"Δισκοπάθεια"

Πολύ σωστά. Επίσης οι γυναίκες δεν βλέπουν την προσκόπευση σε μέτρα σε σχέση με το στόχο αλλά σε εκατοστά σε σχέση με την κάννη.
Τα εκατοστά κάνουν την διαφορά ... :)
Αυτό ξέρετε, αυτό εμπιστεύεστε ...

καληνύχτα παιδιά ... αύριο πρώτη μέρα δουλειά ...
 
Αργά το απόγευμα.... Κλειδιά στην εξώπορτα...
ΑΝΤΡΑΣ της ΚΙΜ : Αγάπη μου εσύ είσαι; Νωρίς γύρισες απ΄ την προπόνηση... δεν πρόλαβα να σου μαγειρέψω...
(πυροβολισμός και μετά ησυχία)
ΚΙΜ (μονολογεί) : Ευτυχώς που τσίμπησα 3 γύρους στο δρόμο...

-------
Προσέξτε τα ρούχα της Κιμ αλλά και του Χάνκοκ στο προηγούμενο βίντεο. Κόκκινα, για να κάνουν αντίθεση στο σκούρο πράσινο φύλλωμα του φόντου -όχι αυτά που φορούν συνήθως στους αγώνες!
Γιαυτο μου βάλανε και μένα κόκκινο στο βίντεο αχαχαχαχα
 
όντως το αποτέλεσμα μετράει προφανώς

αλλά ....

κλείνω τα μάτια όταν ρίχνω ??? ( πολύ σωστά @elshrin ) .... o_O o_O o_O
αυτό όταν έχεις ρίξει καράβια φυσίγγια δεν γίνεται ακόμα και αν το προσπαθείς.

και δεύτερο .......... κυρίαρχο μάτι το αριστερό και δεξιόχειρας και ρίχνει έτσι ???
τι στο καλό βλέπει ????
έλεος ....................

@leo βοήθεια ..............
Νομίζω ότι έχει κλειδώσει το στόχο όταν κλείνει το μάτι... επίσης ίσως το κλείνει για να μην σταματήσει την κίνηση.... αυτό έχει συμβεί σε μένα που είμαι άσχετος με την σκοποβολή.
 
Θα χάνεις τα αχαστα ειδικά όταν αγχώνεσαι η κουράζεσαι, δεν θα πεφτει η δεν θα σπάει τίποτα, θα ρίχνεις μόνιμα μισο μετρο αριστερά, η καλυτερη λυση ειναι κυρίαρχο μάτι ίδιος ώμος, αλλιώς κλείνεις μάτι
Είναι θέμα Δημήτρη το ξέρω, πάντα έκλεινα μάτι λίγο πριν πατήσω την σκανδάλη και στο κυνήγι και στο sporting, έλα όμως που μου αρέσει πολύ το skeet και εκεί δεν μπορούσα να ρίξω έτσι, οπότε και πλέον ρίχνω με διοφθαλμη με πολύ κόπο βέβαια, αυτό βέβαια όντως έχω παρατηρήσει ότι στο sporting δεν ρίχνω το ίδιο καλά, αλλά ρίχνω πολύ καλύτερα στο skeet, την έχω σκεφτεί την μακακια μου να δοκιμάσω στο sporting να ρίχνω όπως παλιά και στο skeet με διοφθαλμη αλλά φοβάμαι ότι θα τα κάνω π__τανα όλα, η να δοκιμάσω τώρα που έχω ρίξει skeet σχετικά αρκετά και κινησιολογίκα και χρόνους πατηματος έχω έναν μπούσουλα να δοκιμάσω να κλείσω το μάτι, ναι όλα τα παραπάνω θα με πάνε πιθανόν πολύ πίσω σκοπευτικα αλλά δεν με νοιάζει κιόλας, μου αρέσει να ταλαιπωρουμε. Χαχαχα!!!!!!!!!!!!! Οπότε σε έναν βαθμό συμφωνώ και με αυτά που λέει ο Leo, διότι όντως λόγω skeet το γύρισα σε διοφθαλμη.
 
