Ιδανικη γομωση για το τρυγονι

Τι γρ θα επιλεγατε για το τρυγονι;

  • 24

    Votes: 0 0,0%
  • 28

    Votes: 9 13,2%
  • 30

    Votes: 13 19,1%
  • 31

    Votes: 8 11,8%
  • 32

    Votes: 31 45,6%
  • 33

    Votes: 5 7,4%
  • 34

    Votes: 1 1,5%
  • 35

    Votes: 0 0,0%
  • Αλλο

    Votes: 1 1,5%

  • Total voters
    68
Μπορεις να ψηφισεις εκει που λεει "Αλλο"
Στο "άλλο" αγαπητέ να βάλεις τα 28 και τα 24 γραμμάρια θα πρότεινα που δεν είναι καν κυνηγετικές γομώσεις για το 12cal.
Τα 36 γραμμάρια θα έπρεπε να είναι κανονικότατη επιλογή.
To τρυγόνι είναι ευγενές θήραμα και αξίζει το σεβασμό μας και τα γραμμάριά μας. :)
 
Στο "άλλο" αγαπητέ να βάλεις τα 28 και τα 24 γραμμάρια θα πρότεινα που δεν είναι καν κυνηγετικές γομώσεις για το 12cal.
Τα 36 γραμμάρια θα έπρεπε να είναι κανονικότατη επιλογή.
To τρυγόνι είναι ευγενές θήραμα και αξίζει το σεβασμό μας και τα γραμμάριά μας. :)
Τα 28 και τα 24 υπαρχουν ηδη ξεχωριστα.
Μπορεις στο poĺl να βαλεις μεχρι και 10 επιλογες.Δεν γινεται παραπανω αλλιως θα το ειχα κανει.
Οποτε εβαλα το "Αλλο" για να καλυψω αυτους που ριχνουν 36 ή 29 ή 30,5 ή οτιδηποτε αλλο βαζουν στο οπλο τους.
 
Τα 28 και τα 24 υπαρχουν ηδη ξεχωριστα.
Μπορεις στο poĺl να βαλεις μεχρι και 10 επιλογες.Δεν γινεται παραπανω αλλιως θα το ειχα κανει.
Οποτε εβαλα το "Αλλο" για να καλυψω αυτους που ριχνουν 36 ή 29 ή 30,5 ή οτιδηποτε αλλο βαζουν στο οπλο τους.
Εντάξει, ψήφισα "άλλο".
 
Μια χαρά ντερλικώνω πιτόγυρα και γουρουνοπούλες το καλοκαίρι με τους 35, θα μου κάτσει βαρύ το φυσιγγάκι;;; :cool:
Μωρέ ο καθένας ρίχνει ότι τον βολεύει αλλά με τέτοιες θερμοκρασίες είναι πολλά τα γρ και το κλώτσημα για το τρυγόνι
 
Last edited:
Μωρέ ο καθένας ρίχνε ότι τον βολεύει αλλά με τέτοιες θερμοκρασίες είναι πολλά τα γρ και το κλώτσημα για το τρυγόνι
Το τρυγόνι εγώ πλέον το βλέπω πολύ σπάνια. Τις περισσότερες φορές γυρνάω ατουφέκιστος. Αν είμαι τυχερός και ρίξω 1-2 τουφεκιές το κλώτσημα είναι το τελευταίο που με απασχολεί.
 
Πλάκα πλάκα θέλει ένα γκάλοπ του τύπου...
Αν τα καλά 32ρια είχαν 3,5€ το κουτί τι γομωσεις θα αγοράζατε?Γιατι μου φαίνεται ότι τα τελευταία χρόνια πάει η θεωρία της τρυπιας τσέπης γόνατο με επιχειρήματα Αγγλικής και γύψινης ιδεολογίας.Ξαφνικα έπεσε επιδημία φαρμακοχερηδων κεντροντουφεκαδων.
 
Πλάκα πλάκα θέλει ένα γκάλοπ του τύπου...
Αν τα καλά 32ρια είχαν 3,5€ το κουτί τι γομωσεις θα αγοράζατε?Γιατι μου φαίνεται ότι τα τελευταία χρόνια πάει η θεωρία της τρυπιας τσέπης γόνατο με επιχειρήματα Αγγλικής και γύψινης ιδεολογίας.Ξαφνικα έπεσε επιδημία φαρμακοχερηδων κεντροντουφεκαδων.
Ρε πες ότι θέλεις! Εγώ με 36 γραμμάρια πυρκαλ πράσινο κυνηγούσα τις τσιχλες καποτε. Αρχισα να πέφτω σε γραμμάρια και όσο ειχα επιτυχίες επεφτα κι αλλο. Εξάλλου άμα βαράς στον γάμο του καραγκιόζη δεν σε σώζει τιποτας αδερφε. Ούτε 34 ούτε 44.
Ααααα και ετοιμάσου να κραξεις τωρα! Φέρνω γύρω να παραγγείλω στον Ρουμελιώτη 26 γραμμάρια 9μισαρια.....
 
Ρε πες ότι θέλεις! Εγώ με 36 γραμμάρια πυρκαλ πράσινο κυνηγούσα τις τσιχλες καποτε. Αρχισα να πέφτω σε γραμμάρια και όσο ειχα επιτυχίες επεφτα κι αλλο. Εξάλλου άμα βαράς στον γάμο του καραγκιόζη δεν σε σώζει τιποτας αδερφε. Ούτε 34 ούτε 44.
Ααααα και ετοιμάσου να κραξεις τωρα! Φέρνω γύρω να παραγγείλω στον Ρουμελιώτη 26 γραμμάρια 9μισαρια.....
Εσύ είσαι από την Εύβοια,δεν πιάνεσαι.Φταιει το νερό της περιοχής σου.
 
Όλα τα γραμμάρια ριχνω ανάλογα την περιοχή που θα κυνηγήσω αλλά για μένα το ιδανικό επειδή μιλάμε για το ιδανικό είναι ένα φυσιγγι στα 33 γρ. (Δεν είναι τυχαίο που εξειδικευμένη σειρά για το τρυγονι από της εταιρείες φυσιγγιων είναι στα 33γρ).
 
Μια ζωή τα κυνηγούσα σε απέραντο φλατ μέρος δίπλα από θεόρατες λεύκες.32-33 γρ Ν7 με 76αρες καννες 3*-2*.Αν άνοιγα περίπτερο μέσα σε λιοσπορο θα έβαζα σίγουρα 28γρ Ν10.
 
Back
Top