Εμπορικές γομώσεις-αλλαγές setup

ρε ηλια πολυ βρωμα τα imperial μεσα στη καννη και εκτος των αλλων εχουν και ακαυτη πυριτιδα αλλα μερικες φορες τις κατεβαζουν απ το θεο και αλλες ειτε χτυπας τη τσιχλα ειτε οχι το ιδιο πραμα ειναι. αυτα οσον αφορα το 32αρι. το 30αρι ειναι πολυ καλυτερο αλλα δεν το βρισκω εδω. το εριχνα πολυ με καλυτερα αποτελεσματα απο το 32αρι και λιγοτερη βρωμα στη καννη
Εγω ρε φιλε δεν εχω αντιμετωπίσει ποτε τέτοιο προβλημα με τα ιμπεριαλ.αν τα βρω σε καλη τιμη σίγουρα θα τα προτιμησο
 
Πιστευω οτι επρεπε να γινει ενα τετοιο θεμα ( ευκαιρια να ασχοληθουμε με κατι την νεκρη περιοδο του κυνηγιου ) γιατι ειμαι απο εκεινους που θα κανω επιλογη φυσιγγιου πρωτα με την σταθεροτητα κ μετα με την εκτιμηση "ταιριασματος",δεν με ενδιαφερει να δοκιμασω καποιο που δεν εχει σταθερη παραγωγη στα υλικα κ ας μου ταιριαξει τρελα την ατιγμη που το πηρα,αν αλλαξει κ δεν ειναι το ιδιο τι να το κανω;
Ας αναφερουμε τις αλλαγες σε καψουλια,συγκεντρωτηρες,καλυκες,παφιλα,κλεισιμο,πυριτιδα κ τα σχετικα σε ενα φυσιγγι
π.χ. στο euromix εγινε αλλαγη στον συγκεντρωτηρα κ σε αλλους αρεσε,ενω σε αλλους οχι,σ' εμενα προσωπικα μου ταιριαζει το καινουριο με τον GT συγκεντρωτηρα
 
Last edited:
Επισης εγινε καποια αλλαγη κ στο tordo 30 οπου δεν ικανοποιησε πολλους
Η αλλαγη ηταν μονο στο καψουλι;
Ισχυει οτι επανεφερε το φυσιγγι στην αρχικη του εκδοχη κ απο το αλλαγμενο υπαρχει μονο σε στοκ στα καταστηματα;
Χρησιμοποιω φυσιγγια lambro ( προτιμω Ελληνες κατασκευαστες πρωτα κ μετα ξενους ),γι' αυτο κ τα παραδειγματα,δεν προσπαθω να διαφημισω ή να δυαφημισω κανεναν,οαοι με ξερουν καταλαβαινουν.Εξαλλου δεν υπαρχει φυσιγγι που να ειναι κακο,σε με ρικους ταιριαζει το Α φυσιγγι, σε αλλους το Β κ σε αλλους το Ψ
 
Όπως έχω ξαναπεί πρωτοέριξα το Tordo30 Φλεβάρη του 2015. Τρία χρόνια μετά, δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα σωθικά του, εγώ παραμένω ικανοποιημένος από την πρώτη στιγμή. Euromix και παλιότερο και το νέο όσο και να το δοκίμασα δεν τα βρήκα με τίποτα μαζί του.
Προβλέπω το τόπικ αυτό να γεμίσει γρήγορα από τις τόσες αλλαγές των ελληνικών φυσιγγίων .sarcastic.
 
Όπως έχω ξαναπεί πρωτοέριξα το Tordo30 Φλεβάρη του 2015. Τρία χρόνια μετά, δεν ξέρω αν έχουν αλλάξει τα σωθικά του, εγώ παραμένω ικανοποιημένος από την πρώτη στιγμή. Euromix και παλιότερο και το νέο όσο και να το δοκίμασα δεν τα βρήκα με τίποτα μαζί του.
Προβλέπω το τόπικ αυτό να γεμίσει γρήγορα από τις τόσες αλλαγές των ελληνικών φυσιγγίων .sarcastic.
Κ εγω αυτο πιστευω.my man.
 
Μάκη τουλαχιστον 3 χρονια τωρα απο διαφορετικά φυσιγγια του που εχω ανοίξει δικά μου αλλα και αλλων τα υλικα του ειναι τα ιδια.psb 1 πυριτιδα καψουλι cx2000 cheddite κάλυκες και giovanni συγκεντρωτηρας.τωρα αν στο μέλλον αλλάξει αυτο δεν μπορω να το ξερω
 
