Δράμια - Μονόβολα

Καλησπέρα στην ομάδα.
Παιδιά ποιό είναι το πιό ευθύγραμμο μονόβολο για τον Μαύρο Αετό Ι (SBE 1), με κύλινδρο ; Εχει δοκιμάσει κάποιος ; Ευχαριστώ.
Προσωπικά, μόνο το μπρένεκε με έδειξε πάντα ευθυβολία.
 
παιδιά καλησπέρα.Μήπως ξέρει κάποιος πόσα γραμμάρια είναι τα Remington Hog Hammer 8βολα,Winchester Supreme 10βολα,NSI 10βολα?
τα 2 πρωτα ειναι επιχαλκωμενα το νομπελ μολυβδινο,κανενα απο τα 3 δεν ξεπερνα τα 4,45γραμμαρια η μπιλια,και τα 3 εχουν μπαφερ,οι μπιλιες εμποριου οι επιχαλκωμενεσ για ιδιογομωση υπαρχει περιπτωση αν εχεις τελειομανια και τις ξεχωρισεις να βρεις μεσα μεχρι και 4,65γρ η μια δηλαδη και στηνεις ενα καλο 8βολο.ενω με τισ πιο μεγαλες 9.5 περιπου απο 4,9γρ μεχρι 5,1 η 5,23γρ εγκλωβιζεσαι σε 6βολο.τωρα τα ψαχνω κι εγω καινουριος ειμαι
 
Last edited:
τα 2 πρωτα ειναι επιχαλκωμενα το νομπελ μολυβδινο,κανενα απο τα 3 δεν ξεπερνα τα 4,45γραμμαρια η μπιλια,και τα 3 εχουν μπαφερ,οι μπιλιες εμποριου οι επιχαλκωμενεσ για ιδιογομωση υπαρχει περιπτωση αν εχεις τελειομανια και τις ξεχωρισεις να βρεις μεσα μεχρι και 4,65γρ η μια δηλαδη και στηνεις ενα καλο 8βολο.ενω με τισ πιο μεγαλες 9.5 περιπου απο 4,9γρ μεχρι 5,1 η 5,23γρ εγκλωβιζεσαι σε 6βολο.τωρα τα ψαχνω κι εγω καινουριος ειμαι
σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Δηλαδή , to hog 36gr και τα άλλα 45gr. περίπου?
 
τα 2 πρωτα ειναι επιχαλκωμενα το νομπελ μολυβδινο,κανενα απο τα 3 δεν ξεπερνα τα 4,45γραμμαρια η μπιλια,και τα 3 εχουν μπαφερ,οι μπιλιες εμποριου οι επιχαλκωμενεσ για ιδιογομωση υπαρχει περιπτωση αν εχεις τελειομανια και τις ξεχωρισεις να βρεις μεσα μεχρι και 4,65γρ η μια δηλαδη και στηνεις ενα καλο 8βολο.ενω με τισ πιο μεγαλες 9.5 περιπου απο 4,9γρ μεχρι 5,1 η 5,23γρ εγκλωβιζεσαι σε 6βολο.τωρα τα ψαχνω κι εγω καινουριος ειμαι
Γιατι που βρησκεις 9,5χιλ δραμια !!
 
Γιατι που βρησκεις 9,5χιλ δραμια !!
τα μονοβολα για 36αρι που ζυγιζουν 4,75γρ εχει ο φαντομ 9,4 ειναι,και ο μπαφας εχει 9,5,επισης ο κυργιας αλλα εχει η 10αδα 1,3ευρω απο τον φαντομ τα παιρνεις ο,85 τα 10. 200 μπιλιες βγαζουν 25 8βολα.απο τον φαντομ που πηρα ειναι τελεια σφαιρικοτατα και ποιοτικα
 
μολις το επαληθευσα,ο φαντομ τα εχει στα υλικα γομωσεως οχι στα δραμια στο εδαφιο μονοβολα εσυ πιτ1982 και βαγγελης ιωαννινα βγαλτε το σε μαγκνουμ 8βολο με 1400ποδια 427μ και δωστε μου πληρη συνταγη αν θελετε,μου φτανει εσεις καντε το για σας με οσο θελεετε ταχυτητα
 
Last edited:
μολις το επαληθευσα,ο φαντομ τα εχει στα υλικα γομωσεως οχι στα δραμια στο εδαφιο μονοβολα εσυ πιτ1982 και βαγγελης ιωαννινα βγαλτε το σε μαγκνουμ 8βολο με 1400ποδια 427μ και δωστε μου πληρη συνταγη αν θελετε,μου φτανει εσεις καντε το για σας με οσο θελεετε ταχυτητα
Εγω χρονια παιρνω αυτα τα μονοβολα για δραμια ! Αλλα βγαινουν πιο ακρηβα απο τα απλα βολια !! Τι πυρητηδες εχεις ;
 
Back
Top