"Δισκοπάθεια"

Γι αυτό ακριβώς Λευτέρη θέλει πολύ κοντρόλ.τις πρώτες φορές που άρχισα να πηγαίνω κάποιος καλός φίλος μου είπε πρόσεχε γιατί για τα πιατακια έχουν πουληθεί οικόπεδα και σπίτια κι εγώ γελαγα μέχρι που είδα τι ξεμυαλιστρα είναι και τοτε άρχισα να τον πιστεύω.δεν είναι ανάγκη να τα κάνεις όλα αυτά.οπως και στη κοινωνία υπάρχουν άνθρωποι διαφορετικού χαρακτήρα το ίδιο ισχύει και για το σκοπ.εμεις εδώ είμαστε τυχεροί γιατί υπάρχουν παλιοί κι έμπειροι αθλητές και μας έδειξαν 5 πραματακια.δεν είναι ανάγκη να πάρεις γυαλια των 700 ευρώ.με 20-25 ευρώ στο ιντ βρίσκεις γυαλιά να κάνεις τη δουλειά σου.προσωπικα ρίχνω μια πουλα κάθε δεύτερη βδομάδα και πίνω το καφέ μου.δεν μπήκα στο τρυπακι να δώσω 4-5 μηνιατικα να πάρω όπλο για τα πιατακια.τη προηγούμενη Κυριακή είχε αγώνες περιφερειακούς 100 πιάτων με κόστος συμμετοχής 45 ευρώ βάλε και τα φυσίγγια πιάναμε τα 90-100 ευρώ.εκατσα απ' έξω ήπια το καφεδάκι μου και ήταν ωραία.τελικα 6 άτομα μαζεύτηκαν να ρίξουν γιατί ακριβώς οι εποχές είναι πάρα πολύ δύσκολες για όλους.φυσικα και αν μου περισευαν θα έριχνα παραπάνω αλλά ο καθένας πρέπει ν απλωνει μέχρι εκεί που φτάνει το χέρι του γιατί προηγούνται άλλες υποχρεώσεις διαφορετικές για τον καθενα
Άστα να πάνε ρε γαμωτο εφέτος πήγα για ψάρεμα και απογοητευτικά και το ξαναγύρισα στο σκοπευτήριο ,πρέπει να σε θέλει και λίγο η τύχη ρε γαμωτο .very funny..very funny.
Καλά και με το ψάρεμα δεν γλυτώνεις και κάτι ,ένα Φαραώ 20 μονοδολια βενζίνες διόδια σουβλάκια άστο να πάει στον διάολο ποιο λίγα θα χαλάσεις στο σκοπευτήριο .
 
Ολα τα γουστα πληρωνονται μαγκες. Αν ενα χομπυ σου φαινεται ακριβο τοτε το κανεις οσο μπορει η τσεπη σου, ή καθολου. Μ'αρεσει να ταξιδευω, δεν μπορω να απαιτω ομως να μειωθουν τα αεροπορικα εισητηρια και τα ξενοδοχεια. Αμα εχω λεφτα θα παω, αμα δεν εχω, θα κοιταζω. Τοσο απλα.

Η ενσταση μου ειναι στο οτι εφοσον η ΣΚΟΕ βλεπει πως καποιο αθλημα φθινει, γιατι δεν δημιουργει προυποθεσεις ωστε να προσελκυσει κοσμο. Και η μη απαραιτητη υπαρξη ταυτοτητας, ειναι βασικη προυποθεση
 
Επειδή δεν μπορείς όπως λες να μπεις στο τρυπακι να μην αντισταθείς την βλεπεις χαλαρά ,ας μπορούσες και θα σου έλεγα εγώ χαχαχαχα!!¡!!!!!!!!
Ε θα εβρισκα εκει ενα σπιτακι διπλα στο.σχιστο να μην πηγαινοερχομαι κιολας .χαχαχαχα ουτε γυναικες ουτε τιποτα,
 
Το θέμα ειναι πως πρεπε η σκοε και όλοι όσοι είναι υπεύθυνοι για το συγκεκριμένο άθλημα να το δουν εμπορικά. Τι εννοώ, αν το δουν εμπορικά θα πέσει χρήμα στο μάρκετινγκ και την προώθηση του αθλήματος στη χώρα μας. Δεν χρειάζεται καν να σκεφτουν τρόπους, ας κάνουν ότι κάνουν άλλες χώρες. Πότε είδατε ενημέρωση από τη σκοε; γτ εγώ αυτό το λίγο που ασχολούμαι με τη σκοποβολή αλλα και τόσα χρόνια με το κυνήγι δεν τους ξέρω καν. Φανταστείτε ενας τρίτος που απέχει εντελώς. Και το βασικότερο είναι ότι μπορεί να προωθηθεί και ως μέσο διαπαιδαγωγησης και ενημέρωσης για τα όπλα ωστε να καταλάβει κάποια στιγμή ο κόσμος ότι δεν σκοτώνουν τα όπλα αλλα οι άνθρωποι.
 
