Γυαλιά προστασίας.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Εξοπλισμός' που ξεκίνησε από το μέλος dim63, στις 12 Δεκεμβρίου 2014.

1. ΣΤΕΛΙΟΣ

ΣΤΕΛΙΟΣ

Περιοχή:
    Χανιά
    Δεν είναι τα ίδια Θεόφραστε, καμία σχέση, τα Τ-85 ήταν πράγματι πολύ φτηνά και ήταν της Radians, ενώ αυτά που πήρε ο Γιάννης είναι της Wiley-X, η οποία πρέπει να είναι καλή εταιρεία, θυμάμαι παλιά που διάβαζα αμερικανικά περιοδικά είχε πολλή διαφήμιση κι έλεγαν ότι ήταν στις πρώτες προτιμήσεις των αμερικ. ενόπλων δυνάμεων ...
    Τα Τ-85 τα είχα πάρει κι εγώ πριν μερικά χρόνια (επειδή ήταν φτηνά), σαν εναλλακτικά προς τα Randolph Ranger που είχα ήδη, κι επειδή ήταν πιο κυρτά και θα προστάτευαν κι από τα πλάγια, και θα είχαν ευρύτερο οπτικό πεδίο ... Αλλά όπως είπε κι ο Μένιος, ούτε εμένα με ικανοποίησαν σαν ποιότητα φακών. Όσες φορές τα δοκίμασα στο σκοπευτήριο έκανα χαμηλά νούμερα ... βέβαια δεν παίρνω κι όρκο ότι έφταιγαν τα γυαλιά !!! ... αλλά ψυχολογικά με "χάλασαν" και ξαναγύρισα στα Ranger ... ;)
    Και πέρυσι που μας έσπασε τις ελιές το χιόνι, έβαλα τους διάφανους φακούς και τα πήρα στο χωριό και τα φορούσα όταν δούλευα το αλυσοπρίονο ... Από τότε έμειναν εκεί και τα φοράω όταν κόβω ξύλα, και γενικά σε διάφορες δουλειές, που τα μάτια χρειάζονται προστασία ... Και εδώ μου έχουν μείνει οι υπόλοιποι φακοί ... χωρίς σκελετό !!! :D :p

2. Εχω ψηθεί για το παραπάνω σετάκι ... απο Αγγλία, βγαίνει στις 68,5 λίρες , 75 ευρώ περίπου ...

Εαν πάρεις 2 σετ, εχεις 15 λίρες έκπτωση και τα ίδια μεταφορικά , και βγαίνει στα 55 ευρώ το σετ ... Υπάρχει κανένας ενδιαφερόμενος ? Γιώργο ( Altair) , θυμάμαι σου άρεσε το συγκεκριμένο σχέδιο ...;)

3. elias930i

elias930i Moderator

Περιοχή:
    Περιστερι και Άρτα
    Όνομα:
    Ηλιας
    Μένιο ποια χρώματα έχει.??μου είχαν περάσει και εμένα ;πο το μυαλό...είχα δει και ένα βιντεάκι...αξιόλογα Φαινονται!

4. Altair Lusso

Altair Lusso

Περιοχή:
    Γλυφάδα
    Όνομα:
    Γιώργος
  5. Ηλία, το σετ εχει τα 4 χρώματα που βλέπεις, γκρι, μωβ, πορτοκαλί και κίτρινο ..
    Γκρι για την παραλία και οδήγηση
    Πορτοκαλί για περπατήτό
    Μωβ για σκοπευτήριο και
    Κίτρινο για καρτερι, μαύρες και απογευματινές στο ημίφως ... .sarcastic.

6. Altair Lusso

Altair Lusso

Περιοχή:
    Γλυφάδα
    Όνομα:
    Γιώργος
    Μενιο χτύπα όσα beretta μπορείς.....τιμή από άλλο πλανήτη.....27€ μας βγήκε με την αποστολή. Πάρε αυτά με τον μεγάλο σκελετό. Αν μπορείς να βάλεις και ένα πορτοκαλί παραπάνω θα σου ήμουν ευγνώμων, για να έχω και ένα καβαντζα.....:D
    http://estore.beretta.com/en-eu/search//?keyword=shooting glasses

7. Τα εχω δει και εγω Γιώργο,οι τιμές δεν υπάρχουν ... αλλά δεν εχει χρώματα ...
    εγω θελω πολυ το κίτρινο και δεν εχει ούτε στο μικρό ούτε στο μεγάλο frame ... μόνο πορτοκαλί εχει ... και το σκέφτομαι o_O

8. Σε χρόνο dt έφτασε η παραγγελία των γυαλιών απο Ιταλία ...
    Ενα δικό μου , ενα του Altair , αναζητείται ο τρίτος κάτοχος ;)
    Ωραίος φακός, σκληρή θήκη Beretta, δεύτερη πάνινη θήκη , και όλα αυτα με 25€ :eek:
    http://estore.beretta.com/en-eu/beretta-race-glasses/

manthoscc, Μάκης, DrV and 14 others like this.
  9. Μένιο,Γιώργο καλοφορετα τα νέα γυαλιά! Η τιμή άπαιχτη πραγματικά.
    Ο αδελφός μου χτύπησε προ καιρού αυτά τα pilla..τα βρήκε 130€ όπως το βλέπετε το σετ στις φωτό με 3 φακούς..τα έβαλα μια φορά και έπαθα πλάκα.θα πάρω τα ίδια και εγώ.δεν τα πήρε απο αυτο μαγαζί των φωτό,που τα έχει 195 στερλίνες αλλα απο το eBay..

10. Διαμαντής

Διαμαντής

Περιοχή:
    Ίλιον Αττικής & Ορεινή Ηλεία
    Όνομα:
    Διαμαντής
    Μεγιες τα γυαλιά παιδιά.
    Κατι γυαλιά που ειναι στην ενότητα Παρδαλάκης, της Deerhunter με εναλλασσόμενους φακούς, εχουν φύγει αρκετά. Τρία ζευγαρια εχουν φύγει μόνο για Κύπρο,χώρια αυτά σε διαφορα μέρη της χώρας.
    Τα πήρε ένας σκοπευτής ο Ανδρεου και μετά παρήγγειλε αλλα δυο....απλώς το αναφέρω,προς ενημέρωση.

11. Ωραία και τα Pilla , αλλά άλλη κατηγορία ... Το τρίτο ζευγάρι Beretta το πρόλαβε τελικά ο Σταύρος :)

Δοκιμή των γυαλιων αύριο στη Μαλακάσα ...

Manos, manthoscc, Μάκης and 6 others like this.
  12. outlander, tasos hunter and Alex37 like this.
  13. Alex37

Alex37

Όνομα:
    Αλεξανδρος
    Tα εχει ο κολλητος μου,πολυ καλα γυαλια.Τον φακο τον σκουρο τον ντουφεκισαμε με 8αρια στα 25 μετρα και δεν τον περασε τιποτα.
    Τα δικα μου τα πληρωσα καπου εκει ισως και ποιο παραπανω(εξισου πολυ καλα) αλλα δεν θυμαμαι την εταιρια τωρα να σου πω....
    Απο Καλκατζακο αγορασμενα και τα δυο.

14. Τώρα ειδα οτι τα εχουν σχολιασει δυο σελιδες πισω...,,,,,. Αλεξ αν θυμηθεις βαλε την εταιρεια να ριξω μια ματια και σε αυτα..;)

tasos hunter likes this.

Μοιραστείτε τη σελίδα

Νέες Δημοσιεύσεις