Παντα συνεβαινε και παντα θα συμβαινει!
Οι εταιριες, θα αλλαζουν τα φυσιγγια τους κατα το δοκουν!Η απαντηση,στην ερωτηση του αγανακτισμενου πελατη,θα ειναι ΠΑΝΤΑ "τα βελτιωσαμε"....
Δεν θα πουν ποτε,πως υπαρχει ελλειψη,στον καλυκα,στο καψυλι,στο κυαθιο,στην πυριτιδα κοκ.
Φυσικα και δεν θα πουνε πως η ταδε πυριτιδα που χρησιμοποιουν τωρα,ειναι φθηνοτερη απο τη δεινα που ειχαν παλιοτερα!Ολα στο βωμο του κερδους!!
Τι σημασια εχει η βελτιωση για μενα και για σενα που εχουμε ριξει ενα φορτηγο απο συγκεκριμενα φυσιγγια?Εγω κι εσυ ΑΥΤΟ θεωρουμε καλο!
Μας ρωτησε κανεις,για να το βελτιωσει?
Ειπε ποτε, πως το αλλαξε?
Εκ του πονηρου ειναι 100%!!
Καθε 3,4,5 χρονια θα το αλλαζουν!
Αυτο που για καποιον ειναι καλο,εμενα με βγαζει απο τα νερα μου.Πρεπει να το ξαναπαω απο την αρχη,να ξαναφτιαξω τις προσκοπευσεις μου,να αρχισω να αναρωτιεμαι και να ψαχνομαι σε καθε αποτυχια,να,να....
Το μονο που μπορει να ευχεται και να ελπιζει ο καταναλωτης,ειναι η σταθεροτητα απο φυσιγγι σε φυσιγγι της ΙΔΙΑΣ παρτιδας.Πραγμα που πρεπει να ειναι δεδομενο!
Λυση:ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ!
Αγορα ικανης ποσοτητας πυριτιδας και υλικων, γενικοτερα, που θα διαρκεσουν κατα το δυνατον περισσοτερο καιρο.
Αν οχι,αγορα οσο περισσοτερων φυσιγγιων αντεχει η τσεπη ενος εκαστου!Παρτε οσα μπορειτε απο την παρτιδα που σας αφησε ικανοποιημενους!Μολλις τελειωσουν,προσευχες,δοκιμες και ξανα μανα απο την αρχη.
Το πιθανοτερο,θα τα εχουν "βελτιωσει"παλι....
Δυστυχώς είναι όπως τα λες....... δυστυχώς γνωστές ελληνικες εταιρείες είναι φοβερά ασταθείς.......ότι έχουν βάζουν......βάζουν λιγότερη πυρίτιδα ισχυρό καψυλι και μπόλικο πάτημα για να εξισορροπεισουν τη λιγότερη πυρίτιδα αλλά δεν το καταφέρνουν......πολύ λυπάμαι που κατέφυγα στη λύση εισαγωμενων φυσιγγίων που είναι ΣΤΑΘΕΡΑ!!!!!!
 
Δυστυχώς είναι όπως τα λες....... δυστυχώς γνωστές ελληνικες εταιρείες είναι φοβερά ασταθείς.......ότι έχουν βάζουν......βάζουν λιγότερη πυρίτιδα ισχυρό καψυλι και μπόλικο πάτημα για να εξισορροπεισουν τη λιγότερη πυρίτιδα αλλά δεν το καταφέρνουν......πολύ λυπάμαι που κατέφυγα στη λύση εισαγωμενων φυσιγγίων που είναι ΣΤΑΘΕΡΑ!!!!!!
Όπως έχω γράψει παλιότερα, τιμή, αποτέλεσμα, σταθερότητα υλικών. Αν μας ικανοποιεί αυτό το τρίπτυχο δεν υπάρχει λόγος να μην επιλέξει ο καταναλωτής αυτό το προϊόν. Θεωρώντας βέβαια δεδομένη την άψογη συνεργασία - συνεννόηση μεταξύ πωλητή και πελάτη...
 
Να πω δε οτι ειδικα το εξπρες δουλευει τοσο σε κρυο και υγρασια όσο σε ζέστη και νοτια.ελπίζω να το κρατήσει ετσι

Το εξπρες το μαυρο δεν ειναι παντα το ιδιο, εχω παρατηρηση οτι καποιες
παρτιδες εχουν μεγαλυτερη ανακρουση κι επισης εχει πιο πολυ πατημα στο κλεισιμο.
Φυσικα αλλαζει και η βλητικη συμπεριφορα του.
εδω και δυο χρονια δεν το χρησιμοποιω.
 
Κάποιες παρτίδες στην αρχή της σεζόν με χακί-λαδί κάλυκα και Νο9 είχαν ελαττωματικά καψούλια, για το Εξπρες λέω μιας και αναφέρθηκε και γενικά μας είχαν αφήσει την εντύπωση ότι αυτά δεν ήταν τόσο καλά όσο τα κλασικά στο μαύρο κάλυκα.
 
Κάποιες παρτίδες στην αρχή της σεζόν με χακί-λαδί κάλυκα και Νο9 είχαν ελαττωματικά καψούλια, για το Εξπρες λέω μιας και αναφέρθηκε και γενικά μας είχαν αφήσει την εντύπωση ότι αυτά δεν ήταν τόσο καλά όσο τα κλασικά στο μαύρο κάλυκα.
Αφου αυτα ειχαν και διαφορετικη πυριτιδα..ειχα ανοιξει και με το χακι και με το διαφανο και αντι για psb που ειχαν τα μαυρα ειχαν D20 μεσα
 
Αφου αυτα ειχαν και διαφορετικη πυριτιδα..ειχα ανοιξει και με το χακι και με το διαφανο και αντι για psb που ειχαν τα μαυρα ειχαν D20 μεσα

Eψαχνα την drago,πουθενα!Παρε την D20 μου λεει ειναι σχεδον ιδια,πουθενα και αυτη.Στο τελος μας βλεπω να φτιαχνουμε φυσιγγια με οτι θελουν αυτοι.
 
τα μαυρα ειχαν D20 μεσα
:eek:
Απο το 98-99 (για πιο πίσω δεν ξέρω)γέμιζε τα φυσίγγια του με ισπανικές,και μάλιστα μου είχε κάνει εντύπωση η επιμονή του για αυτές τις πυρίτιδες όπως επίσης κ στους συγκεντρωτηρες giovanni..
Ειχαν να το λέω πως ήταν σταθερός τουλάχιστον εκεί άλλα οπως βλέπω..
 
Last edited:
Back
Top