Ερωτήσεις - Απορίες - Τεχνικά θέματα

Νομίζω ότι όλοι είμαστε φανατικοί οπαδοί. Αυτά τα περί φιλάθλων, τα ακούω βερεσέ. Ο φανατικός οπαδός δεν είναι ανάγκη να είναι σαν τον αρχηγό των Ζουλού, ούτε να είναι μαχαιροβγάλτης, κάλιστα κυκλοφορεί και με κουστούμι.
Σαν φανατικοί οπαδοί δεν μπορούμε να είμαστε αντικειμενικοί στον έλεγχο. Αν οι διαχειριστές ήταν άνθρωποι που δεν είχαν καμιά σχέση με τις ομάδες ίσως να μπορούσαν να ελέγξουν σωστά αυτό το thread....ίσως λέω, γιατί τότε μπορεί και να μην ήξεραν τι σημαίνει.... κούλα, κότα του βορρά.....κτλ.
Αν η διαχείριση θέλει να καταργήσει το θέμα σκεπτόμενη το παραπάνω τότε πράττει ορθά.
Αν θέλει να το καταργήσει βάση του δόγματος....πονάει χέρι, κόβει χέρι...δεν κάνει καλά.
 
Καλησπέρα σε όλους. Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά σχόλασα στις 9 και ήθελα να μιλήσω πρώτα με τα παιδιά πριν γράψω παρακάτω τις απόψεις μου.

Κάτι ξαφνικό υποθέτω πως έγινε ώστε να κλειδώσει το θέμα 36 ώρες μετά το τελευταίο ποστ και χωρίς να υπάρχει έτοιμη η ανακοίνωση, η οποία ανακοινώθηκε 14 ώρες μετά το κλείδωμα. Ως συμμετέχοντες στο παρόν θέμα, νομίζω πως δικαιούμαστε μια πληροφόρηση σχετικά με τη στιγμή της απόφασης της διαχείρισης και την απόκλισή της χρονικά από το τελευταίο ποστ πριν, και την σχετική ανακοίνωση μετά...

Χρήστο η απόφαση να κλειδώσει το θέμα είχε συζητηθεί πριν καιρό. Απλά το κάναμε τώρα που επικρατεί ηρεμία στο θέμα (και στο φόρουμ). Εξήγηση πέρα από αυτό που γράψαμε δεν έχω να σου δώσω άλλη. Δεν έγινε κάτι ξαφνικό απλά θεωρήσαμε ότι το θέμα αυτό έχει γίνει πολλές φορές η αφορμή για να μαλώσουν κάποια μέλη. Και πιστεύουμε ότι δεν θα λείψει σαν θέμα. Τίποτα κρυφό.

Για να γλιτώσουν το κράξιμο οι γαύροι φετος... μίας κ οι περισσότεροι εμπλεκομενοι ειναι ερυθρολευκων συναισθηματων οπως κ λοιποί που επηρεάζουν...Δεν είναι σοβαρα πραγματα αυτά παιδιά με όλο το θαρρος:)Το κράξιμο δεν το γλιτωνετε

Για να καταλάβω δηλαδή, είμαστε Ολυμπιακοί στην διαχείριση και επειδή φέτος θα χάνουμε πολύ και θα μας δουλεύετε και επειδή προφανώς είμαστε και δειλοί κλειδώσαμε αυτό το θέμα? Σοβαρά δεν είναι αυτά που γράφεις. Ότι δίκιο και να έχεις έτσι όπως γράφεις θα το χάνεις.

Το να υπαρχει μια σελιδα να μιλας και για αθλητικα δεν ειναι κακο ..
Κακο ειναι οτι πολλες φορες οντως υπαρχει φανατισμος..και κυριως φανατισμος πληκτρολογιου..
οι πιο πολλοι που μιλανε ασχημα και προσβλητικα δεν εχουν ιδεα απο κερκιδα και αγαπη για την ομαδα.. 18 χρονια που ειμαι σε κυνηγετικα και καιρικα φορουμ ειναι κανονας..Αυτοι που προκαλουν ειναι hooligan του πληκτρολογιου και μονο...
Ειμαι οργανωμενος οπαδος της ΑΕΚ απο το 1993..Δεν υπαρχει γηπεδο που να μην εχω παει στην ελλαδα..Εχω τραβηξει πολλα σε κοινωνικο και προσωπικο επιπεδο..Δικαστικες εκρεμοτητες και αλλα πολλα που δεν αφορουν τον κοσμο να τα πω
Μπορει να μπαινω και να διαβαζω αλλα σποανιοτατα σχολιαζω,σχεδον ποτε βασικα..............Πρεπει ομως κατα την γνωμη μου να υπαρχουν αυτες οι σελιδες..Απλα να υπαρχει ελεγχος και σωστη παρεμβαση απο τους απο πανω...Αυτα...

