Καθαρισμός

Ρε παίδες καλό χρυσό το. G96 αλλά είμαι στο δεύτερο μπουκάλι στο λάδι και πήρα και για τα άρβυλα της ίδιας εταιρείας και όλοι οι ψεκαστιρες χάνουν εκεί στην επαφή με την φιάλη... Έτυχε?
Κι εγώ μια φορά το είχα πάρει, πριν πολλά χρόνια, και όπως το λες μετά από λίγο άρχισε να χάνει, και το παράτησα. Μετά από καιρό πήγα κάποτε να το χρησιμοποιήσω και δεν ψεκάζει! Έχει φύγει όλο το προωθητικό αέριο !!! Σκέφτηκα να τρυπήσω τη φιάλη να βάλω το λάδι σε απλό μπουκαλάκι, αλλά δεν το έκανα ακόμη.
 
Μάριε από πού την πήρες?
Φιλε τωρα το ειδα. Απο τον airgunshop ειναι αυτη που εμφανιζεται ως parker halle αλλα ουσιαστικα ειναι η ιδια. Το εικονιδιο στο σαιτ ειναι μονο. Η συσκευασια bisley. Λοιπον με το πορτα πορτα μου βγηκε γυρο στα 20 ευρω.
 
Οχι ρε παιδια απ το ιντερνετ. Απο τον airgun. Ημερα δευτερα εκανα την παραγγελια και την παρελαβα εχθες το απογευμα.
Ευχαριστω και τον φιλο μακη που μου ειχε στειλει και την πατεντα μουφα ωστε να εφαρμοζει στις κοινες ιταλικες
 
Αυτο που σιγουρα μπορω να πω ειναι πως θα παρεις κατι ποιοτικο και καλο το οποιο μπορεις να βρεις αμεσα. Το καθαρισμα ειναι ιστορια και το ξερουμε πολυ καλα αυτο.
 
Φιλε τωρα το ειδα. Απο τον airgunshop ειναι αυτη που εμφανιζεται ως parker halle αλλα ουσιαστικα ειναι η ιδια. Το εικονιδιο στο σαιτ ειναι μονο. Η συσκευασια bisley. Λοιπον με το πορτα πορτα μου βγηκε γυρο στα 20 ευρω.
η επιλογή τησ βούρτσας τέλεια 1050bar ειναι πράγματι μοναδική στο καθάρια .
τα 10+ ευρω μεταφορικά για μια βούρτσα είναι υπερβολικά πάντως ....γαι να μην πω εξωφρενικά ! κρίμα που το χειρίζεται έτσι !
 
Το σπείρωμα είναι αμερικάνικο ή κάποιο άλλο ;

Αμερικάνικο Γιώργο
Χρήστο επίτρεψέ μου μια διόρθωση. Το σπείρωμα της Bisley είναι ιδιαίτερο και δεν ταιριάζει ούτε στις αμερικάνικες βέργες (Hoppes, Outers, Kleen-bore, Tetra-gun κλπ.) ούτε στις ιταλικές & ελληνικές. Γι' αυτό όσοι την χρησιμοποιούν είτε έχουν και την αντίστοιχη βέργα, είτε φτιάχνουν κατάλληλο αντάπτορα... ;)
 
Χρήστο επίτρεψέ μου μια διόρθωση. Το σπείρωμα της Bisley είναι ιδιαίτερο και δεν ταιριάζει ούτε στις αμερικάνικες βέργες (Hoppes, Outers, Kleen-bore, Tetra-gun κλπ.) ούτε στις ιταλικές & ελληνικές. Γι' αυτό όσοι την χρησιμοποιούν είτε έχουν και την αντίστοιχη βέργα, είτε φτιάχνουν κατάλληλο αντάπτορα... ;)
Στέλιο, θεώρησα ότι είναι Αμερικάνικο εφόσον δεν είναι Ιταλικό, ούτε Ελληνικό :)
 
Στέλιο, θεώρησα ότι είναι Αμερικάνικο εφόσον δεν είναι Ιταλικό, ούτε Ελληνικό :)
Το κατάλαβα Χρήστο ότι εννοούσες ως προς τον τύπο (σύστημα μονάδων Αγγλοσαξωνικό - αμερικάνικο) ... αλλά εγώ θεώρησα ότι ο Γιώργος εννοούσε (ρωτούσε) αν βιδώνει στις γνωστές αμερικάνικες βέργες που ανέφερα !!! ;) :):):) .cool.
 
Το σπείρωμα είναι αμερικάνικο ή κάποιο άλλο ;

Αμερικάνικο Γιώργο

Χρήστο επίτρεψέ μου μια διόρθωση. Το σπείρωμα της Bisley είναι ιδιαίτερο και δεν ταιριάζει ούτε στις αμερικάνικες βέργες (Hoppes, Outers, Kleen-bore, Tetra-gun κλπ.) ούτε στις ιταλικές & ελληνικές. Γι' αυτό όσοι την χρησιμοποιούν είτε έχουν και την αντίστοιχη βέργα, είτε φτιάχνουν κατάλληλο αντάπτορα... ;)
αν δεν κάνω λάθος είναι αγγλικό σπείρωμα :)
 
Back
Top