Γυαλιά προστασίας.


Ήρθαν τελικά τα γυαλάκια μετά τη σχετική καθυστέρηση γιατί δεν τα είχε το αρχικό κατάστημα που τα παράγγειλα. Στο σκοπευτήριο θα δοκιμαστούν το ΣΚ.
Δοκίμασα σήμερα στην οδήγηση το μαύρο γυαλί και ήταν αρκετά καλό και ξεκούραστο παρόλη την έντονη ηλιοφάνεια που έχει σήμερα.
Ευριπίδη δεν έχει υποδοχή για φακούς, δεν ξέρω αν υπάρχουν σαν έξτρα .
Αντε καλοφορετα και με ένα όπλο της ίδιας μάρκας.
 

Ήρθαν τελικά τα γυαλάκια μετά τη σχετική καθυστέρηση γιατί δεν τα είχε το αρχικό κατάστημα που τα παράγγειλα. Στο σκοπευτήριο θα δοκιμαστούν το ΣΚ.
Δοκίμασα σήμερα στην οδήγηση το μαύρο γυαλί και ήταν αρκετά καλό και ξεκούραστο παρόλη την έντονη ηλιοφάνεια που έχει σήμερα.
Ευριπίδη δεν έχει υποδοχή για φακούς, δεν ξέρω αν υπάρχουν σαν έξτρα .
Kαλοριζικα Γιαννη, το Λιλαο μονο να προσεχεις στο σκοπευτηριο μην στα βουτηξει. Οπως ξερεις ειναι μεγαλος φαν της συγκεκριμενης εταιρειας.sarcastic..sarcastic.
 
Αντε καλοφορετα και με ένα όπλο της ίδιας μάρκας.

Kαλοριζικα Γιαννη, το Λιλαο μονο να προσεχεις στο σκοπευτηριο μην στα βουτηξει. Οπως ξερεις ειναι μεγαλος φαν της συγκεκριμενης εταιρειας.sarcastic..sarcastic.

Καλοριζικα τα γυαλια Γιαννη
Ευχαριστώ παλικάρια μου.
Παυλε αν υπήρχε σώβρακο Remington σίγουρα θα το φόραγε ο Αγησίλαος ...sarcastic.
Εντάξει Γιώργο μου, όταν θέλω να προπονήσω τους δικεφαλους θα πάρω μια 1100.........very funny.
 
Σήμερα παιδιά δοκίμασα το γυαλί της Remington στο σκοπευτήριο. Είχε πέσει η σκιά στο σκοπευτήριο όποτε δοκίμασα μόνο τον πορτοκαλί. Εξαιρετικά με μια λέξη, φοβερή διαυγεια, κρυστάλλινη θα έλεγα χωρίς παραμορφώσεις, έβλεπα τους δίσκους πεντακάθαρα,ακόμα και τα σκητοπιατα που περνάνε σφαίρα. Τα παιδιά που έχουν τα castelani και τα δοκίμασαν έμειναν εντυπωσιασμένοι για την ποιότητα τους σε αυτή τη τιμή. Σίγουρα είναι μια άριστη επιλογή στη τιμή τους.
 
Σήμερα παιδιά δοκίμασα το γυαλί της Remington στο σκοπευτήριο. Είχε πέσει η σκιά στο σκοπευτήριο όποτε δοκίμασα μόνο τον πορτοκαλί. Εξαιρετικά με μια λέξη, φοβερή διαυγεια, κρυστάλλινη θα έλεγα χωρίς παραμορφώσεις, έβλεπα τους δίσκους πεντακάθαρα,ακόμα και τα σκητοπιατα που περνάνε σφαίρα. Τα παιδιά που έχουν τα castelani και τα δοκίμασαν έμειναν εντυπωσιασμένοι για την ποιότητα τους σε αυτή τη τιμή. Σίγουρα είναι μια άριστη επιλογή στη τιμή τους.
καλοφόρετα να είναι Γιάννη!
Οταν δοκιμάσεις και τα άλλα χρώματα κανε ενα ρεπορτάζ αν θες !
τελικά Γιάννη απο που τα αγόρασες ?
 
καλοφόρετα να είναι Γιάννη!
Οταν δοκιμάσεις και τα άλλα χρώματα κανε ενα ρεπορτάζ αν θες !
τελικά Γιάννη απο που τα αγόρασες ?
Ευχαριστώ Χρήστο. Μόλις δοκιμάσω και τον μωβ θα σας πω εντυπώσεις, για τον κίτρινο θα πρέπει να μας πιάσει το σούρουπο .....sarcastic.
Αρχικά τα παράγγειλα από must dive αλλά δεν τα είχε και τελικά τα παράγγειλα από Καλκατζακο, το κόστος 81€ με τα μεταφορικά.
 
