Καιρός

Με τίποτα δεν θα σε αφήσει θα ρίχνει.Εξάλλου κάτσε να μου συμπαρασταθείς να μην ζηλεύω....yel.
Αν με αφήσει θα έχει φωτογραφία με αφιέρωση.....
Καλά πιο παλιά στα παπαρια μου βροχές και τετοια. Άμα ήξερα ότι είχε πουλια δεν με κράταγε τίποτα. Ντάξει δεν εβγαινα με κατακλυσμό αλλά μέχρι μέτρια ένταση την παλευα!!!
 
Αν με αφήσει θα έχει φωτογραφία με αφιέρωση.....
Καλά πιο παλιά στα παπαρια μου βροχές και τετοια. Άμα ήξερα ότι είχε πουλια δεν με κράταγε τίποτα. Ντάξει δεν εβγαινα με κατακλυσμό αλλά μέχρι μέτρια ένταση την παλευα!!!
Δημήτρη πριν 30 περίπου χρόνια έτυχε και κυνήγησα παπιά με καταιγίδα, με έπιασε στο βάλτο αλλά είχε πουλιά και δεν έφευγα, μετά από κάποια ώρα άρχισε να ρίχνει κεραυνούς σχετικά κοντά ... και το μόνο πράγμα που έξεχε στο βάλτο ήμουν εγώ, εκεί υποχώρησα και την κοπάνησα.
Φόραγα ένα αδιάβροχο μονοκόματο σαν ράσο και γαλότσες ψηλές μέχρι τους μηρούς που τις κάλυπτε το αδιάβροχο, χαμπάρι δεν έπαιρνα ...
 
IMG-28787cd49ee847a4fa54ff01c1aef7f5-V.jpg
7 η ώρα το πρωί που έφτασα ήτανε εντελώς αχιονο!η φωτό είναι τραβηγμένη εδώ και 3μισι ώρες περιοχή Ευαγγελίστρια.Μεσα σε 4 ώρες έβαλε 30+ πόντους αν έχει συνεχίσει έτσι γτ ύστερα από μια μεγάλη περιπέτεια που πέρασα και δόξα το θεό τώρα είμαι σπίτι πραγματικά θα φτάσει το ένα μέτρο
 
Δεν θα είναι τόσο τραγικά τα πράγματα με τους νοτιαδες ..
Δεν θα κρατήσουν πολύ ..
Ψυχραιμία παιδιά ...
Περικλη παρ'όλο που ψοφαω για ενα 50πόντο στην αυλή μου θεωρώ ότι κυνηγετικά κακοκαιριες σαν αυτή που πέρασε μας βολευουν. Ένα κεντροβορειο χιονιά πεδινων θέλουμε όμως για να καούμε στο τουφεκιδι εμείς οι νοτιοανατολικοι!
 
Περικλη παρ'όλο που ψοφαω για ενα 50πόντο στην αυλή μου θεωρώ ότι κυνηγετικά κακοκαιριες σαν αυτή που πέρασε μας βολευουν. Ένα κεντροβορειο χιονιά πεδινων θέλουμε όμως για να καούμε στο τουφεκιδι εμείς οι νοτιοανατολικοι!
Είχαμε μεγάλη ευκαιρία ,αυτές τις μέρες για κάτι τέτοιο ...
Αλλά δυστυχώς η ψυχρή μπάλα δεν μας έκανε την χάρη ...

Τώρα εάν το ξανακάνει αρχές Ιανουαρίου ,θα δούμε ,δείχνει να αλλάζει πάλι ο.καιρος εκείνες τις μέρες ...
Φοβάμαι ότι δεν θα κυνηγάμε όμως τότε ,οπότε δώρο αδωρο ...
Θα δούμε ..
 
Δεν ξέρω πόσο και εάν πιάσει και το κυνήγι όλο αυτό ..
Κάποιοι θα αναγκαστούν να κλείσουν πάλι τα μαγαζιά τους ,η να εργαστούν λιγότερο ,..
Αυτά είναι πράγματα πιο σημαντικά νομίζω από το κυνήγι ...
Σίγουρα θα έχουμε αλλαγές ...
Εννοείται ρε περί.δν το συζητάω..
 
Back
Top