Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Απλα εγω χρησιμοποιω κυριως δραμια και οι περισσοτεροι στην παρεα εκτος 1 ατομο που χρησιμοποιει αποκλειστικα μονοβολο! Κ επειδη μετα απο πολλες δοκιμες καταληξαμε στα σφιχτα choke για δραμια (1*, 2*) εχουμε δοκιμασει κ τα μονοβολα με αυτα τα choke για να ξερουμε πως πανε, εαν χρειαστει να βαλουμε σε καποιο ανοιχτο καρτερι! Κ εγω δυστυχως με τα 2 οπλα που κυνηγαω ειναι σταθερα Full! Οποτε δεν εχω κ αλλες επιλογες:)! Γιαυτο και δοκιμασα brenneke, lambro palla, b&p, sellier & bellot και καταληξαμε οτι τα b&p πανε καλα κ με τα σφιχτα choke!
Και εγω ετσι κυνηγουσα μεχρι τωρα με σταθερο φουλ σε 76αρα καννη 18.3 και δουλευω αποκλειστικα μονοβολο..αυτο που μου ειχε ταιριαξει εμενα ηταν το μπρενεκε και το palla..φετος ξεκιναω δοκιμες και με την benelli ss και κατεληξα σε αυτο που σου ειπα πιο πανω μετα και απο προτροπη ενος καλου φιλου
 
Και εγω ετσι κυνηγουσα μεχρι τωρα με σταθερο φουλ σε 76αρα καννη 18.3 και δουλευω αποκλειστικα μονοβολο..αυτο που μου ειχε ταιριαξει εμενα ηταν το μπρενεκε και το palla..φετος ξεκιναω δοκιμες και με την benelli ss και κατεληξα σε αυτο που σου ειπα πιο πανω μετα και απο προτροπη ενος καλου φιλου
Με ποιο οπλο φιλε?
 
Εμενα κ auto-5 κ η α300 ειναι 76cm 18.5mm κ το brenneke δεν το πηγαιναν καθολου! Με την ss σε ποιο choke κατεληξες?
Επειδη την πηρα τον Οκτωβρη και οι δοκιμες μου δεν ηταν οσες ηθελα απο θεμα συνδυασμου τσοκ το ψαχνω αρκετα ακομα με διαφορα αν και δεν σου κρυβω οτι μαλλον το brenneke θα ριχνω παλι αν τα βρει καλα με το φουλ της ss αλλιως το συγκεκριμενο με το skeet που εχω τα παει παρα πολυ καλα οπως και με το 3αρη
 
Μηδαμινή αύξηση βάρους και πάχους..
Αν θυμαμαι καλα τα ριχες ανεβαζει προσφατα και στο fb?πιστευω μια χαρα θα κανουν δουλεια..την επικαλυψη αυτη την εχω δει και σε ορισμενα brenneke οπως το bronze το green και αλλα δυο ακομα που βγαζει
 
Τα ετοιμάζω και εγώ για δοκιμές.. με μερικές τροποποιήσεις σκλήρυνσης και προστασίας από μολυβδοσεις όμως :rolleyes::)




Να βαψεις κ τα αυγα σου τωρα το πασχα με δαυτο...yelling.
Αφου σου αρεσουν τα πειραματα δοκιμασε κ με σκονη για πλαστικοποιηση βαριδιων ψαρεματος που θα βρεις στα ειδη αλιειας..
Ζεστενεις τις μπιλιες κ τις βουτας στην σκονη..
Ισως κ να σου κανει δεν ξερω..
 
Να βαψεις κ τα αυγα σου τωρα το πασχα με δαυτο...yelling..yelling.
Αφου σου αρεσουν τα πειραματα δοκιμασε κ με σκονη για πλαστικοποιηση βαριδιων ψαρεματος που θα βρεις στα ειδη αλιειας..
Ζεστενεις τις μπιλιες κ τις βουτας στην σκονη..
Ισως κ να σου κανει δεν ξερω..
Το μυαλό σου στα ψαρια εσένα .yel..fishing.
Αυτό τα κάνει σαν επινικελωμενα-χαλκωμενα.. το πλαστικό δεν νομίζω να του δίνει και πολύ σκληρότητα.. θα το δω όμως .my man.
 
Να βαψεις κ τα αυγα σου τωρα το πασχα με δαυτο...yelling.
Αφου σου αρεσουν τα πειραματα δοκιμασε κ με σκονη για πλαστικοποιηση βαριδιων ψαρεματος που θα βρεις στα ειδη αλιειας..
Ζεστενεις τις μπιλιες κ τις βουτας στην σκονη..
Ισως κ να σου κανει δεν ξερω..
Για καλαμαρια Τασο καλα λες να ναι;ενα καλο φοσφωριζε θα ταν λουκουμι
Παντως αν εχει να κανει με ζεσταμα το χρωμα που λες μονο κατα το ψησιμο των μονοβολων αν θα εβρισκε εφαρμογη
 
Μια πατέντα που την έψαχνα καιρό μαζί με τον αμερικανο αδερφό μου.. μπελαλίδικη αλλα τα αποτελέσματα μας δικαίωσαν :)
Γιώργη απορώ πως δεν την εφάρμοσαν και στα βόλια? Ό χοντρός κάνει κάτι τουφεκιές με αυτά στα 50 και βάλε σκέτο φαρμάκι της b&p στο βιντεάκι είναι διασποράς μπροστά τούς .
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top