Περικλή έχεις δίκιο σε κάποια πράγματα. Μόνος σου το λες ότι δεν σχολιάζεις γιατί έχεις την εμπειρία για το που μπορεί να φτάσει η συζήτηση. Ξαναλέω η άποψη μας είναι ότι αυτό το θέμα δεν προσφέρει πλέον. Είναι πηγή παρεξηγήσεων και η δουλειά μας είναι να προστατεύουμε όσο περισσότερα μέλη μπορούμε. Σε καμία περίπτωση δεν λέμε "πονάει το δάχτυλο, κόψε το"!!

Υπομονή παιδιά...θα κερδίσει ο γαύρος την Κυριακή κ θα ξεκλειδώσει.....

Έχουν ειπωθεί τόσα, μιλήσαμε στο τηλ και εξακολουθείς να γράφεις τέτοια πράγματα. Τι να σου πω ρε Τζίμη. Εγώ θα ντρεπόμουν στην θέση σου.
 
Αν θέλετε τη γνώμη μου, με την ενέργειά σας αυτή δείχνετε ότι είστε της λογικής "πονάει κεφάλι, κόβει κεφάλι". Όπως είπατε σωστά "η δουλειά μας είναι να προστατεύουμε όσο περισσότερα μέλη μπορούμε." Όταν λοιπόν διαπιστώνατε κάποιον να παρεκτρέπεται θα έπρεπε να επεμβαίνετε και να τον ανακαλείτε στην τάξη με όποιον τρόπο κρίνατε σωστό όπως μας περιγράψατε παλιότερα. Έτσι θα μπορούσατε να προστατεύσετε και τα υπόλοιπα μέλη που θα ήθελαν να συμμετέχουν στο θέμα, χωρίς να προσβάλουν αλλά και χωρίς να προσβάλλονται. Βέβαια εδώ θα υπήρχε και ένα πρόβλημα για τη διαχειριστική ομάδα. Το πρόβλημα θα ήταν ποιος από τη διαχείριση θα έπαιρνε αυτόν τον ρόλο για να συνετίσει άλλο μέλος της διαχείρισης...
Έγραψε πριν ο Μάκης "Όχι δεν μπορεί να διαγράφεται ένα thread επειδή κάποιος η κάποιοι δεν βουτάνε την γλώσσα τους στο μυαλό πριν μιλήσουν(γράψουν)κάτι " να συμπληρώσω απλώς ότι είχαμε καταλάβει όλοι λίγο-πολύ για το πόσο ο καθένας μας βουτάει την γλώσσα του στο μυαλό πριν πει κάτι, και γνωρίζαμε πώς να πορευτούμε... :)
Από κει και πέρα, εσείς έχετε το καρπούζι, εσείς και το μαχαίρι...
Για το αν εκτίθεστε, θα το κρίνει ο κόσμος...
 
Προσωπικά θεωρώ λάθος τη διαγραφή του θέματος και ας μην είμαι συχνά παρόν .
Θεωρώ λάθος την άποψη ότι το θέμα αυτό έχει γίνει πολλές φορές η αφορμή για να μαλώσουν κάποια μέλη.Έχει γίνει μεγαλύτερος χαμός σε άλλα θέματα που αφορούν όπλα και βολές αποστάσεων. Περισσότερο κυνηγητικά μεν ,άσχετο δε.
Θα μπορούσε από την επομένη όλα αυτά να γράφονται κάπου αλλού.Σε άλλο θέμα όπως πχ στην κυνηγητική γωνιά.Δεν βελτιώνεις τίποτα λοιπόν με τη διαγραφει του θέματος..
Από τη στιγμή που υπάρχει αυτή η διάρθρωση που υπάρχει στα θέματα του φόρουμ,δεν μπορεί ξαφνικά να διαγραφεί ενα θέμα με αυτώ το επιχείρημα.Μπορεί όμως να λαμβάνονται μέτρα τέτοια που να σταματάνε εγκαίρως τους εντόνους και με συνέπειες για το φόρουμ διαξιφισμούς .
Οι ειρωνείες ,τα υπονοούμενα ,οι κατινίστικες εξυπνάδες και οι τσαμπουκάδες ,ουτως η ΄λλως δεν έχουν καμιά θέση σε κανένα θέμα του φόρουμ.
 
