"Δισκοπάθεια"

Σωστός.
Παρατηρώ σε αργή κίνηση τις τουφεκιές στο skeet.
Πέρα από τις χιλιάδες φυσίγγια που παίζουν ρόλο, απορώ με την τουφεκιά σε πρώτο χρόνο, αμέσως μόλις επωμίζουν.
Άραγε αν είχαν ένα όπλο 3 κιλά αντί για 4.5 θα είχαν τις ίδιες ταχύτητες στις τουφεκιές ;
Εγώ όπλο 4,5 κιλών για skeet δεν έχω συναντήσει πάντως. 3,8 κιλά θεωρείται βαρύ, 4 κιλά θεωρείται οριακό.

Το βάρος είναι συνάρτηση του αγωνίσματος, του ζυγίσματος και φυσικά του σωματότυπου του σκοπευτή.

Η ταχύτητα από μόνη της δεν λέει τίποτα. Οποιοσδήποτε θα μπορούσε να ρίξει πολύ πιο γρήγορα από τους χρόνους που βλέπεις. Η ευστοχία βέβαια είναι άλλο θέμα. Εξού και η χρυσή τομή ανάμεσα σε ταχύτητα, σταθερότητα, ακρίβεια και ευχρηστία.
 
χωρίς σχόλιο ..................

και επειδή κάναμε ολόκληρη κουβέντα για τα μάτια του Χανκοκ , πάρτε τώρα και λήψη από αγώνα για να τελειώσουμε με τις θεωρίες συνομωσίας ............... .yel. .yel. .yel. .yel..yel.
εν τω μεταξύ έχασε το χρυσό επειδή έχασε το τελευταίο δίσκο ...................

ανατριχίλα αδελφέ , δεν υπάρχει αυτό με τον τελικό στο σκητ , είναι σαν να κρίνεται ο τελικός του champion league στα πέναλτυ για 50 λεπτά .
μπρρρρρρρρρρρ.

δείτε στο 45.27 τα ματάκια του Βίνσεντ .

 
και επειδή κάναμε ολόκληρη κουβέντα για τα μάτια του Χανκοκ , πάρτε τώρα και λήψη από αγώνα για να τελειώσουμε με τις θεωρίες συνομωσίας ............... .yel. .yel. .yel. .yel..yel.
εν τω μεταξύ έχασε το χρυσό επειδή έχασε το τελευταίο δίσκο ...................

ανατριχίλα αδελφέ , δεν υπάρχει αυτό με τον τελικό στο σκητ , είναι σαν να κρίνεται ο τελικός του champion league στα πέναλτυ για 50 λεπτά .
μπρρρρρρρρρρρ.

δείτε στο 45.27 τα ματάκια του Βίνσεντ .

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό Γιώργο, αλλά εγώ δεν βλέπω ομοιότητα στην κίνηση των ματιών του Χάνκοκ στο διαφημιστικό με αυτήν στον αγώνα. Στο διαφημιστικό επανατοποθετεί τα μάτια του από τα δεξιά προς τ' αριστερά, ενώ στον αγώνα σαρώνει από δεξιά προς τα αριστερά. Έτσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαί. :)

Εντύπωση μου έκανε ο Cassandro που αγωνιζόταν χωρίς γυαλιά... Ωραίος αγώνας -δεν τον έχω δει όλον ακόμη...
 
Φανταστικός ο Αιγύπτιος!! Πολύ ζεν και στιβαρός στις κινήσεις του. Ο Χάνκοκ ήταν πιο τσιτωμένος.
Φίλε μην συγκρίνουμε το πιστολι Χάνκοκ με το μπουχελμπα, άλλο επίπεδο ο αμερικανος, παιζει μονος του πλεον σε άλλο επίπεδο
 
Φίλε μην συγκρίνουμε το πιστολι Χάνκοκ με το μπουχελμπα, άλλο επίπεδο ο αμερικανος, παιζει μονος του πλεον σε άλλο επίπεδο
Γνωρίζω και σέβομαι τις επιτυχίες που κουβαλάει ο καθένας τους. Δεν ακύρωσα ούτε μείωσα κάνεναν. Παρακολούθησα όλον το συγκεκριμένο αγώνα και έγραψα τη γνώμη μου γι αυτό που είδα και παρατήρησα σαν αρχάριος θεατής του αθλήματος. Δεν συγκρίνω κάτι -αυτοί ανταγωνίστηκαν και ο ένας βγήκε πρώτος και ο άλλος δεύτερος.
 
και επειδή κάναμε ολόκληρη κουβέντα για τα μάτια του Χανκοκ , πάρτε τώρα και λήψη από αγώνα για να τελειώσουμε με τις θεωρίες συνομωσίας ............... .yel. .yel. .yel. .yel..yel.
εν τω μεταξύ έχασε το χρυσό επειδή έχασε το τελευταίο δίσκο ...................

ανατριχίλα αδελφέ , δεν υπάρχει αυτό με τον τελικό στο σκητ , είναι σαν να κρίνεται ο τελικός του champion league στα πέναλτυ για 50 λεπτά .
μπρρρρρρρρρρρ.

δείτε στο 45.27 τα ματάκια του Βίνσεντ .

Δυό ακριβώς ίδια λάθη του περουβιανού (17.30- 28.40) του στοίχισαν το μετάλλιο .
Ο Αιγύπτιος είναι πλέον σταθερή αξία στο άθλημα τόδειξε και σ'άλλους αγώνες .
 
ενώ στον αγώνα σαρώνει από δεξιά προς τα αριστερά.
αυτό ακριβώς .
είναι η "κανονική" κίνηση όταν ακολουθείς το πιάτο.
το άλλο με τα "πηδηματάκια" με τα μάτια ήταν το παράξενο που είχαμε δει και λέγαμε τι είναι αυτό.

Φίλε μην συγκρίνουμε το πιστολι Χάνκοκ με το μπουχελμπα
μπουχελμπα - ξεμπουχελμπα του την φόρεσε του πιστολιού. ;)

Και για εμένα φίλε Δημήτρη , είναι ασέβεια να μιλάς έτσι για έναν αθλητή που καταφέρνει να μπεί σε εξάδα τέτοιου τελικού . Πόσο μάλλον να κερδίζει και την πρώτη θέση απέναντι σε έναν γίγαντα του αθλήματος.
Και όπως έχουν πει , " η νίκη είναι τόσο μεγάλη όσο μεγάλος είναι ο αντίπαλος ".

respect στον Αιγύπτιο. .RESPECT.
 
Back
Top