Επιλογή κατάλληλου choke (τσοκ)

Ορτύκι, μπεκάτσα, τσίχλα. Τα 35 μέτρα είναι το 80%
τοτε με 4 αστρα εισαι καλυμενος. στην μπεκατσα και τ ορτυκι αν κυνηγας με σκυλο φερμας τουφεκα με το σωληνα χωρις τσοκ αφου εχεις εξωτερικα. ειναι καλυτερα
 
τοτε με 4 αστρα εισαι καλυμενος. στην μπεκατσα και τ ορτυκι αν κυνηγας με σκυλο φερμας τουφεκα με το σωληνα χωρις τσοκ αφου εχεις εξωτερικα. ειναι καλυτερα
Ποια εταιρεία να κοιτάξω μιας και δεν έχω κανένα, ούτε τα εργοστασιακά.
 
Ποια εταιρεία να κοιτάξω μιας και δεν έχω κανένα, ούτε τα εργοστασιακά.
εκτος απ αυτο που σου λεει ο συναδελφος για του ηφαιστου με τα hyper porting κοιτα και τα μαμα franchi. μια χαρα τσοκ ειναι κι εχουν καλη αποδοση. αλλα κι εγω για του ηφαιστου εχω ακουσει πολυ καλα λογια χωρις ομως να εχω ιδιαν πειραν
 
Ωραία θα ήταν να τα είχε δοκιμάσει κάποιος και τα 2 να μας πει.. :)
Καλησπέρα επειδή τα έχω και τα δύο σε τρία*** του Ήφαιστου σου δίνει καλύτερη κατανομή ενώ το μαμά περισσότερα κέντρα αν κυνηγάς φερμα σου προτείνω του Ήφαιστου , μετά επόμενη επιλογή είναι αν διαθέτεις ένα** μακρύ(10cm) το δίνεις στο Σωτηροπουλο και στο κάνει τύπου brain mr
Επειδή το έχω κάνει μέχρι τα 25-30 μέτρα είναι σκούπα.
 
Καλησπέρα επειδή τα έχω και τα δύο σε τρία*** του Ήφαιστου σου δίνει καλύτερη κατανομή ενώ το μαμά περισσότερα κέντρα αν κυνηγάς φερμα σου προτείνω του Ήφαιστου , μετά επόμενη επιλογή είναι αν διαθέτεις ένα** μακρύ(10cm) το δίνεις στο Σωτηροπουλο και στο κάνει τύπου brain mr
Επειδή το έχω κάνει μέχρι τα 25-30 μέτρα είναι σκούπα.
Εγω σε οπλο φιλου ειδα με του ΗΦαιστου κ μια πιο αισθητη βελτιωση στα πολυ ψιλα σκαγια, λιγο πιο γεματη περιφερεια κ αισθηση περισσοτερης δυναμης...
 
Από ότι έχω διαβάσει, χωρίς όμως να έχω σχετική εμπειρία, επειδή προσπαθούν να ενσωματώσουν πολλές συσφίξεις σε ένα σύστημα τσόκ, δεν τα καταφέρνουν και τόσο καλά στην εκάστοτε σύσφιξη, λόγω της ιδιαίτερης κατασκευής τους. Δύο καρπούζια σε κάθε μασχάλη δεν χωράν..... Καλύτερα το κάθε τσοκ για τη δουλειά του...
 
Ένας φίλος μου μίλησε και για τα poly-choke. Επειδή θα έρθει από Αμερική, έχετε κάποιο να προτείνετε? Αξίζουν?
Σπύρο δεν θέλω να σε απογοητεύσω, σίγουρα μιλάει για το truglo πολύ ογκώδης και ίσως προσθέσει και αρκετό βάρος το χε πάρει ένας φίλος και δεν του άρεσε. Πάντα προσωπική μου γνώμη και δεν θέλω να σε επηρεασω.
 
Briley για Beretta optima εχει κανεις να μας πει τι πεζει?
τα μονα briley που μου δουλεψανε ωραια στην 391 την optima ητανε το IM και LF. το lm εκει δεν το συμπαθησα. αυτα βεβαια ητανε και τα μονα 3 που πηρα και βασικα η μπερετα δεν τα χρειαζεται. αν επαιρνα τωρα θα επαιρνα μονο το LF
 
Ένας φίλος μου μίλησε και για τα poly-choke. Επειδή θα έρθει από Αμερική, έχετε κάποιο να προτείνετε? Αξίζουν?
τα poly-choke αστα. δεν δουλευουν οπως πρεπει. σ αυτο που σου λεει ο κωνσταντινος εχει δικιο
 
Back
Top