Η εφαρμογή Κένταυρος εινε στανταρ κάνει!!!! λάθος σε απαγόρευση

Η εφαρμογή Κένταυρος κάνει λάθος σε απαγόρευση???
Ναι κάνει, σε εμένα εδώ έχει μεγάλη διαφορά στα όρια καταφυγίου την οποία υπολογίζω στα 2500 με 3000 μέτρα
Το γράφει "Τα όρια είναι ενδεικτικά" ... αν ήταν τέλεια δεν θα ζητούσαν αύξηση τιμής του χρόνου
 
Ναι όντος το γράφει αλλα μου φαινεται πολύ, σε αλλά πάλι έχει φοβερή ακρίβεια. Το τσεκάριζα εχτές το πρωί.
Ανάλογα με τις κ@βλες του προγραμματιστή ή τις λεπτομερέστατες οδηγίες των αρμοδίων.
Δεν είναι εμπιστοσύνης και τα όρια είναι το πιο σημαντικό κομμάτι αυτής της εφαρμογής.
Τι να πεις ... αχρηστία, ανικανότητα ή ωχαδερφισμός ;

Όλα στο περίπου ...
 
Ανάλογα με τις κ@βλες του προγραμματιστή ή τις λεπτομερέστατες οδηγίες των αρμοδίων.
Δεν είναι εμπιστοσύνης και τα όρια είναι το πιο σημαντικό κομμάτι αυτής της εφαρμογής.
Τι να πεις ... αχρηστία, ανικανότητα ή ωχαδερφισμός ;

Όλα στο περίπου ...
ΤΑ λάθη πληρωνοντε όμως Π, Χ, στον Μαραθώνα δεν δείχνει καμένα το τι παίζει!!!!
 
Κάνουν κάτι αναβαθμίσεις χαρτών αλλά το θέμα είναι ότι την έχουμε πληρώσει χρυσή ...
Πρέπει να έχει τις ευλογίες των ομοσπονδιών για την αξιοπιστία της ή τουλάχιστον να μην μπουζουριάζουν κάποιον ο οποίος κυνηγά σε τόπο που η εφαρμογή τον έχει επιτρεπόμενο.
Κοπανήσανε ένα κόκκινο μήνυμα με το "νίπτουμε τας χείρας μας" και ξεμπερδέψανε.
Πέρσι δεν το είχε το μήνυμα.

Περισσότερο νομίζω φταίνε οι ομοσπονδίες για τα όρια παρά ο προγραμματιστής (που δεν τον ξέρουμε) ...
Έχετε διαβάσει ποτέ το κείμενο για τις ζώνες διάβασης των περιοχών σας.
Κάποια στοιχεία ακριβή άλλα στο φλου ...
 
Ναι όντος το γράφει αλλα μου φαινεται πολύ, σε αλλά πάλι έχει φοβερή ακρίβεια. Το τσεκάριζα εχτές το πρωί.
Στην Ηλεία τα καμένα παίζουν με Μαραθώνα όχι αυτό εινε σοβαρό πρόβλημα σε μπουζουριαζουν για πλάκα και άιντε ναβρειςακρη
 
Κάνουν κάτι αναβαθμίσεις χαρτών αλλά το θέμα είναι ότι την έχουμε πληρώσει χρυσή ...
Πρέπει να έχει τις ευλογίες των ομοσπονδιών για την αξιοπιστία της ή τουλάχιστον να μην μπουζουριάζουν κάποιον ο οποίος κυνηγά σε τόπο που η εφαρμογή τον έχει επιτρεπόμενο.
Κοπανήσανε ένα κόκκινο μήνυμα με το "νίπτουμε τας χείρας μας" και ξεμπερδέψανε.
Πέρσι δεν το είχε το μήνυμα.

Περισσότερο νομίζω φταίνε οι ομοσπονδίες για τα όρια παρά ο προγραμματιστής (που δεν τον ξέρουμε) ...
Έχετε διαβάσει ποτέ το κείμενο για τις ζώνες διάβασης των περιοχών σας.
Κάποια στοιχεία ακριβή άλλα στο φλου ...
Το μήνυμα αποποίησης ευθύνης το είχε πάντα.

Είναι μια πολύ καλή εφαρμογή αλλά με κάποια κενά που πρέπει να κλείσουν είτε από την ΚΣΕ είτε από τους ίδιους. Δεν είναι δυνατόν να πληρώσαμε τόσα χρήματα (αν είναι αλήθεια τα νούμερα που ακούμε) και το μόνο που να παίρνουμε σε αντάλλαγμα να είναι η μέτρηση των τρυγονιών. Αυτό το έφτιαχνα και μόνος μου με ένα excel. Πρέπει να υπάρχει σοβαρό νομοθετικό πλαίσιο γύρω από την όλη διαδικασία. Αλλά τι λέω, εδώ έχουμε νόμο της χούντας να μας υποδεικνύει το κυνήγι...
 
