Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

Καλησπερα παιδια..Σκεφτομαι για καποιο aftermarket τσοκακι στην Fabarm h35 που εχω.Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο τα μαμισια,ειδικα το *** εσω-εξω που εχει αλλα επειδη δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το θεμα τσοκ αξιζει να ασχοληθω με aftermarket?Εχει δοκιμασει κανεις καποιο σε fabarm?Καποια αναλογη εμπειρια?
 
Θοδωρή πιστεύω ότι η fabarm το έχει πετύχει πολύ με το θέμα τσοκ σε αυτά τα όπλα και δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις κάποιο άλλο.
Για μένα δοκίμασε το κάθε σου τσοκ στις αποστάσεις που το καθένα προορίζεται και αν δεν μείνεις ικανοποιημένος κοίταξε και για aftermarket.
Νομίζω ότι τα Briley και τα brain βγαίνουν στο σπειρωμα που ψάχνεις.
 
Θοδωρή πιστεύω ότι η fabarm το έχει πετύχει πολύ με το θέμα τσοκ σε αυτά τα όπλα και δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις κάποιο άλλο.
Για μένα δοκίμασε το κάθε σου τσοκ στις αποστάσεις που το καθένα προορίζεται και αν δεν μείνεις ικανοποιημένος κοίταξε και για aftermarket.
Νομίζω ότι τα Briley και τα brain βγαίνουν στο σπειρωμα που ψάχνεις.

Ακριβώς αυτό Θοδωρή. Το θέμα είναι να θες να βελτιώσεις κάποια πράγματα, π.χ. θέλεις να πάρεις ένα skeet για κοντινές αποστάσεις ή ένα full για μακρυνές... Η fabarm έχει φοβερή κάννη κατά τη γνώμη μου και εκεί κερδίζουν οι τουφεκιές της περισσότερο όχι στα τσοκ...
 
Θοδωρή πιστεύω ότι η fabarm το έχει πετύχει πολύ με το θέμα τσοκ σε αυτά τα όπλα και δεν θα χρειαστεί να αγοράσεις κάποιο άλλο.
Για μένα δοκίμασε το κάθε σου τσοκ στις αποστάσεις που το καθένα προορίζεται και αν δεν μείνεις ικανοποιημένος κοίταξε και για aftermarket.
Νομίζω ότι τα Briley και τα brain βγαίνουν στο σπειρωμα που ψάχνεις.
Ναι οντως τα Briley και τα Brain βγαινουν για την καραμπινα μου..Απλα πρεπει να βρω καποιον που τα εχει να τα δοκιμασω πρωτα, να δω αν μου δινουν το κατι παραπανω και μετα προχωραω αν ειναι στην αγορα.
 
Ακριβώς αυτό Θοδωρή. Το θέμα είναι να θες να βελτιώσεις κάποια πράγματα, π.χ. θέλεις να πάρεις ένα skeet για κοντινές αποστάσεις ή ένα full για μακρυνές... Η fabarm έχει φοβερή κάννη κατά τη γνώμη μου και εκεί κερδίζουν οι τουφεκιές της περισσότερο όχι στα τσοκ...
Για να βελτιωσω καποια πραγματα το θελω Μανο αλλα θα προσπαθησω να τα δοκιμασω πρωτα να δουμε αν κανουν δουλεια;)
 
Καλησπερα παιδια..Σκεφτομαι για καποιο aftermarket τσοκακι στην Fabarm h35 που εχω.Ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο τα μαμισια,ειδικα το *** εσω-εξω που εχει αλλα επειδη δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με το θεμα τσοκ αξιζει να ασχοληθω με aftermarket?Εχει δοκιμασει κανεις καποιο σε fabarm?Καποια αναλογη εμπειρια?

Θοδωρή τι κυνήγια κάνεις;
 
Θοδωρή τι κυνήγια κάνεις;
Κυριως καρτερι με την καραμπινα.Τρυγονια Αυγουστο μεχρι αρχες Σεπτεμβρη,μπασιματα τσιχλας και φασσας,υδροβια οταν πιασουν τα δυνατα κρυα Δεκεμβρη-Γεναρη(δεν εχουμε μερη για υδροβια στον τοπο μας,πιανουν μονο σε κατι μικρες λιμνοθαλασσες με τα πολλα κρυα και τα τιμαμε τοτε:)) και επιστροφια τσιχλας Φλεβαρη.Περπατητο τσιχλας πολυ λιγο κανω
 
Να παρω ενα gemini 2* εσω εξω 5εκατοστα μεσα και 5 εξω θα ειναι καλο για τα μπασιματα η να παρω κανα carlson πιο ακριβό βέβαια..
Να κανεις δοκιμες με τα μαμα πρωτα αφου πεσουν οι ζεστες και μετα να κρινεις αν χρειαστεις να κανεις αγορα....
 
Να παρω ενα gemini 2* εσω εξω 5εκατοστα μεσα και 5 εξω θα ειναι καλο για τα μπασιματα η να παρω κανα carlson πιο ακριβό βέβαια..
να παρεις gemini ported με 46 ευρω 2 αστρα.ειναι καλυτερα απ τα carlson ελαφρως.τα ειχα και τα 2 και τα συγκρινα.ποιο baikal εχεις?
 
Τα ported με τις τρύπες δεν βγαίνουν για baikal μονο δυο μοντελα βγαίνουν της gemini
σελιδα 79-80 baikal team οι δοκιμες μου με carslon και gemini ported οπου μπορεις να δεις και τα τσοκ. μπορει να εχω και φωτο πιο πριν των τσοκ .φετος τα πηρα για το δικανο. για γραψε εντυπωσεις στο αναλογο θεμα για την 155.προβληματα??
 
Καλησπερα και απο εμενα κυριοι
Τα κοσμηματα εξ αμερικης εφτασαν στην ωρα τους και ετοιμα για την εναρξη
Θα ηθελα να ευχαριστησω εκ μερος και του φιλου μου @Koutos_benelli ενα μελος του φορουμ που εκανε τα αδυνατα δυνατα για να φτασουν στα χερια μας
Πραγματικα οτι και να πω ειναι λιγο για αυτον τον ΑΝΘΡΩΠΟ,παραδειγμα προς μιμηση και οσα ευχαριστω και αν πω ειναι λιγα
Οποτε τωρα προσεχετε ειμαι και εγω φιδισιος
Σσσσσσσσσσσσ
Εαν δεν φαινεται η φωτογραφια θα διορθωθει σε λιγο!!
 
Last edited:
Back
Top