Διάφορα μηνύματα

Άστα. Εμβολιαστηκα 3 φορές. Μετά την τρίτη νιώθω ότι κάτι δε πάει καλά. Δε κάνω πλάκα φίλε. Νοσησα κιόλας
Εγώ νόσησα στο πρώτο γράμμα της αλφαβήτου....έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι ότι πρέπει να πάρω ανάσα...3 μήνες σχεδόν‼️
Αισθανομουν κατόπιν σαν να έχω αρπάξει 8βολο στο στήθος‼️
 
Όχι ρε συ. Πόσο δύσκολο είναι να φτιάξεις ένα μπενελοειδες; Αντιγραφή θα ήταν. Η ΕΒΟ έχει τεχνογνωσία και μπορεί να φτιάξει. Εδώ έφτιαξε το G3.Καλη πρώτη ύλη θέλει.
Μόνο που το Μπενελοειδες θα κοστίζει 2 στρέμματα στην Σαντορίνη.
 
Η Τουρκία είναι η δεύτερη Κίνα . Τέλος. Μας αρέσει δε μας αρέσει. Άμα έχεις απαράδεκτες συνθήκες εργασίας, μεροκάματα πείνας άρα φτηνό εργατικό κοστος η παραγωγή και οι εξαγωγές αυξάνονται
Ναι με πληθωρισμο 75 τοις εκατό υποτίμηση λίρας 80 τοις εκατό ανεργία πάνω από 20 τοις εκατό με 80 εκ πληθυσμό ενώ η Κίνα 1.8 δις με τεχνογνωσία μηδέν. Ούτε στο όνειρο τους....απλά σέρνονται πίσω από το βρακί του πουτιν και εμείς πίσω από το βρακί της Αμερικής....
 
Ναι με πληθωρισμο 75 τοις εκατό υποτίμηση λίρας 80 τοις εκατό ανεργία πάνω από 20 τοις εκατό με 80 εκ πληθυσμό ενώ η Κίνα 1.8 δις με τεχνογνωσία μηδέν. Ούτε στο όνειρο τους....απλά σέρνονται πίσω από το βρακί του πουτιν και εμείς πίσω από το βρακί της Αμερικής....
Και κάτι ακόμα...τι παράγει τη Τουρκία? Κάτι παλιοτυφεκα και ψυγεία τηλεοράσεις και κλιματιστικά της κακία ώρας....μήπως βγάζει αεροπλάνα καράβια τεθωρακισμένα η πυραύλους και δε το ξέρω....κακομοίρηδες είναι...μέχρι και ο Κούλης τους πήρε χαμπάρι και τους δουλεύει....λυσαξαν που πήραμε 10 αεροπλάνα και 5 φρεγάτες....φαντάσου πόσο λυγουριδες είναι....
 
Όσο για όπλα, αν αγοράσω αύριο κάνα ταπεινό krieghoff θα πάρω 1000 like εδώ πέρα, δεν πειράζει που πριν 70 χρόνια οι Γερμανοί σκότωσαν τον παππού μου....
Το θέμα είναι ότι αυτοί έκαναν μια φορά το λάθος... ο μεμέτης το κάνει κάθε λιγο και λιγάκι...
 
Και κάτι ακόμα...τι παράγει τη Τουρκία? Κάτι παλιοτυφεκα και ψυγεία τηλεοράσεις και κλιματιστικά της κακία ώρας....μήπως βγάζει αεροπλάνα καράβια τεθωρακισμένα η πυραύλους και δε το ξέρω....κακομοίρηδες είναι...μέχρι και ο Κούλης τους πήρε χαμπάρι και τους δουλεύει....λυσαξαν που πήραμε 10 αεροπλάνα και 5 φρεγάτες....φαντάσου πόσο λυγουριδες είναι....
Ότι βγάζουν με τουρκική μάρκα αντιγραφές είναι. Πολλές εταιρίες πχ. Bosch έχουν μεταφέρει εκεί την παραγωγή λόγω φτηνών εργατικών και φαντάζομαι φορολογίας .
 
Ότι βγάζουν με τουρκική μάρκα αντιγραφές είναι. Πολλές εταιρίες πχ. Bosch έχουν μεταφέρει εκεί την παραγωγή λόγω φτηνών εργατικών και φαντάζομαι φορολογίας .
Ακριβώς έτσι....τα είπες όλα....αν φύγουν οι εταιρείες αυτές από τεχνογνωσία ΜΠΟΥΝΤΑΛΑΔΕΣ.....
 
Back
Top