Γιώργο ένας δεξιοχειρας με κυρίαρχο αριστερό εάν δείξει κάτι με τον δεξί του δείκτη θεωρείς πως δεν θα το δείξει με απόλυτη ακρίβεια? Στο μπιλιάρδο που κάνεις δεν ασχολείται με κυρίαρχο μάτι πιστεύεις πως δεν υπάρχουν εκπληκτικοί παίκτες που στεκαρουν αντίθετα? Στην διοφθαλμη το μυαλό εχει προσαρμοστεί τρομερά σε αυτό το γεγονός, και εγω δεξιά επωμιζω με αριστερό κυρίαρχο, δεν είμαι και κανένας φοβερός σκοπευτής αλλά μια χαρά τα καταφέρνω.
ρε συ Λευτέρη , εδώ γίνεται ολόκληρος χαμός σε παγκόσμιο επίπεδο για το κυρίαρχο μάτι .
Δεν μπορεί να μου λες έχω ανάποδο κυρίαρχο και ρίχνω μιά χαρά χωρίς να κλείνω μάτι.
Εγώ όταν κάνω μιά λάθος επώμιση και το όπλο σκεπάσει το πιάτο και το μάτι χάσει την κυριαρχία , αυτόματα παίρνει την κυριαρχία το αριστερό και ρίχνω αλλού για αλλού.
 
Κάποιοι προπονητές σκοποβολής αληθεύει ότι ισχυρίζονται ότι δεν τίθεται θέμα κυριαρχίας αλλά όλως τυχαίως προέρχονται από τον χώρο του skeet, όπου οι εικόνες είναι μετρημένες στα δάκτυλα και άρα ακόμα και λανθασμένες λόγω κυριαρχίας μπορούν να αποστηθιστούν.
Η περίεργη επώμιση με τους ώμους οφείλεται σε μία ορθοπεδική πάθηση που έχει, που δεν της επιτρέπει να επωμισει με τις σωστές μυϊκές ομάδες. Το ίδιο και το ανορθόδοξο πιάσιμο του όπλου.
ε τώρα τι να πω.

δλδ έχει θέμα κυρίαρχου ματιού
έχει θέμα ανατομικό - ορθοπεδικό με το μυοσκελετικό της σύστημα

και παρ όλα αυτά σε έξι συνεχείς ολυμπιάδες κερδίζει ,

1996 xρυσό
2000 χάλκινο
2004 χρυσό ( για την ιστορία στο double trap όχι στο skeet )
2008 ασημένιο
2012 χρυσό
2016 χάλκινο

24 χρόνια πρωταγωνιστεί σε ένα άθλημα που τα αντανακλαστικά και η όραση είναι το 100% της επιτυχίας.
και αυτή έχει θεωρητικά πρόβλημα και στα δύο ..................

άντε γειά .........................bye.
 
Νομίζω ότι έχει κλειδώσει το στόχο όταν κλείνει το μάτι... επίσης ίσως το κλείνει για να μην σταματήσει την κίνηση.... αυτό έχει συμβεί σε μένα που είμαι άσχετος με την σκοποβολή.
για τα πριν δεν ξέρω να σου πω ,
αλλά ξέρω να σου πω ότι άσχετος με την σκοποβολή δεν είσαι ..........;);)
 
ε τώρα τι να πω.

δλδ έχει θέμα κυρίαρχου ματιού
έχει θέμα ανατομικό - ορθοπεδικό με το μυοσκελετικό της σύστημα

και παρ όλα αυτά σε έξι συνεχείς ολυμπιάδες κερδίζει ,

1996 xρυσό
2000 χάλκινο
2004 χρυσό ( για την ιστορία στο double trap όχι στο skeet )
2008 ασημένιο
2012 χρυσό
2016 χάλκινο

24 χρόνια πρωταγωνιστεί σε ένα άθλημα που τα αντανακλαστικά και η όραση είναι το 100% της επιτυχίας.
και αυτή έχει θεωρητικά πρόβλημα και στα δύο ..................

άντε γειά .........................bye.
Δύο πράγματα φίλε: 1000 φυσίγγια μίνιμουμ προπόνηση την ημέρα ακόμα και ανήμερα τα Χριστούγεννα και καρδιά warrior. Η θέληση και η πίστη κουνάνε βουνά.
 
ε τώρα τι να πω.

δλδ έχει θέμα κυρίαρχου ματιού
έχει θέμα ανατομικό - ορθοπεδικό με το μυοσκελετικό της σύστημα

και παρ όλα αυτά σε έξι συνεχείς ολυμπιάδες κερδίζει ,

1996 xρυσό
2000 χάλκινο
2004 χρυσό ( για την ιστορία στο double trap όχι στο skeet )
2008 ασημένιο
2012 χρυσό
2016 χάλκινο

24 χρόνια πρωταγωνιστεί σε ένα άθλημα που τα αντανακλαστικά και η όραση είναι το 100% της επιτυχίας.
και αυτή έχει θεωρητικά πρόβλημα και στα δύο ..................

