Επαναληπτική καραμπίνα

Σε σταθερό στόχο ε ; ;)
Ναι βέβαια, σε κινητό ακόμα και με ημιαυτόματη πρέπει να πετύχεις και το θήραμα άλλως πάει η τριάρα σύννεφο .hunter. δεν έχει σημασία πόσο γρήγορα μπορεί να αστοχήσει κάποιος έτσι δεν είναι;
 
Και έχω χάσει μπεκάτσα μετά από τριάρα με ημιαυτόματη γιατί έριξα λες και έκανα ξαφνικά επαφή και απαγκίστρωση με εχθρική περίπολο.terror.
Σηκώνεται η μπεκάτσα μπαμ κάτω, σηκώνεται άλλη μια ,χραπα χρουπα εμπλοκή ,πιιιιιιισω το κλείστρο ,πέεεεεταμα το γεμάτο που βρήκε γεμάτη θαλαμη στο χώμα ,κλειιιιιιστρο μπροστά κλειιιιιιστρο πίσω, εξωλκευση άδειου που θρονιαστηκε στη θαλάμη,κλειιιιιιστρο μπροστά γεμάτο στη θαλάμη,φυσίγγιο από αποθήκη στο χώμα,(το δεύτερο)μπααααααμ κατω κ η δεύτερη ‼️οοοοοολο αυτό σε λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο.Μαζευω 2 φυσίγγια απο κάτω κ άντε τώρα να περάσεις τον Καλέντζη ποταμό να πάρεις τις μπεκάτσες από απέναντι‼️αααααυτα είναι κυνήγια παίδες με σασπένς‼️
 
Σηκώνεται η μπεκάτσα μπαμ κάτω, σηκώνεται άλλη μια ,χραπα χρουπα εμπλοκή ,πιιιιιιισω το κλείστρο ,πέεεεεταμα το γεμάτο που βρήκε γεμάτη θαλαμη στο χώμα ,κλειιιιιιστρο μπροστά κλειιιιιιστρο πίσω, εξωλκευση άδειου που θρονιαστηκε στη θαλάμη,κλειιιιιιστρο μπροστά γεμάτο στη θαλάμη,φυσίγγιο από αποθήκη στο χώμα,(το δεύτερο)μπααααααμ κατω κ η δεύτερη ‼️οοοοοολο αυτό σε λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο.Μαζευω 2 φυσίγγια απο κάτω κ άντε τώρα να περάσεις τον Καλέντζη ποταμό να πάρεις τις μπεκάτσες από απέναντι‼️αααααυτα είναι κυνήγια παίδες με σασπένς‼️
Ε, είσαι τσακαλος τέλος. Καλά θεραπευσες τη Μεξικάνα και βαρεσες και την άλλη μπεκάτσα; Εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μερικές μπεκάτσες για να πέσουν θέλουν σούπερ μάγκνουμ φυσίγγι υπέρ διασποράς σε νούμερο σκάγια 14 και αυτόματη καραμπίνα με γεμιστήρα:rolleyes:
 
Ε, είσαι τσακαλος τέλος. Καλά θεραπευσες τη Μεξικάνα και βαρεσες και την άλλη μπεκάτσα; Εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μερικές μπεκάτσες για να πέσουν θέλουν σούπερ μάγκνουμ φυσίγγι υπέρ διασποράς σε νούμερο σκάγια 14 και αυτόματη καραμπίνα με γεμιστήρα:rolleyes:
Ν 9 Στόκας μαύρος κάλυκας τουφέκια ντόνατ, αλλλλλλα δεν γλυτωνε τπτ έχω ακόμη δέκα από δαυτα‼️
 
Αχααχαχαχ ...
καθόλου οικολογική συνείδηση η βρωμιάρα ....
Γέλασα ... να είσαι καλά .... :)

ps
Θα τουφεκίσω καμμιά φάσσα όταν έρθω ή θα την πληρώσουν τα χαρτόνια ;;;
Πριν κάνα μήνα είχε πράμα κ φάσες κ πάπες κ μπεκάτσες τώρα δεν έχω ιδέα .Δεν έχω βγάλει άδεια,δεν είχα διάθεση ,έλεγα να το ρίξω στο spinning αλλά κ εκεί στραβωσε
 
Ναι βέβαια, σε κινητό ακόμα και με ημιαυτόματη πρέπει να πετύχεις και το θήραμα άλλως πάει η τριάρα σύννεφο .hunter. δεν έχει σημασία πόσο γρήγορα μπορεί να αστοχήσει κάποιος έτσι δεν είναι;
Κάπου υπάρχει βίντεο με το Λοβέρδο που ρίχνει με χραπα χρουπα διπλοτραπ και σπάει και τα δύο πατάκια .Όλα είναι θέμα συνήθειας
 
