Ερωτήσεις - Απαντήσεις

Παιδιά αυτό ποιας εταιρείας είναι; Μπορείτε να το καταλάβετε; Δε βλέπω να γράφει κάπου.View attachment 42750
...εμ, βαλε καμια φοτο , με σφραγιδες , κανες η οτι γραφει, μπας και δουμε εστω εθνικοτητα , και οδηγηθουμε καπου....
 
Ανατολικής Γερμανίας το κόβω, για κοίτα τις κάννες κάτι θα γράφει
Δε το εχω μπροστά μου τώρα να δω. Η κάννη αν θυμάμαι από κάτω στο σημείο που κουμπώνει έγραφε το διαμετρημα 12/70 και μια λέξη "Nitro" κάτι τέτοιο. Δεν είδα να αναγράφει χωρα προέλευσης.
 
Δε το εχω μπροστά μου τώρα να δω. Η κάννη αν θυμάμαι από κάτω στο σημείο που κουμπώνει έγραφε το διαμετρημα 12/70 και μια λέξη "Nitro" κάτι τέτοιο. Δεν είδα να αναγράφει χωρα προέλευσης.
Θα γράφει στο πλάι ρίξε μία ματιά
images.jpeg1973-Simson-Suhl-12-Gauge-Double-Excellent_101018233_70986_2300E31872B85835.jpeg
 
Παιδιά αυτό ποιας εταιρείας είναι; Μπορείτε να το καταλάβετε; Δε βλέπω να γράφει κάπου.View attachment 42750
Αυτό είναι μάρκας Simson Ανατολικής Γερμανίας με κάννες Krupp που δινανε και σε κάποια ιταλικά παλιά όπλα.Εχει μπασκουλα όπως το Merkel και μηχανισμό Anson deeley με δείκτες όπλισης
 
Έχει δίκιο ο @Γιώργος 82 σαν το μέρκελ φέρνει.Αν δεν είναι μερκελ θα είναι suhl.
Στο shul φτιάχνονται είναι πόλη δεν είναι μάρκα Χρήστο όπως λέμε Saint Etienne για Γαλλία μεριά
Εκεί έχουν φτιαχτεί όπλα με την ονομασία Merkel,Buhag,Simson,Sauer και άλλα
 
Παιδιά αυτό ποιας εταιρείας είναι; Μπορείτε να το καταλάβετε; Δε βλέπω να γράφει κάπου.View attachment 42750
Τάκη είναι ένα από τα καλά όπλα της Γερμανίας του 60-70 ,μην γελάστεις και το δώσεις (Τα ψάχνουν η συλλέκτες πολύ ) αν είχε κάποιες παραστάσεις πάνω πωλείται γύρω στα 1600€ σημερινά χρήματα
 
Έχοντας αποκτήσει πρόσφατα όπλο με πλαστικά μέρη ήθελα να μάθω αν αυτά συντηρούνται / καθαρίζονται με κάποιο αξιόπιστο τρόπο;
Σαπούνι για τα πιάτα, καλό σαπουνισμα και οδοντόβουρτσα για τις ψάθες και είσαι έτοιμος. Μετά καλό σκούπισμα με πετσέτα, άστα καμιά ώρα να τα στεγνώσει ο αέρας ( όχι σε πηγές θερμότητας) και είσαι οκ
 
Back
Top