άντε γειά .........................bye.
Δηλαδή αν δεν είχε τα προβλήματα που έχει, πως θα ήταν;;; .think.
 
Η περίεργη επώμιση με τους ώμους οφείλεται σε μία ορθοπεδική πάθηση που έχει, που δεν της επιτρέπει να επωμισει με τις σωστές μυϊκές ομάδες. Το ίδιο και το ανορθόδοξο πιάσιμο του όπλου.
Έχει κ μεγάλο στήθος Λεο κ για αυτό φέρνει το όπλο κάθετα μπροστά για να ανέβει αμεσα
 
Δύο πράγματα φίλε: 1000 φυσίγγια μίνιμουμ προπόνηση την ημέρα ακόμα και ανήμερα τα Χριστούγεννα και καρδιά warrior. Η θέληση και η πίστη κουνάνε βουνά.
1000 την ημέρα όπως είπες σε ένα πιατο με προπονητη τον άντρα της, αν χάσει πιατο σε αγώνα το ρίχνει την επόμενη 2.000 φορες
 
Ανανεώνω την σκοπευτική μου άδεια.

Τι επιπλέον θα χρειαστώ πέρα από την σκοπευτική μου ταυτότητα και το δελτίο κατοχής για να ρίξω σε σκοπευτήριο με αυτογεμές ;;;; Πχ σημαιάκι για θαλάμη είναι απαραίτητο σε κάποια σκοπευτήρια κτλ ...

13 χρονών παιδί τι χρειάζεται πέρα από τα πρώτα μαθήματα για να αρχίσει να ρίχνει ;

Ελπίζω να προλάβω να ρίξω καμιά πούλα μέχρι 15/9 ...
 
ρε συ Λευτέρη , εδώ γίνεται ολόκληρος χαμός σε παγκόσμιο επίπεδο για το κυρίαρχο μάτι .
Δεν μπορεί να μου λες έχω ανάποδο κυρίαρχο και ρίχνω μιά χαρά χωρίς να κλείνω μάτι.
Εγώ όταν κάνω μιά λάθος επώμιση και το όπλο σκεπάσει το πιάτο και το μάτι χάσει την κυριαρχία , αυτόματα παίρνει την κυριαρχία το αριστερό και ρίχνω αλλού για αλλού.
Και όμως ρε Γιώργο στο skeet ρίχνω καλά, πάντα αναλογικά με το χρόνο που έχω διαθέση , στο sporting ναι έριχνα καλύτερα όταν έκλεινα μάτι και ειδικά στα αργά σχετικά μακρινά πιάτα στα κοντινά είτε αργά είτε γρήγορα ρίχνω καλά. Και μην ξεχνάς φίλε Γιώργο για τον καθένα μας το καλά είναι διαφορετικό και αναλογικό με πολλά πράγματα. Το σίγουρο είναι ένα για εμένα στο skeet η διοφθαλμη με βελτίωσε πάρα πολύ, στο sporting με έριξε λίγο. Γιώργο για όποιον ψάχνει την αυτό βελτίωση με αντίθετο κυρίαρχο μάτι και ειδικά μετά από κάποια αρκετά χρόνια τα πράγματα είναι δύσκολα και περίπλοκα, εγώ να σου πω την αλήθεια μου εάν δεν μου έμπαινε το ρημαδομικροβιο του skeet δεν θα έψαχνα τίποτα άλλο θα έριχνα όπως έριχνα πάντα..
 
Ανανεώνω την σκοπευτική μου άδεια.

Τι επιπλέον θα χρειαστώ πέρα από την σκοπευτική μου ταυτότητα και το δελτίο κατοχής για να ρίξω σε σκοπευτήριο με αυτογεμές ;;;; Πχ σημαιάκι για θαλάμη είναι απαραίτητο σε κάποια σκοπευτήρια κτλ ...

13 χρονών παιδί τι χρειάζεται πέρα από τα πρώτα μαθήματα για να αρχίσει να ρίχνει ;

Ελπίζω να προλάβω να ρίξω καμιά πούλα μέχρι 15/9 ...
Σε πηλινο στόχο δεν χρειάζεται σημαιάκι, αυτό μόνο σε πρακτική, σε σκοπευτήριο χρειάζεσαι γυαλιά κ ωτοασπίδες υποχρεωτικά, για τον νεαρό δεν ξέρω αν επιτρέπεται
 
Back
Top