Status
Not open for further replies.
Μάγκες, έγραψα ένα άρθρακι σχετικά με την νέα διαδικασία αγοράς πυρίτιδας και έχω βάλει και τις σχετικές φώτο για να δείτε τις νέες σφραγισμένες συσκευασίες!!! ;)

ΑΓΟΡΑ ΠΥΡΙΤΙΔΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΕΝΤΑΥΡΟ

Ορίστε κύριοι πως αγοράζουμε νόμιμα τις κυνηγετικές και τις σκοπευτικές πυρύτιδες, όπου υπάγονται στην κατηγορία 1.3C, από το κατάστημα Κένταυρος

Link: http://www.idiogomosi.com/pages/posts/agora-pyritidas-apo-ton-kentayro-1592.php
 
Μάγκες, έγραψα ένα άρθρακι σχετικά με την νέα διαδικασία αγοράς πυρίτιδας και έχω βάλει και τις σχετικές φώτο για να δείτε τις νέες σφραγισμένες συσκευασίες!!! ;)

ΑΓΟΡΑ ΠΥΡΙΤΙΔΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΕΝΤΑΥΡΟ

Ορίστε κύριοι πως αγοράζουμε νόμιμα τις κυνηγετικές και τις σκοπευτικές πυρύτιδες, όπου υπάγονται στην κατηγορία 1.3C, από το κατάστημα Κένταυρος

Link: http://www.idiogomosi.com/pages/posts/agora-pyritidas-apo-ton-kentayro-1592.php
Σε λιγο θα μας ζητουν και κωλονοσκοπηση.....
 
κυριοι βλεπω χανουμε σιγα σιγα την ελευθερια μας και φακελονουν ολους τους κυνηγους και σκοπευτες , βλεποντας μας με στραβω ματι, ειδικα στα μεγαλα αστικα κεντρα
 
κυριοι βλεπω χανουμε σιγα σιγα την ελευθερια μας και φακελονουν ολους τους κυνηγους και σκοπευτες , βλεποντας μας με στραβω ματι, ειδικα στα μεγαλα αστικα κεντρα
Νίκο συμφωνώ αλλά ρωτάω και το εξής:
μήπως ο σωστός κυνηγός ιδιογομωτής με την λογική διαχείριση και κατανάλωση υλικών για ιδία χρήση δεν θα έχει πρόβλημα ακόμα κι αν ελεγχθεί;;;;στην Ιταλία ισχύει,πιο αυστηρά μάλιστα,από χρόνια :)
 
Κλείνουμε λοιπόν το παρόν άρθρο με έναν απλό συλλογισμό: δεν θα πρέπει να φοβόμαστε να αγοράσουμε την κυνηγετική ή την σκοπευτική πυρίτιδα που επιθυμούμε να αποκτήσουμε για νόμιμη προσωπική χρήση, διότι τα στοιχεία μας είναι ήδη στην Αστυνομία και μάλιστα εν γνώση μας, από την Άδεια Κατοχής Κυνηγετικού Όπλου [ΑΚΚΟ] ή την σκοπευτική μας ταυτότητα!!! ;)
 
Νίκο συμφωνώ αλλά ρωτάω και το εξής:
μήπως ο σωστός κυνηγός ιδιογομωτής με την λογική διαχείριση και κατανάλωση υλικών για ιδία χρήση δεν θα έχει πρόβλημα ακόμα κι αν ελεγχθεί;;;;στην Ιταλία ισχύει,πιο αυστηρά μάλιστα,από χρόνια :)
Μακη συμφωνω, αλλα για να γινει αυτο θα επρεπε ο νομος να ειναι πολυ ξεκαθαρος για το τι επιτρεπει κ οχι να παιζει ο καθε ιδιογομωτης με την κριση του καθενος...
Δηλαδη, επιτρεπεται να αγορασεις μεχρι τοσα κιλα πυριτιδας ανα χρονια ας πουμε με νομιμα παραστατικα κ επιτρεπεται ξεκαθαρα αυτη η ασχολια...
Κ για μενα θα επρεπε κ οι εμπλεκομενοι να πιεσουν λιγο προς αυτην την αποσαφηνιση, κ για δικο τους ωφελος...
Ο φοβος οσων θελουν να αγορασουν πυριτιδα με αυτη την κατασταση ειναι δικαιολογημενος... ;)
 
Εξισου προβλημα θα εχεις ομως εαν ο κολλημενος αστυνομικος σε πιασει με 2000 πχ φυσιγγια κυνηγιου και ας ειναι νομιμα αγορασμενα απο μαγαζι και βιοτεχνια γνωστη. Εφοσον δεν υπαρχει κατι ξεκαθαρο σχετικα με τις ποσοτητες, παντα θα ειναι στη κριση του καθε αστυνομικου οργανου να "ερμηνευσει" το νομο οπως και οσο κοβει το μυαλο του
 
Κλείνουμε λοιπόν το παρόν άρθρο με έναν απλό συλλογισμό: δεν θα πρέπει να φοβόμαστε να αγοράσουμε την κυνηγετική ή την σκοπευτική πυρίτιδα που επιθυμούμε να αποκτήσουμε για νόμιμη προσωπική χρήση, διότι τα στοιχεία μας είναι ήδη στην Αστυνομία και μάλιστα εν γνώση μας, από την Άδεια Κατοχής Κυνηγετικού Όπλου [ΑΚΚΟ] ή την σκοπευτική μας ταυτότητα!!! ;)
αφου ειναι ηδη τα στοιχεια μας στην αστυνομια απο την αδεια κατοχης οπλου , γιατι να χρειαζωντε παραστατηκα
 
Ας βάλουμε και μια ωραία φώτο ;)

30hmnnk.jpg
 
Μόλις ενημερώθηκα από τον Γιώργο ότι παρέλαβε τις πυρίτιδες AS, D20, GM3, S4 [22€/500gr], SIPE [22€/500gr], TECNA και μου είπε επίσης ότι οι SP2/SP8 υπάγονται καθαρά στις κυνηγετικές πυρίτιδες και θα δίδονται στην αυθεντική σφραγισμένη συσκευασία τους προς 37.5€/500gr

Επίσης η τιμή της βάσης ID4S προσδιορίστηκε περί τα 170 € και θα είναι ετοιμοπαράδοτη εντός της τρέχουσας εβδομάδας ;)
 
Μόλις ενημερώθηκα από τον Γιώργο ότι παρέλαβε τις πυρίτιδες AS, D20, GM3, S4 [22€/500gr], SIPE [22€/500gr], TECNA και μου είπε επίσης ότι οι SP2/SP8 υπάγονται καθαρά στις κυνηγετικές πυρίτιδες και θα δίδονται στην αυθεντική σφραγισμένη συσκευασία τους προς 37.5€/500gr

Επίσης η τιμή της βάσης ID4S προσδιορίστηκε περί τα 170 € και θα είναι ετοιμοπαράδοτη εντός της τρέχουσας εβδομάδας ;)
Πριν λίγο επέστρεψα από τον Γιώργο. Πήρα πολύ πράγμα! Σε κάποια φάση μου ζητάει ταυτότητα και άδεια κυνηγιού και του λέω χαριτολογώντας "ξέρω τον πατενταδόρο" και τον πήραν τα γέλια. Παίζει να είναι η πρώτη φορά που τον βλέπω να γελάει! .sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top