Εκπληκτικά νέα. Νέα Μαλακάσα

Τραπ και σκητ μόνο. Ένα γήπεδο θα έχει και κόμπακ, κυρίως για δασκάλους. Έτσι μου είπε ο αρμόδιος τουλάχιστον.
Καταλαβαίνω το λόγο της εξειδίκευσης αυτής αλλά δεν μπορώ να πώ ότι μου αρέσει ο χειρισμός αυτός, εμένα που ρίχνω κόμπακ.
 
Γιατί Βασίλη; Είναι υποχρεωμένα τα σκοπευτήρια να ακολουθούν ότι λέει ο καραγκιόζης;
Νομίζω δεν άφηνε μέσω της άδειας θήρας να προστίθεται και ένα τέλος υπέρ σκοε για να πηγαίνουμε και εμείς σκοπευτήριο.
 
Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει Compak στην Μαλακασα.. Αν κάνει Compak εκεί κανεις δεν θα πηγαίνει στα Ψαχνά..
Gerry αυτό εννοούσα, δεν είμαι σίγουρος αν συμφωνώ με αυτόν τον χειρισμό. Δεν το θεωρώ υγιές. Παρότι υπάρχουν σκοπευτήρια με κόμπακ πέριξ της Αθήνας ξέρεις πολύ καλά τους λόγους που πηγαίνουμε Ψαχνά. Είναι ναός. Όμως είναι και εκδρομή. Άρα θα μας οφελούσε σαν σκοπευτές να υπάρχει και κοντά μας κάτι επιπλέον. Και δεν είναι δύσκολο να υπάρχουν και 2 γήπεδα κόμπακ μεταξύ των άλλων.
Για το οποιοδήποτε άθλημα ή είδος σκοποβολής, ο σκοπός είναι να πληθαίνουν και να βελτιώνονται οι εγκαταστάσεις, όχι να "περιορίζονται" έστω και με τον τρόπο αυτό.
 
Επειδή το έχω δει το έργο αρκετές φορές ελπίζω να υπάρχει ραντεβού ή κάτι παρόμοιο.
Αν είναι να κάνω ολόκληρο ταξίδι για να βλέπω άλλους να ξεχαρμανιάζουν και να κοιτάζω στο ρολόι τις ώρες να περνάνε ... Αγοράζω ένα πεταχτάρι δίσκων και κάνω την πλάκα μου δίπλα στο σπίτι μου.
Τα άλλα σκοπευτήρια πως λειτουργούν;
Το δελτίο σκοπευτή έχει λήξει ... πως το ανανεώνω ;
 
Back
Top