Επιλογη αγορας μεταχειρισμενου οπλου...

Καλημερα στην παρεα σας...Θελω βοηθεια γιατι εχω χασει τν μπαλα...Ειμαι κατοχος μιας benelli 123 κ ενος baikal mp27 sp κ σκεφτομαι για την αγορα νεου οπλου απλα λογο καταστασεων δεν μπορω να παω σε καινουριο...Τα κυνηγια που κανω ειναι λαγος κ τσιχλες...Επιλογες μου ειναι raffaelo crio,raffaelo crio comfort,berretta a400 kick off και τα ματια μου επεσαν τωρα τελευταια στην power bore(απλα βλεπω οτι ειναι πιο ακριβη)Ολες οι γνωμες δεκτες πειτε μου τα υπερ κ τα κατα.
 
Καλημερα στην παρεα σας...Θελω βοηθεια γιατι εχω χασει τν μπαλα...Ειμαι κατοχος μιας benelli 123 κ ενος baikal mp27 sp κ σκεφτομαι για την αγορα νεου οπλου απλα λογο καταστασεων δεν μπορω να παω σε καινουριο...Τα κυνηγια που κανω ειναι λαγος κ τσιχλες...Επιλογες μου ειναι raffaelo crio,raffaelo crio comfort,berretta a400 kick off και τα ματια μου επεσαν τωρα τελευταια στην power bore(απλα βλεπω οτι ειναι πιο ακριβη)Ολες οι γνωμες δεκτες πειτε μου τα υπερ κ τα κατα.
Λαγός και τσίχλες δεν χρειάζονται υπερόπλα.
Κράτα τα χρήματά σου.
Τι πρόβλημα έχεις με τα όπλα σου ;
 
Το κομμάτι καθαρισμός όπλου σε απασχολεί; Το ρωτάω γτ ένα όπλο αδρανείας θα είναι πάντα πιο καθαρό. Η Α400 είναι ένα παρα πολύ καλό όπλο. Πάνε πιάστα και όποιο σου κάτσει καλύτερα πάρε.
 
Λαγός και τσίχλες δεν χρειάζονται υπερόπλα.
Κράτα τα χρήματά σου....
Συμφωνω, και συμπληρωνω....κανενα θηραμα δεν χρειαζεται υπεροπλο.
Και να θυμαστε οτι το θηραμα που μας ξεφυγε δεν ειναι χαμενο, αντιθετως ειναι αυτο που θα μας δωσει τοκο!;)
 
Η raffaelo crio με την comfort η διαφορα τους ειναι μονο το βαρος?
Το comfort είναι τεχνολογία κοντακιού για μείωση της ανάκρουσης.
Το crio τεχνολογία κατεργασίας κάνης.
Η raffaelo μοντέλο όπλου ...
To powerbore μάλλον τίποτα ... απλά ακούγεται φονικό ...
Το παιχνίδι με τις λέξεις ιταλική πουστιά :)

Αφού έχεις benelli δεν παίρνεις κάτι άλλο ... εγώ αυτό θα έκανα ...

Αν δεις αυτό νομίζεις ότι αγοράζεις διαστημόπλοιο και όχι όπλο :)
https://benelli.it/el/tecnologie

ps
Φαντάσου να μην είχα αγοράσει Benelli τι θα έσουρνα ... :)
 
Πάρε φίλε μου την α400

Έχεις την μπενελα σου έχεις τον Ρώσο πάρε και μια αερίων που λείπει από την συλλογή
Να σου πω την αληθεια καπως ετσι το σκεφτομουν κ εγω απλα ηθελα πιο πολλα συγκριτικα με τις benelli κ την a400 γι αυτο κ εκανα την δημοσιευση...Ηταν συγκριτικη δημοσιευση.big smile..terror.
 
To powerbore μάλλον τίποτα ... απλά ακούγεται φονικό ...
Βασίλη η παραπάνω είναι η μόνη καραμπίνα που έχει έγγραφο πιστοποιητικό απόδοσης κάνης και αυλό 18.35 μετά από δοκιμή 2/3000 χιλιάδων φυσιγγίων για να εξακριβωθεί με τι αυλό έχει καλύτερη απόδοση .Σου γράφω τι έχει αναφέρει η μπενελι κατά την παρουσίαση της .
 
To powerbore μάλλον τίποτα ... απλά ακούγεται φονικό ...
Βασίλη η παραπάνω είναι η μόνη καραμπίνα που έχει έγγραφο πιστοποιητικό απόδοσης κάνης και αυλό 18.35 μετά από δοκιμή 2/3000 χιλιάδων φυσιγγίων για να εξακριβωθεί με τι αυλό έχει καλύτερη απόδοση .Σου γράφω τι έχει αναφέρει η μπενελι κατά την παρουσίαση της .
πολυ μαρκετινγκ και τιποτε αλλο....
 
Όχι φίλε μην ακους και μην δείχνεις εμπιστοσύνη σε κολλημένες επιλογες σε παροπιδες...από τη μια "τι έχουν τα οπλα σου" κι από την άλλη προτάσεις πάλι για κάτι που έχεις ήδη,για κάτι που δεν είναι "υπερόπλο".

Θα είναι χαζομάρα να ξαπαρεις μπενελι

Αν θες να δεις διαφορά σε δύναμη διάτρηση,ταχύτητα σε τουφεκιές και γκάμες σε φυσίγγια -σταθεροτητα ,πάρε κάποια browning winchester διευρυμένου αυλού(δες και τα δικαννα) αν επιμένεις στις επιλογές που ανέφερες,ναι beretta.
 
Οχι δν εχει να κανει το οτι δν σκοτωνουν καποια οπλα κ καποια αλλα σκοτωνουν,καμια σχεση...Θεμα ανεσης κ φινετσας καθαρα.
Φίλε όλοι αυτοί που θα σε βάλουν σε πειρασμό "ότι σου κάθεται" και προτείνουν πάλι το ίδιο όπλο όπου έχεις ήδη σε διάφορες παραλλαγές και -+€€€€€€€ είναι οι ίδιοι που δεν έχουν σταματήσει να αναζητούν φυσίγγια Μ αυτά τα όπλα.και όχι μόνο...
 
Back
Top