιλιά πολλά ...
 
Χρόνια πολλά λεβέντες μου .
Με υγεία πάνω από όλα.
Σας ευχαριστώ για την παρέα σε αυτό το θέμα ,και στο φιλόξενο hl ,αλλά και αλλού παλιότερα ....όοοολα αυτά τα χρόνια ..
Με το νέο έτος αυτή η θεματολογία του καιρού με βάση την κυνηγετική δραστηριότητα θα κλείσει 20 χρόνια ..!!!
Γερασαμε διάολε...

Γενικά περάσαμε μια ψυχρή περίοδο ,αρκετά δυνατή
Θα μαλακώσει λίγο ο καιρός όσο αφορά τις μέγιστες όμως μόνο...Τα πρωινά θα έχει κρυουλακο ..
Θα περάσουν και κάποιες βροχές την ερχόμενη εβδομάδα..Αλλά γενικά ο καιρός θα κάνει μια παύση,αναμενόμενη ,
Από αρχές Νοεμβρίου είμαστε διαρκώς σε καιρικά επεισόδια .....Είναι λογικό...

Κρύο παρά πολύ παραμονεύει στα βόρεια της Ευρώπης όμως....

Φιλιά πολλά ...
Χρόνια πολλά και χιονιστερα!!! Καραδοκεί το άτιμο το ψύχος αλλα δεν λέει να ξεχυθεί ένα -10 στα 850 με ένα ωραίο χαμηλό που να χιονίσει από Έβρο μέχρι Γαύδο ρε παιδί μου!
 
Καλημέρα σας ...

Δεν υπήρχε κάτι σοβαρο να γράψουμε ..
Περάσαμε μια σταθερή περίοδο σχετικά ,χωρίς κάτι ιδιαίτερο...

Στατιστικά οι μέρες των φώτων είναι στις πρώτες θέσεις όσον αφορά τις κακοκαιριες ,διαχρονικά ...

Έτσι και φέτος δείχνει να έχουμε την πρώτη κακοκαιρία του χρόνου...Με χιόνια στα Βαλκάνια ,αλλά και σε μας ....
Κυρίως κεντρική και βόρεια χώρα...
Το πόσο χαμηλά θα φτάσουν θα το δούμε ...

Προς το παρόν κρατάμε την πρώτη ,κάθοδο....

Σημαντικό κρύο δεν φαίνεται πάντως να μας πλησίαζει ακόμα ..

.
 
Καλημέρα σας ...

Δεν υπήρχε κάτι σοβαρο να γράψουμε ..
Περάσαμε μια σταθερή περίοδο σχετικά ,χωρίς κάτι ιδιαίτερο...

Στατιστικά οι μέρες των φώτων είναι στις πρώτες θέσεις όσον αφορά τις κακοκαιριες ,διαχρονικά ...

Έτσι και φέτος δείχνει να έχουμε την πρώτη κακοκαιρία του χρόνου...Με χιόνια στα Βαλκάνια ,αλλά και σε μας ....
Κυρίως κεντρική και βόρεια χώρα...
Το πόσο χαμηλά θα φτάσουν θα το δούμε ...

Προς το παρόν κρατάμε την πρώτη ,κάθοδο....

Σημαντικό κρύο δεν φαίνεται πάντως να μας πλησίαζει ακόμα ..

.
Καλημέρα Περικλή και χρόνια και χιόνια πολλα!!!! Ας έρθει κρύο και ας μην είναι σοβαρό αδερφέ. Το να περπατάς τέλη Δεκέμβρη και να πλανταζεις απο την ζέστη είναι ότι χειροτερο. Η να κάθεσαι καρτερι και να κολλάς από την υγρασία του νοτια. Από αυτά χίλιες φορές ξεροβορι. Εντάξει αν θέλει να μας χιονισει δεν θα πούμε και οχι. Το 6αρι του gfs πάντως καλουτσικο βγαίνει για 6-8\1.
 
Για όλη την εβδομάδα δείχνει νοτιάδες και κάτι δυτικούς παντού....Αυτό πού έδειχνε για τα Φώτα ...άλλαξε...Σάββατο Κυριακή για βροχές, μέχρι στιγμής βέβαια γιατί αλλάζει συνέχεια. Κατι δείχνει για μετά με χιόνια Βαλκάνια
 
Εγω αγαπητοί φίλοι ένα έχω να πω.
Ο καιρός "γαμ...ι "

Κοιτάξτε θερμοκρασίες τέτοια εποχή στον εβρο και στο ειδικά στο Σουφλί. Κοιτάξτε τις ελάχιστες ειδικά την Τετάρτη και την Πέμπτη

screen capture freeware
Και εδώ κάτω μια από τα ίδια ζέστη με συνδυασμό υγρασίας
μεγάλο το ξενερωμα
Τώρα που θα γυρίσουμε στο χάος θα ξεκινήσει και η μεταβολή του καιρού
 
Εγω αγαπητοί φίλοι ένα έχω να πω.
Ο καιρός "γαμ...ι "

Κοιτάξτε θερμοκρασίες τέτοια εποχή στον εβρο και στο ειδικά στο Σουφλί. Κοιτάξτε τις ελάχιστες ειδικά την Τετάρτη και την Πέμπτη

screen capture freeware
Αλκιωνήδες μέρες νωρίς νωρίς ....
 
Back
Top