Θέλω να ξεκινήσω...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.
ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΣΑΝ ΧΟΜΠΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΕ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΚΑΙ ΚΙΝΟΥΜΑΙ ΠΡΟΣ (GAS RAM) ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΠΛΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΙΚΡΕς ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΑΓΟΡΑ..ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΜΠΑΤΖΕΤ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΤΙ ΦΘΗΝΟ ΜΕ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΕΤΡΟ Η ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΑΠΛΑ ΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ 50-60 ΣΙΓΟΥΡΑ
 
ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΣΑΝ ΧΟΜΠΙ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΒΟΥΝΑ ΜΕ ΣΤΟΧΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ
Καλό είναι να γνωρίζεις πως αν πιαστείς από αστυνομία ή θηροφυλακή να μεταφέρεις/χρησιμοποιείς αεροβόλο σε βουνό ή δάσος, θα έχεις άσχημα ξεμπερδέματα -συν τοις άλλοις και πιθανή κατάσχεση του μεταφορικού μέσου που σε πήγε στο σημείο...

Όπως σου επισήμανε ο Γιώργος πιο πάνω, η σκοποβολή επιτρέπεται ΜΟΝΟ στα εγκεκριμένα από την ΣΚΟΕ σκοπευτήρια.
Αν θες και σ' ενδιαφέρει να γνωρίσεις τη σκοποβολή, ίσως μπορέσουμε να σου υποδείξουμε κάποια σκοπευτήρια να επισκεφτείς, ανάλογα με την περιοχή που μένεις.

Σε ότι αφορά αεροβόλα, για μένα τα Weihrauch είναι τοπ για σκοποβολή ! Έχω ένα ταπεινό HW35 και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις επιδόσεις του στα 50μ.
 
Οπως ειπωθηκε και πιο πανω η σκοποβολη απαγωρευεται εκτος σκοπευτηριου.......οποιαδηποτε αλλη χρηση δεν επιτρεπεται.
Αφου θελεις να ξεκινησεις σωστα(και πολυ καλα κανεις)τοτε η αγορα ενος καλου αεροβολου και οχι ενος δυνατου ειναι η καλιτερη αρχη.
Ανεπιφυλακτα η Weihrauch ειναι η εταιρια που θα σε καλυψει απολυτα.........
Το 90αρι της ειναι οτι καλιτερο κυκλοφορει σε gas ram και καμια σχεση δεν εχει με οτι αλλο υπαρχει σε αυτον τον τυπο..
Ειναι βαρυ οπλο αλλα θα σου συνιστουσα να μην αρχισεις με 90αρι αλλα κατι πιο ελαφρυ και με πιο μικρη δυναμη.......πχ το 50αρι της εταιριας θα σε καλυψει απολυτα.....μπορεις επισεις να πας και στο καλιτερο αεροβολο σπαστης καννης το 95αρι.......το απολυτο αεροβολο γενικης χρησης !!!!!!!!
Μην ασχωληθεις με ΚΑΝΕΝΑ gasram εκτος απο το 90αρι............
 
Καλησπέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα αεροβόλο μέχρι 200 ευρώ περίπου. Το θέλω καθαρά για σκοποβολή.Gas ram ή ελατηρίου δεν με πειράζει τι θα είναι. Ευχαριστώ
Κοίταξε τα hatsan 95 και Striker σε 5.5 πολύ δυνατά ευθυβολα με πολύ καλά ξύλα και γερμανικά ατσαλια σε πολύ λογικές τιμές κάτω από τα λεφτά που εβαλες
 
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το hw 30s το βλέπω λίγο αδύναμο. Τα gamo σε αυτό το εύρος τιμής λένε τίποτα;
 
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το hw 30s το βλέπω λίγο αδύναμο. Τα gamo σε αυτό το εύρος τιμής λένε τίποτα;
Άσε τά Gamo και τίς υπόλοιπες "κινεζιες", άκου τί σου λένε οι συνάδελφοι, Weihrauch ποιότητα, το αγοράζεις μία φορά και το έχεις μία ζωή
 

Attachments

  • IMG_20220812_074101.jpg
    IMG_20220812_074101.jpg
    115,8 KB · Προβολές: 28
  • IMG_20220812_074047.jpg
    IMG_20220812_074047.jpg
    110,3 KB · Προβολές: 27
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το hw 30s το βλέπω λίγο αδύναμο. Τα gamo σε αυτό το εύρος τιμής λένε τίποτα;
Δεν είναι αδύναμο, είναι γελοιωδως ακριβές και με την καλύτερη σκανδάλη σε αεροβόλο ελατηρίου.
Ψάξε λίγο στο ίντερνετ για γνώμες.
 
Δεν είναι αδύναμο, είναι γελοιωδως ακριβές και με την καλύτερη σκανδάλη σε αεροβόλο ελατηρίου.
Ψάξε λίγο στο ίντερνετ για γνώμες.
Με τι βολίδες δουλεύει καλά το συγκεκριμένο;
 
Καλησπέρα. Μπορείτε να μου προτείνετε ένα αεροβόλο μέχρι 200 ευρώ περίπου. Το θέλω καθαρά για σκοποβολή.Gas ram ή ελατηρίου δεν με πειράζει τι θα είναι. Ευχαριστώ
Weihrauch hw 30s H hw 35.... Ότι καλυτερο στα χρήματά τους !!!!!
...με τις βολίδες που σου πρότεινε ο Κώστας ...

Jsb 8.44gr και τις δύο πιο ελαφρές της ίδιας εταιρίας.
jsb exact diabolo 8,44 (ή και τα H&N FTT 8,6) ... και θα πάθεις έρωτα με το πάντρεμά τους!!!
 
Back
Top