Θέλω να ξεκινήσω...

Που τα βρίσκεις αυτά με 200 ευρώ;
200 ευρω + GUN PASS βγαίνει ... .sarcastic.

Πέραν της πλάκας, με 250 το hw30 και 300 το hw35 βρίσκονται... κι αυτά τα +50 και +100 που κοστίζουν παραπάνω από αυτά που θέλει να διαθέσει ο Παναγιώτης, δεν αντικατοπτρίζουν την διαφορά της αξίας & της ποιότητάς τους -που είναι σαφώς πολύ μεγαλύτερη !!
 
Καλησπέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα αεροβόλο μέχρι 200 ευρώ περίπου. Το θέλω καθαρά για σκοποβολή.Gas ram ή ελατηρίου δεν με πειράζει τι θα είναι. Ευχαριστώ
Ένα φθηνό Κινέζικο ΒΑΜ 19 σε 4,5 mm - το απλό χωρίς φωσφορίζοντα σκοπευτικά άν το βρείς κάπου ακόμα.
Θα σου περισσέψουν λεφτά για θήκη και βολίδες για να πειραματιστείς με τη ησυχία σου.
Άν σου αρέσουν και τα μαστορέματα θα έχεις ένα φθηνό "πειραματόζωο" για να το κάνεις ότι θέλεις.
Άν χαλάσει ή το βαρεθείς θα έχεις "πετάξει" λιγότερα χρήματα και σίγουρα θα έχεις αποκομίσει σημαντική εμπειρία για να προχωρήσεις.... στην επόμενη αγορά σου. ;)
 
Ένα φθηνό Κινέζικο ΒΑΜ 19 σε 4,5 mm - το απλό χωρίς φωσφορίζοντα σκοπευτικά άν το βρείς κάπου ακόμα.
Θα σου περισσέψουν λεφτά για θήκη και βολίδες για να πειραματιστείς με τη ησυχία σου.
Άν σου αρέσουν και τα μαστορέματα θα έχεις ένα φθηνό "πειραματόζωο" για να το κάνεις ότι θέλεις.
Άν χαλάσει ή το βαρεθείς θα έχεις "πετάξει" λιγότερα χρήματα και σίγουρα θα έχεις αποκομίσει σημαντική εμπειρία για να προχωρήσεις.... στην επόμενη αγορά σου. ;)
Αντιγραφή παλιού gamo δεν είναι αυτό;
 
Ναί - του Gamo Hunter 440
Καλή βάση είναι για πείραγμα, αλλά ο φίλος μας είναι καινούργιος στο άθλημα και αυτό για να γίνει ανθρώπινο θέλει πολύ δουλίτσα και κάποια χρηματάκια (όχι πολλά). Το κυριότερο όμως είναι η εργασία.
Εγώ Κώστα επιμένω στο HW 30 για να γουστάρει τρελά και να μη ξενερώσει.
Το έχω το 440 αλλά έχω πολλά χρόνια να το χρησιμοποιήσω. Κάπου στο πατρικό μου ειναι.
Ξαναβγάλτο και δώστου λίγο στοργή
 
Ξαναβγάλτο και δώστου λίγο στοργή

Το είχα παρει στην τύχη πριν αρκετα χρόνια. Δεν έχω ασχοληθεί με αεροβόλα ποτέ. Λέω θα φτιάξω μια βληματοδοχο σαν αυτές που υπάρχουν στο νετ. Φτιάχνω μια και τις βάζω 2χιλ λαμαρίνα και ενα αλλο μονωτικο υλικό. Αεροβόλο λέω είναι πόσο να τρυπήσει? Στο μέταλλο θα σταματήσει η βολίδα. Το στήνω στην πορτα του δωματίου μου και Κάνω κάτι βολές από κοντινή απόσταση..... οι βολιδες είναι ακόμα καρφωμενες στην πόρτα 🤣 🤣🤣
 
Ένα φθηνό Κινέζικο ΒΑΜ 19 σε 4,5 mm - το απλό χωρίς φωσφορίζοντα σκοπευτικά άν το βρείς κάπου ακόμα.
Θα σου περισσέψουν λεφτά για θήκη και βολίδες για να πειραματιστείς με τη ησυχία σου.
Άν σου αρέσουν και τα μαστορέματα θα έχεις ένα φθηνό "πειραματόζωο" για να το κάνεις ότι θέλεις.
Άν χαλάσει ή το βαρεθείς θα έχεις "πετάξει" λιγότερα χρήματα και σίγουρα θα έχεις αποκομίσει σημαντική εμπειρία για να προχωρήσεις.... στην επόμενη αγορά σου. ;)
Πολύ σωστός ο φίλος δεν χρειάζεται να δώσει ένα κάρο λεφτά για αρχή παίρνει ένα bam η κάποιο hatsan και κάνει τη δουλειά του αξιοπρεπος
 