Υπήρχε και η παρακάτω εφαρμογή κάποτε και μάλιστα ένας εκ των δημιουργών μπήκε στον κόπο να γράψει κάποια μηνύματα στο φόρουμ. Πλέον δεν ξέρω τι έχει γίνει και αν έχει σχέση με την εφαρμογή Κένταυρος.

https://www.hunterslife.gr/forums/threads/xenofone.190/
 
Παίδες ξέρετε που ζείτε μην ψάχνετε το σωστό και το ιδανικό.
Εδω ο χάρτης του δασαρχείου ειχε συγκεκριμένη περιοχή στο επιτρεπόμενο και η θηροφυλακή έδιωξε από κει φίλο κυνηγό λέγοντάς του το κομμάτι αυτό είναι απαγορευμένο .
Κρίμα που δεν είχε τον χάρτη μαζί του.
 
Παιδες επειδη απο Μαραθωνα περασα σημερα....η εφαρμογή τα δειχνει μια χαρα, και μαλιστα εχει βαλει και παραπανω εκταση ως "καμμενα"...ΟΜΩΣ για τα καμμενα ακομα τα δασαρχεια δεν εχουν εκδωσει δασικες απαγορευτικές διαταξεις (νομιζω)...τελευταια ενημερωση που ειχα ηταν οτι ο Αμυρας βγηκε και ειπε κυριοι στα δασαρχεια ορίστε αμεσα την περιοχη που ειναι καμμενη, και προσθεστε και μια ζωνη περοφερειακα αυτης και ριχτε απαγορευση (συνηθως δυο χιλιομετρα νομιζω)...
Ακομα ομως δε βγηκε κατι ..
Περσι ειχα στειλει μύνημα να του επισημανω του προγραμματιστή ενα σημείο που δεν το περιελαμβανε ως δασικη απαγορευση ενω ηταν καμμενο, και μου ειπε οτι αν δεν βγει διαταξη δεν μπορει να το βαλει μονος του ως απαγορευμενο ..

Ουσιαστικά και τωρα που οριζει τα καμμενα, το κανει καταχρηστικα απλα για την ενημερωση μας ..
 
Και για Ευβοια να συμπληρωσω (το ξεχασα) εχει ορισει πολυ καλα τα ορια των καμμενων (και παλι εχει βαλει παραπανω αλλα οκ)...
Παρολα αυτα ξαναλεω, απλα για την ενημέρωση μας..

υγ: εχει βγει απαγορευτικη διαταξη σε Ολυμπια και Πυργο...
 
Φυσικά κάνει λάθη και δείχνει κομμάτι που είναι σε απαγορευμένο στο επιτρεπόμενο ! Μια παρέα τους γλυτώσα ! Τους βλέπω να πηγαίνουν στα παπιά κατά χιλιάδες και τους λέω μάγκες που το βάλατε ? Για τα παπιά έχει πράγμα! Και του λέω εμείς για να περιμένουμε στο σύνορο μας κόβεις να έχουμε πιει? Φυσικά είχα καταλάβει ότι δεν ήταν από τα μέρη μας και για αυτό έγινε τέτοια "αστεία" προσέγγιση!


Αυτό που ερωτώ και λέω σίγουρα Ελλάδα ζώ δεν γίνεται αλλιώς ! Πώς μια εφαρμογή που έχει λανθασμένα όρια , που αναφέρει και η ίδια η εφαρμογή πως τα όρια - απαγορευμένα είναι ενδεικτικά , πως η Κσε δεν μπήκε στην διαδικασία να δεί αν η εφαρμογή τηρεί κατά γράμμα τα πάντα σύμφωνα από το κυνήγι και την διαθέτει στους κυνηγούς βγάζοντας την ουρά από έξω σε περίπτωση μαλακίας αλλά εν αντίθεση όλων των παραπάνω αυτή η εφαρμογή είναι υπεύθυνη για την καταγραφή του τρυγόνιου και σε σύμφωνα με αυτήν θα βγούνε επίσημα στατιστικά στοιχεία και θα κριθεί ένα μέλλον!

Ε παιδιά Ελλάδα ζείτε αυτά ούτε σε ταινίες !
 
Back
Top