Επιλογη αγορας μεταχειρισμενου οπλου...

Εκτός αν πληρώνουμε το r&d για την βίδα στην πάπια.
Δεν το κρίνω σαν όπλο.
Κρίνω την πολιτική των εταιριών.
Βέβαια οι Ιταλιάνοι είναι οι πρώτοι διδάξαντες του αέρα χρήματος.
Παπάρια πληρώνουμε ειδικά εδώ στην Ελλάδα που φτάνουν οι τιμές για το οτιδήποτε στον Θεό
Όπως έγραψες αέρα σιγά τις τόσο σημαντικές βελτιώσεις που κάνουν κάθε φορά που βγάζουν καινούργιο μοντέλο οι εταιρείες
Δουλεύει το μάρκετινγκ για να πείσει όποιους θέλουν να πεισθούν
Εξαιρώ αυτούς που από άποψη και από τρέλα θέλουν να αγοράζουν συνέχεια κάτι καινούργιο
 
Έχω πάρει να δοκιμάσω ένα s/p από φίλο παλιό μοντέλο αλλά ελάχιστα χρησιμοποιημένο betincoli TARCISIO 60cm ,κανες magnum 5 εσωτ τσοκ αυλό 18.3 ατσάλινη βάση μονοσκανδαλο με μηχανική σκανδάλη αυτόματους και αγγλε μακρύ κοντάκι με καστ οφ ότι πρέπει από λίγες τουφεκιές που έριξα σε στόχο και κάτι λίγες το απόγευμα σε τσίχλες είναι πολύ ζορικο και μάλλον θα το πάρω άσε που χωράει και μέσα από τη καπαρτινα αν χρειαστεί θα μασήσει ορτύκια και μπεκάτσες και όχι μόνο όπως το είδα.
 
Έχω πάρει να δοκιμάσω ένα s/p από φίλο παλιό μοντέλο αλλά ελάχιστα χρησιμοποιημένο betincoli TARCISIO 60cm ,κανες magnum 5 εσωτ τσοκ αυλό 18.3 ατσάλινη βάση μονοσκανδαλο με μηχανική σκανδάλη αυτόματους και αγγλε μακρύ κοντάκι με καστ οφ ότι πρέπει από λίγες τουφεκιές που έριξα σε στόχο και κάτι λίγες το απόγευμα σε τσίχλες είναι πολύ ζορικο και μάλλον θα το πάρω άσε που χωράει και μέσα από τη καπαρτινα αν χρειαστεί θα μασήσει ορτύκια και μπεκάτσες και όχι μόνο όπως το είδα.
Ε...Τότε χτύπα από σ αρέσει και σου κάνει τα κέφια.

Πόσο στο δινει;

Καμία φωτο δεν παίζει να το δούμε;
 
Ok!
Και το diamond σιδερενια μπασκουλα εχει, σαφως καλυτερο απο το αδερφακι του το silver light που μαδαει με την χρηση
Για τα λεφτα τους υποφερτα.
Υποθετω και αυτο θα εχει το ιδιο συστημα με επιλογεα κανης.
Η υποστηριξη βεβαια εσωτερικα της εν λογω λειτουργιας δεν ειναι και οτι καλυτερο
 
Θα δείξει γιατι το όπλο παρόλα τα χρόνια που το χει ο φίλος δεν έχει ρίξει πολλά φυσίγγια ζυγισμένο ελαφρύ λόγο Κόντης κάνης έριξα με διάφορα φυσίγγια για να δω αντίδραση μέχρι και 33αρι του τσιπούρα όχι σε σταθερό στόχο μέχρι το 33ειναι υποφερτό νομίζω πως δεν είναι για παραπάνω γρ θα πλακωσω δοκιμές με 28αρια και βλέπω το 5αρι του το τσοκ να το κάνω 9αρι σε διάμετρο γιατί θέλω μια πρώτη ντουφέκια πολύ ανοιχτή μου λείπει το πόζε καθώς είχα παλαιότερα δύο γιατί πιστεύω θέλω δύο διαφορετικά τσοκαρισματα με κούρασαν λίγο οι καραμπίνες
 
Να σάι καλά φίλε θα το ξετιναξω στις ντουφεκιες να ξέρεις μέχρι να κλείσει το κυνήγι αυτό θα πληρώσει τη νύφη
Γιάννη πάρτο(αν δεν το πήρες ήδη!)
Καλή τιμή , τίμιο όπλο, μπεκάτσα και περπατητό στις τσίχλες ... ταμάμ!
Φίλος "κουνελάς" στο νησί(ζευγάρι του είμαι!) όταν πάμε με τα σκυλάκια του, μπερέτα καραμπίνα 60 πόντοι κάννη τέσσερα άστρα, μέχρι και τα 30 μέτρα δεν χάνει τουφεκιά στο κουνέλι! 30-32 γραμμάρια ρίχνει, μόνο!

Φιλικά,

Γιάννης
 
Back
Top