Ελληνικός ιχνηλάτης

Αγώνες Ιχνηλατών ομάδας 6, κερατεα 28 και 29-1-2023

1000028740.jpg

με πραγματικούς φίλους του ελληνικού ιχνηλατη
1000028738.jpg

με φιλαράκια από Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Πάτρα, Αττική, Αιτωλοακαρνανία
1000028732.jpg
 
Στα μέρη μπυ είσαι συνάδελφε πέρασες από το χωριό μου για ν φτάσεις στα Ακαρνανίκα ,δυστυχώς είναι χιονισμένα τα δύσκολα κ καλά τερέν

από Μοναστηράκι είσαι φίλε μου ? εκεί που βλέπεις την φώτο, ένας σηκωσε λαγο το Σάββατο και ένας την Κυριακή. όλοι οι υπόλοιποι τίποτα.
 
από Μοναστηράκι είσαι φίλε μου ? εκεί που βλέπεις την φώτο, ένας σηκωσε λαγο το Σάββατο και ένας την Κυριακή. όλοι οι υπόλοιποι τίποτα.
Ναι ναι τα εμαθα, ηταν φιλαράκια μου λαγαρηδες πανω για ν δουν, δν υπάρχουν πολλοί λαγοί χαμηλα πλεον, πανω στης κορφές που εβελεπες έχει αρκετή ζωή όμως αλλά ηταν χιονισμένα. Ν μας ξανά ρθεις για κυνήγια εγώ βεβεια κυνηγάω πέρδικα αλλά ένα καρτέρι θ στ Καλυψώ
 
Ναι ναι τα εμαθα, ηταν φιλαράκια μου λαγαρηδες πανω για ν δουν, δν υπάρχουν πολλοί λαγοί χαμηλα πλεον, πανω στης κορφές που εβελεπες έχει αρκετή ζωή όμως αλλά ηταν χιονισμένα. Ν μας ξανά ρθεις για κυνήγια εγώ βεβεια κυνηγάω πέρδικα αλλά ένα καρτέρι θ στ Καλυψώ

όταν έρχομαι στα μέρη σου για κυνήγι συνήθως τα παιδιά που είναι ντόπιοι με πάνε στο περδικακι
 
το ξέρω φιλε μου. πάω πολλά χρόνια στα μέρη αυτά. έχω πολύ καλά φιλαράκια εκεί. απλά προτιμούν περδικακι γιατί είναι καλύτερο μέρος για λαγο
Πιό κακοτράχαλα και πιό σφιχτά τα Ακαρνανικά
Περδικάκι έχει και ελατιάδες κοντά είναι άλλη φάση
 
Σταματη...ο Ελληνικος Ιχνηλατης πως τα παει με τα γουρουνια?

λίγοι τον προτιμούν γιατί γίνεται πολύ επιθετικός προς το γουρούνι. ξέρω μια παρέα ομως στο Μεσολόγγι που κυνηγάει με επιτυχία με ελληνικούς
 
λίγοι τον προτιμούν γιατί γίνεται πολύ επιθετικός προς το γουρούνι. ξέρω μια παρέα ομως στο Μεσολόγγι που κυνηγάει με επιτυχία με ελληνικούς
Ευχαριστω φιλε! Δυστυχως φερνουμε διαφορες ξενες φυλες και τις θεοποιουμε και εχουμε χασει τον εθνικο μας ιχνηλατη!
 
Γιώργο και εσύ από Αιτωλοακαρνανία είσαι ή απλά κυνηγάς εκεί ?
Από Αιτωλοακαρνανία είμαι αλλά όχι προς τα εκεί
Ούτε και πηγαίνω για κυνήγι εκεί, πήγαινα ένα διάστημα μαζί ένα φίλο που έκανε συντήρηση σε κεραίες κινητής τηλεφωνίας έχω γυρίσει όλες τις κορφές
 
Τ Ακαρνανίκα όπως είπατε είναι κακοτράχαλα έχει κ εύκολα μέρη αλλά σε γενικό βαθμό πατάμε πολύ κατσαβραχο οι λαγοί στις κορυφές μας είναι κ αυτοί που επιβιώνουν γιατί θέλουν πόδια κ σκυλιά , εγώ μ τ ποιντερ φέτος έβγαλα τρεις πήρα τον έναν , γενικά έχουμε δύσκολο τόπο ,
 
Back
Top