Κάπου υπάρχει βίντεο με το Λοβέρδο που ρίχνει με χραπα χρουπα διπλοτραπ και σπάει και τα δύο πατάκια .Όλα είναι θέμα συνήθειας
Υπάρχει έκδοση Ρεμί 870 wingmaster classic trap χάρμα οφθαλμών
 
Last edited:
Κοίταξε να δεις επειδή η καραμπίνα μου δεν φτιάχτηκε ακόμη η μία θα φτιαχτεί την άνοιξη την πήρα από οπλουργο μετά από 6 βδομάδες όπως τη πήγα το κλείνω εδώ αυτό.Την έχω μετατρέψει σε χραπα χρουπα αφήνοντας το ελατήριο επανατασης πειράζοντας λίγο τη γλώσσα γιατί όταν τραβούσες έμενε ανοιχτό μιλάμε οπλίζει απίστευτα γρήγορα και σταθερά εσύ μόνο τραβάς κλείνει μόνο του το κλείστρο μέχρι να φτιαχτεί το δακτυλιδακι της κάνης και να ξαναγίνει ημιαυτόματη τέτοια πατέντα μάλλον μόνο εγώ την έχω κάνει
 
Ναι βέβαια, σε κινητό ακόμα και με ημιαυτόματη πρέπει να πετύχεις και το θήραμα άλλως πάει η τριάρα σύννεφο .hunter. δεν έχει σημασία πόσο γρήγορα μπορεί να αστοχήσει κάποιος έτσι δεν είναι;
Κάποιος ρώτησε τον Αιγινητη αν μπορει καποιος να κυνηγησει τσίχλες στο καρτέρι με επαναληπτική...
Και του απάντησε ότι δεν βρίσκω κανένα λόγο να μην μπορει εφόσον έχει εξοικειωθεί με την χρήση της....
Μια λογική και σωστή απάντηση.......

Και από την άλλη μεριά.......
Όταν ακους για διαφημίσεις αυτογεμων περι ταχυβολιας τι να το κάνεις? Και τι μας προσφερει? Και στην τελική ποοοοοσο πολυ διαφέρει η μια βολή από την άλλη συγκρινόμενο με αλλά όπλα????

Αυτό που πρεπει να μας απασχολει είναι να προσπαθουμε κάθε φορά να ρίχνουμε σωστά τις βολές μας στον κυνηγοτοπο κ οχι γρήγορα.....

Δεν κάνουμε πρακτικη σκοποβολή, ουτε κυνηγάμε με αυτόματα όπλα...........


Κάπου υπάρχει βίντεο με το Λοβέρδο που ρίχνει με χραπα χρουπα διπλοτραπ και σπάει και τα δύο πατάκια .Όλα είναι θέμα συνήθειας
Ναι, και χαρακτηριστικά είπε ότι αν την μάθει κάποιος "είναι γρήγορη και στους ντουμπλεδες"....
Μην κοιτάς που σαν Έλληνες σχεδον την έχουμε απορρίψει σαν όπλο, ποσο μάλλον σαν κυνηγετικό...
Ο μόνος που έχει ασχοληθεί αρκετά με αυτό το όπλο κ έχει γράψει κ πολλα διαφωτιστικα άρθρα πάνω σε αυτό είναι ο Κυπριδημος.....
 
Πάλι την ίδια κουβέντα ανοίξαμε.
Φυσικά και μπορείς να κυνηγήσεις με κοντοκαννο σε τσίχλες και κοτσύφια.
Όταν κυνηγάω τσίχλες και κοτσύφια μόνο αυτά τα 2 χρησιμοποιώ.
 

Attachments

  • B2BFA7A3-3D16-4F7A-8BBD-03942AB0B24E.jpeg
    B2BFA7A3-3D16-4F7A-8BBD-03942AB0B24E.jpeg
    870,8 KB · Προβολές: 45
Καλησπέρα στην παρέα τελικά πείρα την Μάβερικ88 μια βοήθεια πήρα αορτηριουχους γιατί δεν είχε αλλά έχω ένα θεματακι ο αορτηριουχος στο κοντάκι δεν βιδωνει μέχρι μέσα και εξέχει ..να την ανοίξω λίγο με τρυπάνι ώστε να μπαίνει μέχρι μέσα;
 
Back
Top