Ερωτήσεις - Απαντήσεις

Έχοντας αποκτήσει πρόσφατα όπλο με πλαστικά μέρη ήθελα να μάθω αν αυτά συντηρούνται / καθαρίζονται με κάποιο αξιόπιστο τρόπο;
Απλο σαπουνι στα συνθετικα τιποτα αλλο ακριβως και σκουπισμα πολυ καλο εισαι οκ!!
 
Έχοντας αποκτήσει πρόσφατα όπλο με πλαστικά μέρη ήθελα να μάθω αν αυτά συντηρούνται / καθαρίζονται με κάποιο αξιόπιστο τρόπο;
Δεν χρειάζονται συντήρηση.
Αν βρωμίσουν πολύ από λάσπες, αίματα κτλ καθάρισμα με βρεγμένο πανί ή οδοντόβουτσα.
Μετά τα αφήνουμε να στεγνώσουν πλήρως.

Αν βάλεις λάδι (που δεν βρίσκω τον λόγο) να είναι ασφαλές για πλαστικά.
Το Crud Buster Polymer Safe είναι καλό για καθαρισμό αλλά πανάκριβο.

Προσωπικά δεν τα ψειρίζω ούτε βάζω οτιδήποτε πάνω τους.
 
Δεν χρειάζονται συντήρηση.
Αν βρωμίσουν πολύ από λάσπες, αίματα κτλ καθάρισμα με βρεγμένο πανί ή οδοντόβουτσα.
Μετά τα αφήνουμε να στεγνώσουν πλήρως.

Αν βάλεις λάδι (που δεν βρίσκω τον λόγο) να είναι ασφαλές για πλαστικά.
Το Crud Buster Polymer Safe είναι καλό για καθαρισμό αλλά πανάκριβο.

Προσωπικά δεν τα ψειρίζω ούτε βάζω οτιδήποτε πάνω τους.
Λαδακι σηλικονης τα διατηρη παντα σαν κενουρια.ψεκαζης το αφηνης κανενα 10 λεπτο σκουπηζης και τελος
 
Δεν χρειάζονται συντήρηση.
Αν βρωμίσουν πολύ από λάσπες, αίματα κτλ καθάρισμα με βρεγμένο πανί ή οδοντόβουτσα.
Μετά τα αφήνουμε να στεγνώσουν πλήρως.

Αν βάλεις λάδι (που δεν βρίσκω τον λόγο) να είναι ασφαλές για πλαστικά.
Το Crud Buster Polymer Safe είναι καλό για καθαρισμό αλλά πανάκριβο.

Προσωπικά δεν τα ψειρίζω ούτε βάζω οτιδήποτε πάνω τους.
Ευχαριστώ!
 
Σαπούνι για τα πιάτα, καλό σαπουνισμα και οδοντόβουρτσα για τις ψάθες και είσαι έτοιμος. Μετά καλό σκούπισμα με πετσέτα, άστα καμιά ώρα να τα στεγνώσει ο αέρας ( όχι σε πηγές θερμότητας) και είσαι οκ
Ευχαριστώ!
 
Όταν ένα δικανο με αυτόματους εξωλκεις φυλάσσεται δεμένο υπάρχει η περίπτωση να αντιμετωπίσουν πρόβλημα τα ελατήρια των εξωλκεων;
Ναι θα έλεγα αν και πρέπει να περάσουν πολλά χρόνια. Εγώ στα όπλα που δεν χρησιμοποιώ και τα ελατήρια βγαίνουν εύκολα τα έχω βγάλει ή θα τα βγάλω στην νεκρή περίοδο. Βέβαια όλα αυτά αν έχεις την λόξα!
 
Ναι θα έλεγα αν και πρέπει να περάσουν πολλά χρόνια. Εγώ στα όπλα που δεν χρησιμοποιώ και τα ελατήρια βγαίνουν εύκολα τα έχω βγάλει ή θα τα βγάλω στην νεκρή περίοδο. Βέβαια όλα αυτά αν έχεις την λόξα!
Τη νεκρή περίοδο τα φυλάω λυμένα οπότε δεν είναι υπό τάση τα ελατήρια.

Τώρα όμως το εχω στη θήκη μεταφοράς δεμένο...οπότε όταν κλείνει τα ελατήρια θα είναι πιεσμένα.

Τώρα δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα μακροπρόθεσμα γι αυτό και ρωτάω.
 
Τη νεκρή περίοδο τα φυλάω λυμένα οπότε δεν είναι υπό τάση τα ελατήρια.

Τώρα όμως το εχω στη θήκη μεταφοράς δεμένο...οπότε όταν κλείνει τα ελατήρια θα είναι πιεσμένα.

Τώρα δεν ξέρω αν αυτό μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα μακροπρόθεσμα γι αυτό και ρωτάω.
Όχι. Και το μακροπρόθεσμα είναι έτη πολλά! Οπότε μην αγχώνεσαι!
 
Καλημέρα παιδιά!! Δίνει γνωστός μια κανη από Remington αλλά την έχει κομμένη 53 πόντους και σκέφτομαι να την αγοράσω αφού πρώτα την δοκιμάσω..Τιμή βέβαια δεν μου έχει πει γτ δεν γνώριζει πόσο πιστεύετε ότι αξίζει μια τέτοια κάννη κομμένη??Και αν αξίζει να την παρω
 
Καλημέρα παιδιά!! Δίνει γνωστός μια κανη από Remington αλλά την έχει κομμένη 53 πόντους και σκέφτομαι να την αγοράσω αφού πρώτα την δοκιμάσω..Τιμή βέβαια δεν μου έχει πει γτ δεν γνώριζει πόσο πιστεύετε ότι αξίζει μια τέτοια κάννη κομμένη??Και αν αξίζει να την παρω
Eλεύθερη ?
 
Καλημέρα παιδιά!! Δίνει γνωστός μια κανη από Remington αλλά την έχει κομμένη 53 πόντους και σκέφτομαι να την αγοράσω αφού πρώτα την δοκιμάσω..Τιμή βέβαια δεν μου έχει πει γτ δεν γνώριζει πόσο πιστεύετε ότι αξίζει μια τέτοια κάννη κομμένη??Και αν αξίζει να την παρω
120 είχα πάρει εγώ μια 76 φουλ ατουφεκιστη για τη 1100 οι κανες ρεμικτον δεν έχουν αριθμό πάνω αυτό ενοει ο φίλος ελεύθερη γυρω στο 100αρικο πιστεύω είναι καλα
 
120 είχα πάρει εγώ μια 76 φουλ ατουφεκιστη για τη 1100 οι κανες ρεμικτον δεν έχουν αριθμό πάνω αυτό ενοει ο φίλος ελεύθερη γυρω στο 100αρικο πιστεύω είναι καλα
Ευχαριστώ φίλε μου τόσο σκέφτομαι και γω
 
Back
Top