ΔΟΡΚΑΣ Α.Β.Ε.Ε.

Status
Not open for further replies.
Έσφαξα ενα express 32 γιατί μπορεί να κάνω λαθος γιατην πυρίτιδα.
mkwt8h.jpg
τι ειναι τουτο???o_O
 
βλεπω οτι δεν υπαρχει τιποτα σταθερο , ουτε στην πυρητηδα , αλλα ουτε πιστευω και στης αναλογιες γραμμαριων σκαγιων και πυρητηδας , ακομα και ο καλυκας που κανει μπαμ απο μακρια ουτε αυτος ειναι σταθερος , κατα τα αλλα βαφτηζοντε ολα EXPRES 32 , ρε δεν εχετε τα γνωστα υλικα που βαζετε στην συγκεκρημενη μαρκα , τοτε μην την γεμηζετε καθολου μεχρη να ερθουν τα υλικα , η βγαλτε μια καινουργια μαρκα που να γραφει bazo oti exo
 
Έσφαξα ενα express 32 γιατί μπορεί να κάνω λαθος γιατην πυρίτιδα.
mkwt8h.jpg

Η psb1 έχει τετράγωνα φυλλαράκια, όποτε κάτι άλλο παίζει. Ή D20 ή 206.

Σίγουρα δεν είναι CSB ... Όπως λέει κι ο Γεράσιμος, D20 ή 206 ... Αν ξέραμε και τη δόση ίσως θα μπορούσαμε να μαντέψουμε ποια από τις δυο. Συγκεντρωτήρα πάντως έχουν τον Giovanni όπως πάντα ... Δεν φαίνεται και τι κάλυκα και τι καψούλι έχουν. Αν είναι NOBELSPORΤ μπορεί και να γεμίστηκαν φασόν στις εγκαταστάσεις της Lambro ... Τίποτα δεν με εκπλήσσει πλέον ...
 
Αυριο το πρωί στην δουλειά που εχω ζυγαριά ακριβείας θα τα ζυγίσω και θα ενημερώσω.
Καλησπέρα. Συνάδελφος είχε την καλοσύνη να με ενημερώσει για την απάντηση της ΔΟΡΚΑΣ σε ερώτησή του για τα συγκεκριμένα φυσίγγια, και την ανεβάζω εδώ (με την άδειά του), για να μη κάνουμε εικασίες και να μη λέμε ότι μας κατέβει ;):):
D356-DD4-E-6064-4-F4-A-9494-C9-AA8-D910294.jpg

Πάντως Άγγελε αν δε σου κάνει κόπο, θα ήθελα να δω τη δόση της πυρίτιδας - δεν έχω δουλέψει Drago ποτέ, ούτε φυσίγγια με αυτήν.
 
Καλησπέρα. Συνάδελφος είχε την καλοσύνη να με ενημερώσει για την απάντηση της ΔΟΡΚΑΣ σε ερώτησή του για τα συγκεκριμένα φυσίγγια, και την ανεβάζω εδώ (με την άδειά του), για να μη κάνουμε εικασίες και να μη λέμε ότι μας κατέβει ;):):
D356-DD4-E-6064-4-F4-A-9494-C9-AA8-D910294.jpg

Πάντως Άγγελε αν δε σου κάνει κόπο, θα ήθελα να δω τη δόση της πυρίτιδας - δεν έχω δουλέψει Drago ποτέ, ούτε φυσίγγια με αυτήν.
Να ευχαριστήσουμε τον συνάδελφο και εσένα στέλιο για το ενδιαφέρον,Φυσικά και δεν μου κάνει κόπο αύριο πρωί θα βγαλω φωτο και το αργότερο το μεσσημεράκι θα ενημερώσω έδώ την δόση.
Πάντως το φυσίγγι ήταν πολύ καλό με μακρινά και καθαρά σκοτώματα
 
Καλησπέρα. Συνάδελφος είχε την καλοσύνη να με ενημερώσει για την απάντηση της ΔΟΡΚΑΣ σε ερώτησή του για τα συγκεκριμένα φυσίγγια, και την ανεβάζω εδώ (με την άδειά του), για να μη κάνουμε εικασίες και να μη λέμε ότι μας κατέβει ;):):
D356-DD4-E-6064-4-F4-A-9494-C9-AA8-D910294.jpg

Πάντως Άγγελε αν δε σου κάνει κόπο, θα ήθελα να δω τη δόση της πυρίτιδας - δεν έχω δουλέψει Drago ποτέ, ούτε φυσίγγια με αυτήν.
Εικάζω θα είναι κοντά στο 1,60 αν έχει γρήγορο καψούλι.
 
Ευριπίδη επειδή το έχεις αναφέρει ξανά πήρα φέτος στην έναρξη μερικά κουτιά και έριξα στα μπασίματα της τσίχλας. πήγαν αρκετά καλά σε νορμάλ καιρούς χωρίς ιδιαίτερες υγρασίες κλπ. Πάντως μια παρόμοια συνταγή που έφτιαξα με psb1 πήγαν πολύ καλύτερα! Ο Ηλίας @elias930i μπορεί να το επιβεβαιώσει :D
Κεντούσε η συγκεκριμένη γεμισια....το ομολογώ!
 
