Καιρός

Μ
Το ξανανεβάζω να ευθυμήσουμε.Δεν λέγεται τυχαία ευθυμιάδης.View attachment 33292
Μου την σπαει οταν καποιος αναγκωριζοντας προσωπικα τις μαλακιες που κανει , αντι να τις αποδεκτει, προσπαθει να μειωσει την ταπελα του μαλακα που εβαλε μονος του στην κεφαλη του, βαζοντας ολο του το ειναι στο σκοπο να τον αποδεκτουν, περνοντας στην κοινη γνωμη οτι η μαλακια που τον δερνει ειναι το σωστο και το πρεπον
 
Για παράδειγμα .Αν και πάρα πολύ μακριά .
Εάν βγει αυτό ..
Εκείνη την μέρα η βόρεια Ελλάδα και τα Βαλκάνια γενικότερα θα γεμίσουν πουλιά ...
Νότια θα έχει χαμηλό με συννεφιά..
Αλλά με τον Αυλώνα πάνω πας ,είμαστε 100,,% μέσα ......

Τέτοια διατάξη έχουμε χρόνια να δούμε ...Είναι μακριά όμως ...
Μην σκας φιλε! Θα βγει για να ξεπληρώσει όλα τα χρωστούμενα!!! Πολύ πολύ κρύο για την εποχή δείχνει ο Αμερικανός από πάνω μας. Ξέρω είναι πάρα πολύ μακριά και δεν θα βγει αλλά είναι εντυπωσιακό το 0 στα 850 να γλύφει τα βόρεια σύνορα μας τέτοια εποχη!
 
Μην σκας φιλε! Θα βγει για να ξεπληρώσει όλα τα χρωστούμενα!!! Πολύ πολύ κρύο για την εποχή δείχνει ο Αμερικανός από πάνω μας. Ξέρω είναι πάρα πολύ μακριά και δεν θα βγει αλλά είναι εντυπωσιακό το 0 στα 850 να γλύφει τα βόρεια σύνορα μας τέτοια εποχη!
Προς το παρόν ,το κύριο πήγε τις βροχές στην Αφρική .
Το καλό είναι ότι 22 από τα 30 ensanles δίνουν το χαμηλό σε καλή θέση για εμάς ακόμα .
Το ecmwf το δίνει λίγο δυτικά .
Αλλά και αυτό βγάζει αυλώνα πάνω μας ..

Έχουμε πολλά να δούμε ,..οι αλλαγές πολλές ..
 
Για όσους ενδιαφέρονται...

https://www.severe-weather.eu/globa...1-monthly-weekly-forecast-fall-usa-europe-fa/

Είναι η τάση του μήνα ..
Λέει πάρα πολλά μέσα .
Το πιο σημαντικό είναι η εικόνα που βάζω..
Δείχνει ότι έως αρχές Νοεμβρίου θα πάμε θερμοκρασιακά λίγο κάτω απ' τα κανονικά ..
Αντίθετα η δυτική Ευρώπη ,θα πάει λίγο πάνω από τα κανονικά ..
 

Attachments

  • Screenshot_20211003-152230_Chrome.jpg
    Screenshot_20211003-152230_Chrome.jpg
    406 KB · Προβολές: 36
Back
Top