Επαγγελματίες - θετικές & αρνητικές εμπειρίες

Εγώ πηρα τον Αλλαγιάννη τηλ πριν τον δεκαπενταύγουστο να παραγγείλω τρείς κούτες φυσίγγια... κανονίσαμε τιμή και πως όταν τα συγκεντρώσει θα με πάρει τηλ να του βάλω τα χρήματα για να τα στείλει με μεταφορική....μου είπε θα με καλέσει σε δύο μέρες ...δεν πήρε ποτέ τηλ ..έχω πάρει τρία τηλεφωνα εγω και δεν το σηκώνουν....... Δεν ξαναασχολούμαι με τον κύριο.....
Κρίμα! Θα έλεγα ότι είσαι η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα.
Προς αποφυγή παρεξηγήσεων ούτε τον ξέρω προσωπικά, ούτε τον έχω δει ποτέ τον άνθρωπο, ούτε ποσοστά έχω :)
 
Μπραβο του, τετοιους ανθρωπους πρεπει να τους στηριζουμε, και θα τον προτιμησω σε σχεση με καποιον που ειναι σχεδον διπλα μου και πηγα περυσι να παρω τα eley και μου ειπε 2 ευρω το κουτι πανω λογω ανατημισεων ενω η beretta ειχε σταματησει να τα εισαγει,15 χρονια πελατης του ημουν, ουτε που θα με ξαναδει
Εγω προχτες πηγα σε γνωστο μαγαζι της περιοχης για συνεργα καθαρισμου και ειχε στο ραφι 2 κουτακια lambro classic no7 . Τα ειχα σε μεγαλη εκτιμηση αυτα παλιοτερα και αποφασισα να τα παρω για κυργιαρες και μπασιματα . Τα κουτια ειχαν ξεθωριασει απο την πολυκαιρια , τουλαχιστον τα τελευταια 3 χρονια τα εβλεπα εκει απουλητα. Ποσο με χρεωσε??? 11€ εκαστο....
 
Εγώ πηρα τον Αλλαγιάννη τηλ πριν τον δεκαπενταύγουστο να παραγγείλω τρείς κούτες φυσίγγια... κανονίσαμε τιμή και πως όταν τα συγκεντρώσει θα με πάρει τηλ να του βάλω τα χρήματα για να τα στείλει με μεταφορική....μου είπε θα με καλέσει σε δύο μέρες ...δεν πήρε ποτέ τηλ ..έχω πάρει τρία τηλεφωνα εγω και δεν το σηκώνουν....... Δεν ξαναασχολούμαι με τον κύριο.....
Ισως προκειται και για ανθρωπινο λαθος.
Μηπως εχασε το τηλεφωνο,κλπ.
Αν δεν ειναι κατι τετοιο, θα το ξανακανει και θα χασει το πλεονεκτημα που εχει παρει απο τους ευχαριστημενους πελατες.
 
Εγω προχτες πηγα σε γνωστο μαγαζι της περιοχης για συνεργα καθαρισμου και ειχε στο ραφι 2 κουτακια lambro classic no7 . Τα ειχα σε μεγαλη εκτιμηση αυτα παλιοτερα και αποφασισα να τα παρω για κυργιαρες και μπασιματα . Τα κουτια ειχαν ξεθωριασει απο την πολυκαιρια , τουλαχιστον τα τελευταια 3 χρονια τα εβλεπα εκει απουλητα. Ποσο με χρεωσε??? 11€ εκαστο....
Καλά.... και εσύ με το συμπάθιο, τα πήρες?
 
Καλά.... και εσύ με το συμπάθιο, τα πήρες?
Δεν ειχε τιμες σε κανενα ραφι!!! Τα πηρα , γιατι πιο παλια με ειχε εξυπηρετησει πολλες φορες ο συγκεκριμενος και η αληθεια ειναι οτι ντραπηκα να του πω βαλτα πισω. Αλλα αυτοι δεν ντρεπονται καθολου απο οτι φαινεται...
 
τρεια κουτακια ?η τρεις κουτες?
Δεν έχει σημασία αυτό ρε φίλε...
Θέλω να πιστευω οτι ξεχάστηκε μιας κ με την "διαφήμιση" που του έγινε κ εδώ στο φόρουμ δεν θα προλάβαινε τις παραγγελίες....
Το να μην απαντάει στα τηλέφωνα είναι ένα θέμα, ίσως λόγω δουλειάς...
Δεν τον δικαιολογώ γιατί κ εγώ στην θέση του Πάνου το ίδιο θα έκανα αλλά δεν νομίζω να έγινε κάτι επίτηδες.....

