Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

Σου ετυχε η βγαινει ετσι σταθερα
Έτσι έβγαινε τότε Τόλη είναι XXF, έχει κάποια ακόμα ο Κούρκουλος.
Τα jebs chokes βγάζουν και 16,5 τελείωμα.
Το 14/10 από μόνο του σε μια διαφήμιση δε λέει κάτι. Μην τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς
 
Γειά χαρά σε όλους σας.. Ενα τζεμινι 2ρη με ένα carlsons 2,5 ρη για δραμια θα έχουν σημαντική διαφορά στη ντουφεκια;; ας μιλήσουν οι γνωστές διότι σκοπεύω να αγοράσω ένα 2,5 άστρα carlsons buckshot
το καρσον ειναι πολυ καλο το εχει φιλαρακι στα γουρουνια στην αρτα και ειναι πολυ ευχαριστημενος .[ριχνει τα δεκαβολα της nsi με μπαφερ]
 
το καρσον ειναι πολυ καλο το εχει φιλαρακι στα γουρουνια στην αρτα και ειναι πολυ ευχαριστημενος .[ριχνει τα δεκαβολα της nsi με μπαφερ]
Ναι κ εμένα μου το πρότεινε χθες ένα φιλαράκι και μ είπε είναι πολύ καλό κι απ τα λίγα που είναι εμφανης η διαφορά σε σχέση με τα μαμισια. Πιστεύω το 80ευρω δε θα πάει χαμένο.
 
Έτσι έβγαινε τότε Τόλη είναι XXF, έχει κάποια ακόμα ο Κούρκουλος.
Τα jebs chokes βγάζουν και 16,5 τελείωμα.
Το 14/10 από μόνο του σε μια διαφήμιση δε λέει κάτι. Μην τα παίρνεις όλα τοις μετρητοίς
Τι ψεματα λεει ???
 
Καλημέρα


Για es100 σε LM

Τι λέτε να πάρω για έναν φίλο μεταξύ τα ορίτζιναλ extended της Μπερέτα και calrsons

Ζητούμενο αποτέλεσμα ομοιόμορφη κατανομή και όχι τρελά κέντρα
Η Brain η Carlsons φίλε, αυτά δίνουν κατανομές σωστές
 
Καλησπέρα σε όλους....γνωρίζει κάποιος φίλος πως βγαίνουν τα άστρα στα aftermarket τσοκ βάσει της διάμετρος του τσοκ και του αυλού?
Αφαιρείς από τη διάμετρο του αυλού (σε χιλιοστά) τη διάμετρο του στομίου του τσοκ (επίσης σε χιλιοστά) και το αποτέλεσμα είναι η σύσφιγξη του τσοκ. Ενδεικτικά, 5*: 0,00χιλ, 4* : 0,25χιλ, 3* : 0,50χιλ, 2* : 0,75χιλ, 1* : 1,00χιλ
Οποιοδήποτε αποτέλεσμα ενδιάμεσα, είναι "ενδιάμεση" σύσφιγξη πάλι, πχ 0,35-0,40χιλ είναι 3,5*
 
Σκέφτομαι να κάνω ένα Brain Τσοκ δωράκι στην Benelli Raffaello Crio το οποίο ναι είναι σαφώς καλύτερο από το 3* μαμά που έχω επάνω σε όλα μου τα κυνήγια καρτεριού.
Είμαι ανάμεσα στα 2 παρακάτω : ποιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο για αναβάθμιση στο υπάρχον τσοκ?
MR: Medium Range (4/10 mm / 0,016”) αντιστοιχεί και στα δύο συμβατικά τσοκ ελαφρύ ντεμί και ντεμί
TM: Tight Medium (6/10 mm / 0.024”) αντιστοιχεί και στα δύο συμβατικά τσοκ ντεμί και βελτιωμένο ντεμί
ή να πάω στο ποιο κάτω ?
LR: Long Range (8/10 mm / 0.032”) αντιστοιχεί και στα δύο συμβατικά τσοκ βελτιωμένο ντεμί και φουλ
Ευχαριστώ,
 
Back
Top