Κεντούσε η συγκεκριμένη γεμισια....το ομολογώ!
το θεμα δεν ειναι αυτο , ναι κεντουσε στο δικο σου οπλο , αλλα η σταθεροτητα που πρεπει να εχει .Σε ενα αλλα οπλο που κεντουσαν πριν τα EXPRES 32 , αυτα τα αλαγμενα λογο υλικων μπωρει να μην τα παει με τιποτα , και δεν ειναι η πρωτη φορα που γηνοντε αυτες η αλαγες , αλλα παμπολες φορες ΚΑΙ απο πολλες εταιριες , που κραταν μονο ιδιο το χρωμα του καλυκα
 
εμενα πλεον δεν με ενδιαφερουν τα ετοιμα φυσιγγια , αλλα στο παρελθον ειχα φαει πολλες φολες απο τα ετοιμα διαφορων εταιριων και σε ευγενοι θυραματα , με αποτελεσμα καθε φορα που επερνα ενα κουτι να ρηχνω τα 5 με 6 σε στοχους , και μετα οτι περησευε στα θυραματα , πιστευω οτι με αυτες της συζυτησεις μας να διορθωθουν πολλοι κατασκευαστες φυσιγγιων , και να ξερουν οτι δεν τρωμε κουτοχορτο , ουτε τωρα ουτε στο παρελθον , εκτος και εαν απευθηνοντε σε ασχετους που πηγενουν μια φορα τον μηνα κυνηγι για σεχαρμανιαζμα μονο , η για πλακα ,και δεν τους νιαζει οτι φυσιγγια και να ρηχνουν , που στο τελος δεν περνουν και χαμπαρι εαν τα φυσιγγια που ρηχνουν ειναι καλα η οχι. Τουλαχηστο τα φυσιγγια που γεμηζωντε για ευγενοι θυραματα ας γεμηζωντε ποιο προσεχτηκα και ποιο σταθερα , και αυτα ειναι φυσιγγια 33 γραμμαριων και πανω , και σε νουμερα απο 7αρια και κατω , στην τσιχλα δεν σε νιαζει και πολυ , και εαν ειναι και κοντα θα πεσει , αλλα στα αλλα να σπας τα ποδια σου να χανεις τον υπνο σου αχαραγα , να δηνεις ενα σωρο λεφτα στα σκυλια , στης βενζηνες και να σε κρεμαν τα φυσιγγια
 
Last edited by a moderator:
θυμαμε μια φορα πριν πολλα χρονια πιτσιρικας στα πρωτα χρονια που εβγαζα αδεια , περιμενα της φασες με 5αρια γνωστης μεγαλο εταιριας 36 γραμμαριων τα κ.....ρ , ερχονταν περναγαν οι φασες στα 40 μετρα και 30 μετρα βαραγα και βαραγα και μονο φτερα εφευγαν , και ελεγα μεσα μου τοσο ασχετος ειμαι , και την επομενη φορα που θα ξανα ερχονταν αποφασησα να μην τουφεκισω στο φτερο , αλλα πηγα κοντα σε ενα πευκο στα 20 μετρα ευτιαξα μια καλη φυλαχτρα και περημενα να της τουφεκισω στα καθηστα , και πηρα τα α........ που στο τελος καταλαβα τι παιζωνταν και εφυγα θυμομενος , και ουδεποτε ξαναπηρα τα συγκεκρημενα φυσιγγια , οσα περισεψαν τα ερηξα το πασχα
 
αλλη μια φορα την πατησα αγρια ,ειχα παρει ενα κουτι 7αρια του STOKA τα 33 και κεντουσαν στης περδηκες , τοσο πολυ μου αρεσαν που πηγα μετα και πηρα ενα κυβοτιο δηλαδη 20 κουτια , και ερηχνα και ερηχνα στης περδηκες , και τα εβαζα με τον ευατο μου , μεχρι που εβλεπα της περδηκες να κρεμαν τα ποδια και να πηγενουν , και μερηκες της εβρησκα στα 100 μετρα ψοφιες , και τοτε καταλαβα τι παιζονταν , ευτηχος μετα πηγα στο μαγαζι που της αγορασε και νανε καλα ο ανθρωπος μου της ανταλαξε με αλλες στοκας 32 γραμμαριων για τσιχλες που ηταν καλες
 
το θεμα δεν ειναι αυτο , ναι κεντουσε στο δικο σου οπλο , αλλα η σταθεροτητα που πρεπει να εχει .Σε ενα αλλα οπλο που κεντουσαν πριν τα EXPRES 32 , αυτα τα αλαγμενα λογο υλικων μπωρει να μην τα παει με τιποτα , και δεν ειναι η πρωτη φορα που γηνοντε αυτες η αλαγες , αλλα παμπολες φορες ΚΑΙ απο πολλες εταιριες , που κραταν μονο ιδιο το χρωμα του καλυκα
Κυρ Νίκο αναφέρομαι στην γεμισια του Βασίλη που κεντούσε με τρία διαφορετικά όπλα!Στην breda ότι και να βάλεις γαζωνει,δεν είναι οπτιμα!
 
Κυρ Νίκο αναφέρομαι στην γεμισια του Βασίλη που κεντούσε με τρία διαφορετικά όπλα!Στην breda ότι και να βάλεις γαζωνει,δεν είναι οπτιμα!
Ποια είναι breda?αυτή που έχει κλείσει χρόνια τώρα?ή μήπως αναφέρεσαι στην ιμιτασιον μαροκι?και κάτι τελευταίο.καποιος με το τεσπά ας το πούμε breda αφού αυτό γράφει απάνω παραπονιόταν ότι με κάποια φυσίγγια δε μπορούσε να πάρει ούτε ένα πουλί.την οπτιμα θέλετε ολοιιιιι οι υπόλοιποι πολύ ψωμάκι για να τη πιασετε.μαλλον έχεις μπερδευτεί κάπου για το ποιο χωνεύει όλα τα φυσίγγια και ποιο οχι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top