Εγω προχτες πηγα σε γνωστο μαγαζι της περιοχης για συνεργα καθαρισμου και ειχε στο ραφι 2 κουτακια lambro classic no7 . Τα ειχα σε μεγαλη εκτιμηση αυτα παλιοτερα και αποφασισα να τα παρω για κυργιαρες και μπασιματα . Τα κουτια ειχαν ξεθωριασει απο την πολυκαιρια , τουλαχιστον τα τελευταια 3 χρονια τα εβλεπα εκει απουλητα. Ποσο με χρεωσε??? 11€ εκαστο....
.....Φυσιολογικά πραγματα......
Σχεδόν όλοι έτσι κάνουν ας τα έχουν κ δέκα χρόνια στα ράφια...
Δεν ειχε τιμες σε κανενα ραφι!!! Τα πηρα , γιατι πιο παλια με ειχε εξυπηρετησει πολλες φορες ο συγκεκριμενος και η αληθεια ειναι οτι ντραπηκα να του πω βαλτα πισω. Αλλα αυτοι δεν ντρεπονται καθολου απο οτι φαινεται...
Δεν πειράζει ωρέ καλά εκανες κ τα πηρες...
Lambro είναι αυτά δεν είναι παιξε γελασε.........
 
Last edited:
Εγω προχτες πηγα σε γνωστο μαγαζι της περιοχης για συνεργα καθαρισμου και ειχε στο ραφι 2 κουτακια lambro classic no7 . Τα ειχα σε μεγαλη εκτιμηση αυτα παλιοτερα και αποφασισα να τα παρω για κυργιαρες και μπασιματα . Τα κουτια ειχαν ξεθωριασει απο την πολυκαιρια , τουλαχιστον τα τελευταια 3 χρονια τα εβλεπα εκει απουλητα. Ποσο με χρεωσε??? 11€ εκαστο....
Μήπως είχες πυρετό όταν πηγές!!!!!!
 
Οι μαλακίες πληρώνονται!
Δεν εχεις αδικο. Ομως το εχω ξαναπει , αυτα , τα α132 και τα palla ειναι τα μονα που θεωρω καλα. Μου εχουν κανει τα χατηρια αλλα μεχρι εκει! Το 16-17 , που ολα απο ενα σημειο και μετα ειχαν καρβουνοσκονη και χαλικια μεσα , μονο με τα κλασσικ εκανα δουλεια.
 
Εγω προχτες πηγα σε γνωστο μαγαζι της περιοχης για συνεργα καθαρισμου και ειχε στο ραφι 2 κουτακια lambro classic no7 . Τα ειχα σε μεγαλη εκτιμηση αυτα παλιοτερα και αποφασισα να τα παρω για κυργιαρες και μπασιματα . Τα κουτια ειχαν ξεθωριασει απο την πολυκαιρια , τουλαχιστον τα τελευταια 3 χρονια τα εβλεπα εκει απουλητα. Ποσο με χρεωσε??? 11€ εκαστο....
Είναι πλέον συλλεκτικά vintage και φτηνό στο έκοψε το κοστούμι .yel.
 
Ένα προϊόν που μένει στο ράφι αυξάνει η τιμή του, δεν πέφτει! Δεν τον δικαιολογώ απλά το αναφέρω για να υπάρχει η σωστή ενημέρωση σε κάποια πράγματα. :)
Ενα προιον που μενει στο ραφι δεν συμφερει τον πωλητη ακριβως γιαυτο τον λογο

Και ο σωστος πωλητης το ξερει και ξερει και οτι ο λογος που του εμεινε ειναι η δικη μπτδ
Εαν δεν ξερεις να αλλαζεις το στοκ σου και να βαζεις παραγγελιες την σωστη ωρα κ ποσοτητα κ να ύ´ολογιζεις τις τασεις της αγορας το στοκ θα σου μενει
Κ κερδιζεις πολλα παραπανω να το δωσεις με λιγοτερο κερδος η και καθολου καποιες φορες για να βαλεις κατι αλλο παρα να περιμενεις να πιασει την αξια του +++ επειδη καθετε

Φυσικα πεζει ρολο και το προιον

Θα κλεψεις μια φορα τον πελατη μα θα τον χασεις δεκα + την αρνητικη διαφημιση

Εαν απο την αλλη εχεις μονοπωλειο ( λογο προιοντος εποχης τοποθεσιας κλπ) η χαμηλο ανταγωνισμο τιποτε δεν ισχυει αυτο
 
Δεν εχεις αδικο. Ομως το εχω ξαναπει , αυτα , τα α132 και τα palla ειναι τα μονα που θεωρω καλα. Μου εχουν κανει τα χατηρια αλλα μεχρι εκει! Το 16-17 , που ολα απο ενα σημειο και μετα ειχαν καρβουνοσκονη και χαλικια μεσα , μονο με τα κλασσικ εκανα δουλεια.
Το 16-17 σειρά κυνηγούσα με ρακέτα όχι φυσίγγια.
 