Καλή βάση είναι για πείραγμα, αλλά ο φίλος μας είναι καινούργιος στο άθλημα και αυτό για να γίνει ανθρώπινο θέλει πολύ δουλίτσα και κάποια χρηματάκια (όχι πολλά). Το κυριότερο όμως είναι η εργασία.
Εγώ Κώστα επιμένω στο HW 30 για να γουστάρει τρελά και να μη ξενερώσει.

Ξαναβγάλτο και δώστου λίγο στοργή
Άν είναι όντως καινούριος στο σπόρ ο άνθρωπος ένας λόγος παραπάνω να πάρει κάτι φθηνό και απλό για αρχή.
Άν μάλιστα πρόκειται να του βγάλει τα μάτια στις "βελτιώσεις" καλύτερα να καταστρέψει κάτι φθηνό κι όχι κάτι καλό (που ΔΕΝ θέλει "βελτιώσεις").
Άν του αρέσει το σπόρ και θέλει να επενδύσει χρόνο και χρήμα σε αυτό υπάρχουν φυσικά και καλύτερες λύσεις - ίσως και ένα προσυμπιεσμένο (PCP) που έχει την ανώτερη ακρίβεια από κάθε άλλο τύπο και δύναμη... όση αντέχει η τσέπη του αγοραστή.
 
Το είχα παρει στην τύχη πριν αρκετα χρόνια. Δεν έχω ασχοληθεί με αεροβόλα ποτέ. Λέω θα φτιάξω μια βληματοδοχο σαν αυτές που υπάρχουν στο νετ. Φτιάχνω μια και τις βάζω 2χιλ λαμαρίνα και ενα αλλο μονωτικο υλικό. Αεροβόλο λέω είναι πόσο να τρυπήσει? Στο μέταλλο θα σταματήσει η βολίδα. Το στήνω στην πορτα του δωματίου μου και Κάνω κάτι βολές από κοντινή απόσταση..... οι βολιδες είναι ακόμα καρφωμενες στην πόρτα 🤣 🤣🤣
Το φλερτάριζα χρόνια αλλά δεν το πήρα ποτέ.
Σαν σχεδίαση και μηχανισμός απέδειξε την αξία του περίτρανα - χαρακτηριστό αυτού είναι οι κάμποσες απομιμήσεις του από άλλες εταιρείες (ΒΑΜ, Stoeger, Hatsan, Crosman, Swiss Arms, Perfecta, Hammerli)
 
Το φλερτάριζα χρόνια αλλά δεν το πήρα ποτέ.
Σαν σχεδίαση και μηχανισμός απέδειξε την αξία του περίτρανα - χαρακτηριστό αυτού είναι οι κάμποσες απομιμήσεις του από άλλες εταιρείες (ΒΑΜ, Stoeger, Hatsan, Crosman, Swiss Arms, Perfecta, Hammerli)

Δεν έχω γνώσεις από αεροβόλα. Τυχαία το είχα επιλέξει ψάχνοντας στο ίντερνετ. Ούτε και το είχα χρησιμοποιήσει πολύ. Έπαιξα λίγο στην αρχή και μετά μου έφυγε η κάψα.
 
Δεν έχω γνώσεις από αεροβόλα. Τυχαία το είχα επιλέξει ψάχνοντας στο ίντερνετ. Ούτε και το είχα χρησιμοποιήσει πολύ. Έπαιξα λίγο στην αρχή και μετά μου έφυγε η κάψα.
Μια χαρά κάνει τη δουλειά του.
Είναι και δυνατούτσικο σχετικά και σίγουρα καλύπτει κάθε ανάγκη εκτός από την απαιτητική σκοποβολή αξιώσεων και τους αγώνες.
Λίγο λαδάκι εξωτερικά να μην σκουριάσει και θα προσφέρει τις υπηρεσίες του για χρόνια.
 
Εδώ μέσα πωλείται ένα πολύ αξιόλογο αεροβόλο..... στείλε μήνυμα στον άνθρωπο και βρείτε μία χρυσή τομή.... είναι καλό όπλο 95αρι w
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Αεροβόλο-weihrauch-hw-95-4-5.4542/
Ναι!! Πολύ καλό τό 95αρι. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτό, πραγματικά κορυφαία αγορά!!!
 
Back
Top