Προσωπικά θεωρώ λάθος τη διαγραφή του θέματος και ας μην είμαι συχνά παρόν .
Θεωρώ λάθος την άποψη ότι το θέμα αυτό έχει γίνει πολλές φορές η αφορμή για να μαλώσουν κάποια μέλη.Έχει γίνει μεγαλύτερος χαμός σε άλλα θέματα που αφορούν όπλα και βολές αποστάσεων. Περισσότερο κυνηγητικά μεν ,άσχετο δε.
Θα μπορούσε από την επομένη όλα αυτά να γράφονται κάπου αλλού.Σε άλλο θέμα όπως πχ στην κυνηγητική γωνιά.Δεν βελτιώνεις τίποτα λοιπόν με τη διαγραφει του θέματος..
Από τη στιγμή που υπάρχει αυτή η διάρθρωση που υπάρχει στα θέματα του φόρουμ,δεν μπορεί ξαφνικά να διαγραφεί ενα θέμα με αυτώ το επιχείρημα.Μπορεί όμως να λαμβάνονται μέτρα τέτοια που να σταματάνε εγκαίρως τους εντόνους και με συνέπειες για το φόρουμ διαξιφισμούς .
Οι ειρωνείες ,τα υπονοούμενα ,οι κατινίστικες εξυπνάδες και οι τσαμπουκάδες ,ουτως η ΄λλως δεν έχουν καμιά θέση σε κανένα θέμα του φόρουμ.
Σεβαστή η άποψη σου Δημήτρη. Φυσικά και σκεφτήκαμε αυτό που αναφέρεις. Παρ'όλα αυτά η απόφαση μας είναι η παραπάνω. Θα ήθελα λοιπόν να παρακαλέσω όλα τα μέλη να σεβαστούν την απόφαση μας.
 
είναι εφικτό να ανακτηθούν προσωπικά μηνύματα που έσβησα,,,δεν κράτησα κάποια στοιχεία που με ενδιέφεραν,,αν ναι μπορώ να δώσω το όνομα του χρήστη που θέλω να ανακτηθεί το μήνυμα σε πμ
 
είναι εφικτό να ανακτηθούν προσωπικά μηνύματα που έσβησα,,,δεν κράτησα κάποια στοιχεία που με ενδιέφεραν,,αν ναι μπορώ να δώσω το όνομα του χρήστη που θέλω να ανακτηθεί το μήνυμα σε πμ
Παύλο δεν έχουμε πρόσβαση στα πμ. Δυστυχώς δεν γίνεται!
 
Eγω λεω οτι σε μερικους αρεσει το ξυσιμο και αφου ξυνονται συνεχεια, ειπαν:δεν μπαινουμε και στο HL να ριξουμε ενα ξυσιμο, μηπως καποιος πρεπει να τους πει οτι εδω δεν ειναι χωρος για ξυσιμο;
 
Eγω λεω οτι σε μερικους αρεσει το ξυσιμο και αφου ξυνονται συνεχεια, ειπαν:δεν μπαινουμε και στο HL να ριξουμε ενα ξυσιμο, μηπως καποιος πρεπει να τους πει οτι εδω δεν ειναι χωρος για ξυσιμο;
Αλήθεια ,εσυ που ξύνεσαι ;
 
Εσας σας συμβαίνει ποτέ οταν ανοιξετε ένα τοπικ με νεες δημοσιευσεις να μην σας πηγαίνει η σελιδα στην πρωτη αδιαβαστη δημοσιευση αλλα κάτω κατω στην σελίδα και να προσπερνα πολλες αδιαβαστες δημοσιευσεις;
 
Back
Top