Θαυμάζοντας...

Η περιοχή έχει και αρκετά ντόπια. Κάθε χρόνο όμως έρχονται και μεταναστευτικα. Όλη η έκταση απο το Άργος μεχρι το Ναύπλιο κάποτε ηταν ενιαίος βαλτος. Εκει που ειναι σημερα ο παραλιακος δρομος. Εχω μιλησει με κυνηγο που πρόλαβε τον βαλτο πριν αρχίσουν να τον κάνουν οικόπεδα, δρόμους, επιχειρησεις κτλ. Μια χρονιά θυμάμαι είχε έρθει ένα σπάνιο είδος ενός μικρού λευκο-γκρι πουλιού και ήρθαν κάποιοι ειδικοί που φορούσαν λευκές ολόσωμες στολές για να το εξετάσουν. Μου είχε κάνει εντύπωση και σταμάτησα στο δρόμο να δω τι κάνουν.
Καλημέρα Σταμάτη, την περασμένη Παρασκευή, αν είχα τελειώσει λίγο γρηγορότερα από το ΕΦΚΑ στην Τρίπολη, θα είχα περάσει από το μαγαζί σου.
Αυτά τα πουλιά από όλη αυτή την έκταση, δεν βγαίνουν στο σούρουπο για βοσκή σε χωράφια ;
 
Πολυ καλη αναλυση τα εργαλεια σου και πολυ ωραια και καθαρη η φωτο!!!!!!
Ναι ευτυχώς !, παρότι ήταν σχετικά οικονομικές επιλογές και η μηχανή και ο φακός, φαίνεται πως έχουν ικανοποιητική απόδοση και συνδυάζονται καλά.
Όταν μάθω να χρησιμοποιώ με άνεση και κυρίως ταχύτητα τις κατάλληλες παραμέτρους μηχανής και φακού, ανάλογα την περίπτωση, πιστεύω να δούμε πολύ ωραίες εικόνες και φωτογραφίες :).
 
Καλημέρα Σταμάτη, την περασμένη Παρασκευή, αν είχα τελειώσει λίγο γρηγορότερα από το ΕΦΚΑ στην Τρίπολη, θα είχα περάσει από το μαγαζί σου.
Αυτά τα πουλιά από όλη αυτή την έκταση, δεν βγαίνουν στο σούρουπο για βοσκή σε χωράφια ;

Καλημέρα να ερθεις οπότε θέλεις φιλε μου. Βγαίνουν εννοείται. Στο κομμάτι που είναι ο βαλτος του Άργους το μεγαλύτερο μέρος είναι απαγορευμένο. Το οποίο είναι όλο χωράφια. Επιτρέπεται ένα μικρό μόνο μέρος του. Καποιοι πάνε για κυνήγι εκεί
 
Καλημέρα να ερθεις οπότε θέλεις φιλε μου. Βγαίνουν εννοείται. Στο κομμάτι που είναι ο βαλτος του Άργους το μεγαλύτερο μέρος είναι απαγορευμένο. Το οποίο είναι όλο χωράφια. Επιτρέπεται ένα μικρό μόνο μέρος του. Καποιοι πάνε για κυνήγι εκεί
να στειλω ενα κοριτσι να κρατηση το μαγαζι ,να παμε μαζι?
 
Back
Top