Δοκιμές διάτρησης

Ε
Βάλτε χοντρά να βρείτε την υγειά σας.
#3, #4.
Δουλεύουν και με χαλασμένες κάνες ... .big smile.
Εγω πάντως πάντα έτσι έκανα κ κάνω! τουλάχιστον εάν το πετύχεις πέφτει!
Τσίχλα 7
Λαγό 4 κ 2
Φάσσα 5
Αλλιώς με τα εμπορικά υπάρχει πρόβλημα...
 
Παιδιά φέτος πήρα 2 εγώ και έναν ο συγκυνηγος μου με 10αρια και τσοκ διασποράς στα 15 μέτρα περίπου....ο ένας δικός μου έφαγε την τουφεκιά στο μπροστινό αριστερό πόδι και σχεδόν έσκασε η καρδιά του....ο δεύτερος στα 15-18 μέτρα όπως έχω ξαναγράψει και έσπασε το μπροστινό αριστερό πόδι και είχε πάνω από 10 σκάγια πάνω του..... από μπροστά μέχρι πίσω...... Έπεσε ξερος......και οι δύο ήταν σε τραβέρσα..... και παλιότερα που πήγαινα πέρδικα έπαιρνα κάθε χρόνο 3-4 λαγούς με 7αρια και 6αρια.....δε λέω ότι θα πάει κάποιος για λαγό με 10,7,6.... αλλά αν είναι κοντά τα πολλαπλά τραύματα και σε λογική απόσταση τον καταβάλλουν
 
Παιδιά φέτος πήρα 2 εγώ και έναν ο συγκυνηγος μου με 10αρια και τσοκ διασποράς στα 15 μέτρα περίπου....ο ένας δικός μου έφαγε την τουφεκιά στο μπροστινό αριστερό πόδι και σχεδόν έσκασε η καρδιά του....ο δεύτερος στα 15-18 μέτρα όπως έχω ξαναγράψει και έσπασε το μπροστινό αριστερό πόδι και είχε πάνω από 10 σκάγια πάνω του..... από μπροστά μέχρι πίσω...... Έπεσε ξερος......και οι δύο ήταν σε τραβέρσα..... και παλιότερα που πήγαινα πέρδικα έπαιρνα κάθε χρόνο 3-4 λαγούς με 7αρια και 6αρια.....δε λέω ότι θα πάει κάποιος για λαγό με 10,7,6.... αλλά αν είναι κοντά τα πολλαπλά τραύματα και σε λογική απόσταση τον καταβάλλουν
Ρίξε σε ντενεκε να μας πείσεις 🤪🤪🤪
Αυτό που λες τεριαζει τα 30μ είναι πολλά.
 
Ρίξε σε ντενεκε να μας πείσεις 🤪🤪🤪
Αυτό που λες τεριαζει τα 30μ είναι πολλά.
Εγώ Νικόλα δε μίλησα πουθενά για 30 μέτρα..... μίλησα για 15-18 μέτρα.....θα ρίξω σε αυτή την απόσταση αν θέλετε και θα ρίξω και στα 30.....
 
Με καλο 6αρι πέφτει πολύ μακριά ο λαγός απλά οκ ψυχολογικά πέφτεις κάνα 2 νούμερα να είσαι άνετος και πιο πολύ σε πισωκολες τουφεκιες
Δηλαδή πόσο μακριά?εάν κάνουν τα σκυλιά να τον σηκώσουν καμία ώρα και τον έχουν και δίωξη κάνα μισάωρο κ παραπάνω θα βασιστείς ν έχεις εξαρι φυσιγγι με κίνδυνο εάν σου βγει 10 μέτρα παραπέρα να μην πέσει και να ταλαιπωρούνται σκυλιά και κυνηγοί?και αν σου βγει στα 50 για πρώτη τουφεκιά?Το κάθε θήραμα θέλει το φυσιγγι του και δεν είναι τυχαίο πως ανάλογα το θήραμα έχουν καθιερωθεί από τους κυνηγούς συγκεκριμένα νούμερα ακόμα και συγκεκριμένα φυσίγγια πχ νιτρο Ρεμ!
 
Δηλαδή πόσο μακριά?εάν κάνουν τα σκυλιά να τον σηκώσουν καμία ώρα και τον έχουν και δίωξη κάνα μισάωρο κ παραπάνω θα βασιστείς ν έχεις εξαρι φυσιγγι με κίνδυνο εάν σου βγει 10 μέτρα παραπέρα να μην πέσει και να ταλαιπωρούνται σκυλιά και κυνηγοί?και αν σου βγει στα 50 για πρώτη τουφεκιά?Το κάθε θήραμα θέλει το φυσιγγι του και δεν είναι τυχαίο πως ανάλογα το θήραμα έχουν καθιερωθεί από τους κυνηγούς συγκεκριμένα νούμερα ακόμα και συγκεκριμένα φυσίγγια πχ νιτρο Ρεμ!
Εάν τον πετύχεις σε κυνήγι πέρδικας και έχεις ένα καλό 6άρι έχει μέτρα
Να πας για λαγό κατευθείαν με 6άρι δεν το βλέπω σωστό
Με εξαίρεση μεριές και τρόπο κυνηγίου που μπορεί να ευνοούν κάτι τέτοιο
 
Ένα 1200αρι πάντως τα αξίζει γιατί είναι εντελώς καινούργιο το όπλο και αν συγκρίνεις τι παίρνεις με αυτά τα λεφτά σε καινούργιο αυτογεμές είναι ποιοτικά πολύ μπροστά!!!
Υπήρχε ένα στο car στα 750 αλλά είχα κάνει αγορά βλακεία έπρεπε να το παρω
Μετά ήταν άλλη μια στη Ρόδο νομίζω στα 1000
Αν έπαιρνα μπετετα αυτό θα κοιτούσα που ακόμα το βλέπω αν βρεθεί ,κάτι και θα παει πιο πίσω η be diamond που έβαλα στο μάτι
 
Δηλαδή πόσο μακριά?εάν κάνουν τα σκυλιά να τον σηκώσουν καμία ώρα και τον έχουν και δίωξη κάνα μισάωρο κ παραπάνω θα βασιστείς ν έχεις εξαρι φυσιγγι με κίνδυνο εάν σου βγει 10 μέτρα παραπέρα να μην πέσει και να ταλαιπωρούνται σκυλιά και κυνηγοί?και αν σου βγει στα 50 για πρώτη τουφεκιά?Το κάθε θήραμα θέλει το φυσιγγι του και δεν είναι τυχαίο πως ανάλογα το θήραμα έχουν καθιερωθεί από τους κυνηγούς συγκεκριμένα νούμερα ακόμα και συγκεκριμένα φυσίγγια πχ νιτρο Ρεμ!
Μαζί σου είμαι

Με ένα νίτρο 6αρι στα 40 μέτρα πόσες κολοτουμπες θα κάνει ο λαγός?

Στα 50 βέβαια και δεν μιλάμε για 6αρι αν και πάλι με επιπέδου νίτρο αν την φάει με φουλ τσοκ εγώ πιστεύω θα πέσει.

Αν πάω με Σκεπτικό ότι θα ρίξω στα 50 θα βαλω τα ντορτια μου να είμαι Σίγουρος
 
Back
Top