Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δηλαδη;;; για πες τι έγινε;; αν είναι να μην τα βάλω στη θαλαμη στην ακριβή benelli θα τα ρίξω με μια μ2 χαχα
Γιαννη εσπασε η ουρα του κλειστρου τπτ τραγικο στη μπενελλι μη μασας δεν εχει τετια θεματα
 
Δεν τα ξερω..παρα μονο ακουστα..
Αλλα ΑΝ ...λεμε ΑΝ οντως ισχυει κατι τετοιο ΔΕΝ μπορω να καταλαβω γιατι να ρισκαρει καποιος να τα χρησιμοποιησει ακομα κ αν εχει οπλο 3 1/2 in...οχι μονο αυτα αλλα κ οποιοδηποτε αλλο φυσιγγι εχει ιδια φημη...
οσο καλο κ να ειναι....
 
Τι επαθε?
Δεν ξέρω ακριβώς πάντως το όπλο ήταν καινούργιο σχετικά αγορασμενο πρίν 3 χρόνια....
Αυτός που το έπαθε ρίχνει φυσίγγια σίγμα τουλάχιστον 15 χρόνια ( είναι από εκεί)
Τώρα τι έφταιξε δεν ξέρω......
 
Δεν ξέρω ακριβώς πάντως το όπλο ήταν καινούργιο σχετικά αγορασμενο πρίν 3 χρόνια....
Αυτός που το έπαθε ρίχνει φυσίγγια σίγμα τουλάχιστον 15 χρόνια ( είναι από εκεί)
Τώρα τι έφταιξε δεν ξέρω......
15 χρονια μια του κλεφτη δυο του κλεφτη μπαααααααααααααμ
 
Παρότι όμως Που έπαθαν ζημιά τόσα και τόσα όπλα με αυτά τα δραμια πάρα πάρα πολλοί κυνήγι ανά την Ελλάδα τα επιλέγουν.. Εγώ θέλω και τα όπλα μου και τα μάτια μου και τα δάχτυλα μου. Θα τα δοκιμάσω μόνο σε πίνακα να δω αν είναι όπως λένε έτσι από περιέργεια. Θα επιμείνω σε φυσίγγια πιστοποιημενα στο κυνήγι..
 
Παρότι όμως Που έπαθαν ζημιά τόσα και τόσα όπλα με αυτά τα δραμια πάρα πάρα πολλοί κυνήγι ανά την Ελλάδα τα επιλέγουν.. Εγώ θέλω και τα όπλα μου και τα μάτια μου και τα δάχτυλα μου. Θα τα δοκιμάσω μόνο σε πίνακα να δω αν είναι όπως λένε έτσι από περιέργεια. Θα επιμείνω σε φυσίγγια πιστοποιημενα στο κυνήγι..
Ρε συ γιαννη οταν λες στο πινακα εκει δε σκανε τα οπλα δηλαδη
 
Ρε παιδια οταν ανοιγουμε φυσιγγι με 3 γρ tecna mix μεσα και μπαφερ ιδιοτροπο που ανεβαζει πιεσεις να μη αναλυσουμε τους λογους τωρα ειναι δυνατον να το δουλευουμε με ασφαλεια μονο σε κανα - -20° κι αν μη τρελαθουμε ειπαμε μας αρεσουν τα δυνατα αλλα με προυποθεσεις εχω ακουσει οτι στα κουτια αναγραφετε η εξης φραση "τα ριχνετε με δικη σας ευθηνη" αληθευει ???
 
Καλησπέρα παιδιά. Μέχρι πρότινος έλεγα ότι δε θα δοκιμάσω ποτέ τα δραμια σίγμα ατ αλλά μετα από πολλές προτροπές φίλων αποφάσισα να τα δοκιμάσω.. Για πείτε απόψεις γιατί πολλά ακούγονται ότι είναι επικίνδυνα κλπ..
Αν ακούγεται ότι είναι επικίνδυνα μην τα βάζεις Γιάννη μόνο και μόνο που σου έχει μπει η ιδέα αρκεί
Θα σηκώνεις το όπλο να ρίξεις και πρώτα το μυαλό σου θα πηγαίνει στο ότι μπορεί να συμβεί τίποτα κακό
Μας χαλάει ένα φυσιγγι που λέμε ότι δεν το πάει καλά το όπλο μας φαντάσου πόσο θα σε χαλάει ένα φυσιγγι που έχεις αμφιβολίες για το αν είναι ασφαλές
 
Εφόσον ακούτε πως είναι δυνατά αυτά τα φυσίγγια τότε δν τα δοκιμάζεται πουθενά κύριοι...ούτε σε χαρτόνι, αλλά ούτε σκέτη τουφεκιά στν αέρα.....αν το βάλετε στο όπλο σας, ενώ γνωρίζεται τις συνέπειες από άλλους συναδέλφους, τότε πάτε εθελοντές...
 
Παρότι όμως Που έπαθαν ζημιά τόσα και τόσα όπλα με αυτά τα δραμια πάρα πάρα πολλοί κυνήγι ανά την Ελλάδα τα επιλέγουν.. Εγώ θέλω και τα όπλα μου και τα μάτια μου και τα δάχτυλα μου. Θα τα δοκιμάσω μόνο σε πίνακα να δω αν είναι όπως λένε έτσι από περιέργεια. Θα επιμείνω σε φυσίγγια πιστοποιημενα στο κυνήγι..
Μακριά Γιάννη και μένα γνωστός μου πέρυσι ερειξε με μια Φράνκι και έβλεπε το κλείστρο που πέρναγε δίπλα του
 
Ρε συ γιαννη οταν λες στο πινακα εκει δε σκανε τα οπλα δηλαδη
Απ ότι άκουσα φίλε έσκασαν επειδή έμεινε η τάπα μέσα, τώρα σε μονή τουφεκια και να μείνει δεν έχεις θέμα γιατί θα το ελέγξεις αυτό πιστεύω.. Σε κυνήγι επ ουδενί δε θα μπουν φυσίγγια ελληνικά τουλάχιστον από μένα για δραμια ενοοω.. Σκάγια μπαίνουν μερικά λαμπρο και diana
 
Ρε παιδια οταν ανοιγουμε φυσιγγι με 3 γρ tecna mix μεσα και μπαφερ ιδιοτροπο που ανεβαζει πιεσεις να μη αναλυσουμε τους λογους τωρα ειναι δυνατον να το δουλευουμε με ασφαλεια μονο σε κανα - -20° κι αν μη τρελαθουμε ειπαμε μας αρεσουν τα δυνατα αλλα με προυποθεσεις εχω ακουσει οτι στα κουτια αναγραφετε η εξης φραση "τα ριχνετε με δικη σας ευθηνη" αληθευει ???
Έλεγε Στα παλιά κουτιά αυτή τη φράση πλέον την κατάργησε. 3,8 τέκνα έχει στο μαγκμουμ 6βολο... Θες ολμο να το ρίξεις.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top