Το θέμα ειναι πως πρεπε η σκοε και όλοι όσοι είναι υπεύθυνοι για το συγκεκριμένο άθλημα να το δουν εμπορικά. Τι εννοώ, αν το δουν εμπορικά θα πέσει χρήμα στο μάρκετινγκ και την προώθηση του αθλήματος στη χώρα μας. Δεν χρειάζεται καν να σκεφτουν τρόπους, ας κάνουν ότι κάνουν άλλες χώρες. Πότε είδατε ενημέρωση από τη σκοε; γτ εγώ αυτό το λίγο που ασχολούμαι με τη σκοποβολή αλλα και τόσα χρόνια με το κυνήγι δεν τους ξέρω καν. Φανταστείτε ενας τρίτος που απέχει εντελώς. Και το βασικότερο είναι ότι μπορεί να προωθηθεί και ως μέσο διαπαιδαγωγησης και ενημέρωσης για τα όπλα ωστε να καταλάβει κάποια στιγμή ο κόσμος ότι δεν σκοτώνουν τα όπλα αλλα οι άνθρωποι.
Μάνο , πολύ καλά τα λες αλλά δεν έχεις μάλλον σκεφτεί το εξής.

Αν μπει κόσμος μέσα , αυτοί που κατέχουν ήδη τις θέσεις ( και από ότι έχω καταλάβει οι θεσούλες αυτές έχουν αρκετά φραγκάκια από πίσω ) θα πρέπει
είτε να επιβεβαιώσουν ότι τις αξίζουν
είτε να τις χάσουν από άλλους πιό ικανούς

οπότε προκειμένου να ΜΗΝ μπούνε σε αυτό το δίλημμα κάνουνε ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝΕ για να απομακρύνουν και αυτούς τους λίγους από τον χώρο ώστε να τον λυμαίνονται ανενόχλητοι.

και αυτό συμβαίνει σε όλες τις ομοσπονδίες - ομίλους - συλλόγους - κόμματα - ότι έχει να κάνει με τα κοινά συμπεριλαμβανομένης βέβαια και της Βουλής των τριακοσίων .

και αυτό συμβαίνει γιατί εμείς οι από κάτω , " οι αγανακτούντες " , ποτέ δεν πήγαμε στις συνελεύσεις - συγκεντρώσεις - εκλογές , για να προσπαθήσουμε τουλάχιστον για κάτι καλλίτερο.

λέω εγώ τώρα .............
 
Μάνο , πολύ καλά τα λες αλλά δεν έχεις μάλλον σκεφτεί το εξής.

Αν μπει κόσμος μέσα , αυτοί που κατέχουν ήδη τις θέσεις ( και από ότι έχω καταλάβει οι θεσούλες αυτές έχουν αρκετά φραγκάκια από πίσω ) θα πρέπει
είτε να επιβεβαιώσουν ότι τις αξίζουν
είτε να τις χάσουν από άλλους πιό ικανούς

οπότε προκειμένου να ΜΗΝ μπούνε σε αυτό το δίλημμα κάνουνε ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝΕ για να απομακρύνουν και αυτούς τους λίγους από τον χώρο ώστε να τον λυμαίνονται ανενόχλητοι.

και αυτό συμβαίνει σε όλες τις ομοσπονδίες - ομίλους - συλλόγους - κόμματα - ότι έχει να κάνει με τα κοινά συμπεριλαμβανομένης βέβαια και της Βουλής των τριακοσίων .

και αυτό συμβαίνει γιατί εμείς οι από κάτω , " οι αγανακτούντες " , ποτέ δεν πήγαμε στις συνελεύσεις - συγκεντρώσεις - εκλογές , για να προσπαθήσουμε τουλάχιστον για κάτι καλλίτερο.

λέω εγώ τώρα .............

Aλλο να μπουν "αιμοδοτες" χωρις να θελουν να μπουν σε οφικια, και αλλο να μπει κοσμος που να εκλεγει-εκλεγεται.
 
Είναι πάθος ναί.Αρρώστεια με πολλά στοιχεία παραλογισμού πολλές φορές .
Φτάσαμε να τρέχουμε να προλάβουμε και 3ο τοπικό αγώνα 50 δίσκων ίδια μέρα (Κυριακή) σε διαφορετικά
χωριά που οργάνωναν οι τοπικοί κυνηγετικοί συλλόγοι ....hair..hair..hair.
 
Είναι πάθος ναί.Αρρώστεια με πολλά στοιχεία παραλογισμού πολλές φορές .
Φτάσαμε να τρέχουμε να προλάβουμε και 3ο τοπικό αγώνα 50 δίσκων ίδια μέρα (Κυριακή) σε διαφορετικά
χωριά που οργάνωναν οι τοπικοί κυνηγετικοί συλλόγοι ....hair..hair..hair.
Ααααρρρωωωωσττεεεεεε , σαν την πρεζα η δισκοπαθεια
 
τις προάλλες στην προπόνηση έτυχε αυτή η συνάντηση.
την βάζω εδώ για όλους τους δισκοπαθείς να παίρνουμε μία τζούρα πρωί - μεσημέρι και βράδυ ................. χεχεχεχε
20200829_dt10 dt 11 k80 parcour.jpg

από πάνω προς τα κάτω

krieghoff K80 parcours
DT 10
DT 11
 
Weiss και εσύ τα άκρα Γιώργο; το μεσαίο τίνος είναι; Έπιασα ένα ίδιο krieghoff τις προάλλες, δεν υπάρχει αυτό το όπλο. Από τα καλύτερα όπλα που έχω πιάσει στα χέρια μου σε ζύγισμα και αίσθηση, swing.
 
Back
Top