Αγορά από Αλαγιαννη Μυτιλήνη

Πήρα πρώτη φορά ,έβαλα την παραγγελία ηλεκτρονικά και την επόμενη το πρωί τον πήρα τηλέφωνο. Του είπα το όνομα και μου απαντάει ότι την έχει δει την παραγγελία και είναι έτοιμη για πρακτορείο, του απαντώ επειδή είμαι έξω θα κάνω την κατάθεση αργά το μεσημέρι. Εγώ μου λέει τα διώχνω σήμερα και όταν κανεις την κατάθεση πάρε με τηλέφωνο.
Πάνε πρακτορείο οι 2 κούτες και το μεσημέρι βλέποντας την παραγγελία μου στο σάιτ ,συνειδητοποιώ ότι την μια κούτα την έκανα λάθος, S4 ήθελα ,sipe παράγγειλα 😆
Παίρνω τηλέφωνο ,μου λέει κατσε να προλάβω το πρακτορείο, να αφαιρέσουν την κούτα sipe και να στείλω και μια S4 να φύγουν μαζί , έλα μου ντε όμως που ήταν σε έλλειψη το S4 στο νούμερο που ήθελα……και μου λέει ,παίρνω τώρα τηλέφωνο να μου στείλουν και S4 που έχω παραγγελία να φύγει και στα στέλνω καπάκι, με μια μικρή καθυστέρηση εννοείται 2-3 ημερών.
Μ αυτά και μ αυτά ,Δευτέρα παράγγειλα ,Πεμπτη με πήρε τηλέφωνο ο άνθρωπος και μου λέει οι κούτες μου είναι στο πρακτορείο να πάω να τα πάρω
Επίσης λόγω της αλλαγής αυτής πρόσεξα ότι προέκυψε μια διαφορα των 5€ να δινω και του το είπα(δεν μου το είπε αυτός) , έλα σιγά βρε αδελφέ μου λέει ,πες ότι ήπιαμε δυο μπυρες
Εννοείται του τα έβαλα τα επιπλέον 5€
Απλά άψογος ο άνθρωπος ,δεν έχω λόγια ειλικρινά
Του έβγαλα το λαδι του ανθρώπου με αυτή την αγορά ,αφού αν ήμουν Αλαγιαννης δεν θα μου ξανά πούλαγα 😆
 
Αγορά από Αλαγιαννη Μυτιλήνη

Πήρα πρώτη φορά ,έβαλα την παραγγελία ηλεκτρονικά και την επόμενη το πρωί τον πήρα τηλέφωνο. Του είπα το όνομα και μου απαντάει ότι την έχει δει την παραγγελία και είναι έτοιμη για πρακτορείο, του απαντώ επειδή είμαι έξω θα κάνω την κατάθεση αργά το μεσημέρι. Εγώ μου λέει τα διώχνω σήμερα και όταν κανεις την κατάθεση πάρε με τηλέφωνο.
Πάνε πρακτορείο οι 2 κούτες και το μεσημέρι βλέποντας την παραγγελία μου στο σάιτ ,συνειδητοποιώ ότι την μια κούτα την έκανα λάθος, S4 ήθελα ,sipe παράγγειλα 😆
Παίρνω τηλέφωνο ,μου λέει κατσε να προλάβω το πρακτορείο, να αφαιρέσουν την κούτα sipe και να στείλω και μια S4 να φύγουν μαζί , έλα μου ντε όμως που ήταν σε έλλειψη το S4 στο νούμερο που ήθελα……και μου λέει ,παίρνω τώρα τηλέφωνο να μου στείλουν και S4 που έχω παραγγελία να φύγει και στα στέλνω καπάκι, με μια μικρή καθυστέρηση εννοείται 2-3 ημερών.
Μ αυτά και μ αυτά ,Δευτέρα παράγγειλα ,Πεμπτη με πήρε τηλέφωνο ο άνθρωπος και μου λέει οι κούτες μου είναι στο πρακτορείο να πάω να τα πάρω
Επίσης λόγω της αλλαγής αυτής πρόσεξα ότι προέκυψε μια διαφορα των 5€ να δινω και του το είπα(δεν μου το είπε αυτός) , έλα σιγά βρε αδελφέ μου λέει ,πες ότι ήπιαμε δυο μπυρες
Εννοείται του τα έβαλα τα επιπλέον 5€
Απλά άψογος ο άνθρωπος ,δεν έχω λόγια ειλικρινά
Του έβγαλα το λαδι του ανθρώπου με αυτή την αγορά ,αφού αν ήμουν Αλαγιαννης δεν θα μου ξανά πούλαγα 😆
Πόσο Δηλαδή σού πήγαν τα μεταφορικά?
 
Καλησπερα , σημερα πηρα 4 κουτακια φυσιγγια απο τακτικαλ σοπ , ευγενικος και αμεσα εξυπηρετικος ο κυριος που μιλησαμε . Επειδη αναφερει πως για αγορα φυσιγγιων καλυτερα να γινει επικοινωνια του ειπα αν θελει καταθεση στην τραπεζα και μου λεει θα στα στειλω αντικαταβολη και λογικα χωρις εξτρα χρεωση . Τα αναμενω και θα επανελθω αν κατι παει στραβα .

Ρωτησα αν θα ξαναβγαλει φυσιγγια ο Οσκαρ (γιατι τετοια πηρα ) και μου λεει πως μεσα Νοεμβρη θα ξεκινησει ξανα οπως του ανεφερε , αναμενει και ο ιδιος τις εξελιξεις
 
Back
Top