Θαυμάζοντας...

Όνομα
Δημήτρης
Το επόμενο έργο πολυ σπάνιο κυρίως για αυτό που απεικονίζει, νεαρή που από ότι φαίνεται θα ήθελε να είναι κάπου αλλού, συντροφευει τον νεαρό κυρη της στο κυνήγι. Αφιερωμένο στις συζύγους μας,0d955dca9f3b6d07e6be17ed702169a2.jpgερωμένες, αγριόγατες και κουγκαρ

Όνομα
Δημήτρης
Απόψε είπα να θαυμάσουμε και τρία δίδυμα. Τρεις οπλο κατασκευαστές που με έχουν σαγηνεύσει,που ο καθένας είχε τους δικούς τους λόγους ύπαρξης. Το πρώτο δίδυμο. Henry Atkins, κατά την γνώμη μου παντα, ο τέταρτος από τους αγγλους όχι σε ποιοτητα αλλά σε διασημότητα. Hansen-Atkin-r.jpg

Όνομα
Δημήτρης
Τρίτο δίδυμο, ο αγαπημένος μου τίμιος και άφθαρτος W. W. GREENER. Γνωστή του ατάκα ήταν ότι τα όπλα που εφτιαχνε καί θα έφταναν στα περατα του αγγλικού Βασιλείου, δεν θα έπρεπε να Χρειαζοντουσταν ποτε μάστορα. Άξιος.

Αλλα δυο έργα ενός από τους πιό αγαπημένους ζωγράφους του περασμενου αιώνα, αυτή την φορά, με σκύλους τέρμα. Ή λεπτομέρεια του Arthur Frost είναι πραγματικα φωτογραφική. View attachment 19469View attachment 19471
Στο πρώτο μπεκάτσα, στο δεύτερο τι είναι; Μπεκάτσα ή ορτύκι;

Όνομα
Δημήτρης
Στο πρώτο μπεκάτσα, στο δεύτερο τι είναι; Μπεκάτσα ή ορτύκι;
Δεν νομίζω ότι μπορεί κάποιος νά διακρίνει θήραμα, πασα βοήθεια δεκτή,λόγω εποχής ίσως μπεκάτσα αλλά υποθετικά μόνο.
.

Περιοχή
Αθήνα -Τζουμέρκα
Όνομα
Δημήτρης
Μια συνηθισμένη βόλτα τελευταία αφου δεν μπορούμε να εχουμε κατι άλλο.Φτάνοντας στην κορυφή γυρω στις 4,30 και αγναντεύοντας την θάλασσα του Πειραιά και τις αντιθέσεις που δημιουργούνται λόγω απόστασης.20χλμ σε ευθεία ειναι. Χαίρε μπουρδ.....και βάθος αμέτρητον.
Περαία μου Περαία μου με το Σαρωνικό σου ......

1608662361282.png1608662370895.png

1608662423923.png

1608662437824.png

Μια συνηθισμένη βόλτα τελευταία αφου δεν μπορούμε να εχουμε κατι άλλο.Φτάνοντας στην κορυφή γυρω στις 4,30 και αγναντεύοντας την θάλασσα του Πειραιά και τις αντιθέσεις που δημιουργούνται λόγω απόστασης.20χλμ σε ευθεία ειναι. Χαίρε μπουρδ.....και βάθος αμέτρητον.
Περαία μου Περαία μου με το Σαρωνικό σου ......

View attachment 20466View attachment 20467

View attachment 20468

View attachment 20469
Άντε ρε! Έχεις καί παράπονο! Που θα δεις ωραιότερο ηλιοβασίλεμα! .big smile.