Τέτοια να ακούω! Πήρα κι εγώ από καλκατζακο ακριβώς τα ίδια. Κανένα από τα άλλα μαγαζιά που κοίταξα δεν τα είχε και απ'ότι μου είπαν τηλεφωνικώς δεν θα τα έφερναν κιόλας. Λογικά είναι από τα τελευταία κομμάτια. Τα περιμένω σήμερα.. θα τα κάνω μια δοκιμή στο μπαλκόνι και από βδομάδα στο σκοπευτήριο..
 
Σχεδον ολα έχουνε απλα μερικά τα δίνουνε μαζί σε άλλα το πληρωνεις εξτρα.π.χ στα castellani κοστίζει 60 ή 80 ευρώ εξτρα
Φίλε Ευριπιδη
Αν ξέρεις εσυ ή άλλος φίλος κάποιες οικονομικές μάρκες σε παρακαλώ γραψτε μας.
Γιατι ούτε ολες προσφέρουν έξτρα ένθετο για φακούς διορθωτικούς ούτε εχω/θελω να δώσω 300 ευρώ για γυαλιά + ένθετα + φακούς απο τον οπτικό.
 
Φίλε Ευριπιδη
Αν ξέρεις εσυ ή άλλος φίλος κάποιες οικονομικές μάρκες σε παρακαλώ γραψτε μας.
Γιατι ούτε ολες προσφέρουν έξτρα ένθετο για φακούς διορθωτικούς ούτε εχω/θελω να δώσω 300 ευρώ για γυαλιά + ένθετα + φακούς απο τον οπτικό.
Θα σας απο αυτα λοιπον που έχω εγω τα οποια ειναι αρκετά καλα χωρίς να ειναι κορυφαία αλλα μια χαρά κάνουνε τη δουλεια τους.στο eBay uk θα τα βρείτε γιατι τώρα είμαι σε κινητό και δεν μπορω να παραθεσω link λέγονται top gun premier plus με 5 εναλλαξιμους φακούς + το ένθετο της μυωπίας μέσα κοστίζουν 25 λίρες χωρίς μεταφορικά και αλλα 20 ευρώ έδωσα εδώ στον οπτικό για να μου φτιαξει τα γυαλιά στο ενθετο
 
Θα σας απο αυτα λοιπον που έχω εγω τα οποια ειναι αρκετά καλα χωρίς να ειναι κορυφαία αλλα μια χαρά κάνουνε τη δουλεια τους.στο eBay uk θα τα βρείτε γιατι τώρα είμαι σε κινητό και δεν μπορω να παραθεσω link λέγονται top gun premier plus με 5 εναλλαξιμους φακούς + το ένθετο της μυωπίας μέσα κοστίζουν 25 λίρες χωρίς μεταφορικά και αλλα 20 ευρώ έδωσα εδώ στον οπτικό για να μου φτιαξει τα γυαλιά στο ενθετο
https://www.topgunclothing.co.uk/premier-plus-protective-shooting-glasses
https://www.ebay.co.uk/p/Top-Gun-Pr...ses-With-PERSCRIPTION-Lens-Adaptor/2255328972
 
Καλημερα σε ολους!!εχω παρει τα castellani c-mask 2 με 5 φακους!!!(καφε σκουρο και ανοιχτο, μωβ σκουρο και ανοιχτο και κιτρινο!!)και ειναι καινουρια!!
Πιθανον να τα πουλησω για να παρω pilla!
Αν καποιο παιδι ενδιαφερεται μπορει να πει!
qpuXoDj.jpg
 
Παντως η δική μου εμπειρία με τα Reminghton T85 δεν είναι καλή...
Βέβαια η τιμή τους είναι πολύ χαμηλή, είναι πολύ low cost επιλογή , τα είχα πάρει 20 ευρώ αν θυμάμαι καλά..
5 φακοί, θήκη, ωραίος σκελετός ... απλά οι φακοί μου φαίνετε ότι παραμορφώνουν υπερβολικά ...
Αλλά ως συνήθως ότι πληρώσεις παίρνεις o_O
 
Παντως η δική μου εμπειρία με τα Reminghton T85 δεν είναι καλή...
Βέβαια η τιμή τους είναι πολύ χαμηλή, είναι πολύ low cost επιλογή , τα είχα πάρει 20 ευρώ αν θυμάμαι καλά..
5 φακοί, θήκη, ωραίος σκελετός ... απλά οι φακοί μου φαίνετε ότι παραμορφώνουν υπερβολικά ...
Αλλά ως συνήθως ότι πληρώσεις παίρνεις o_O
Σίγουρα μιλάμε για τα ίδια γυαλιά; Είναι μεγάλη διαφορά στην τιμη
 
Δοκίμασα σήμερα τους μωβ φακούς μιας και νωρίς το απόγευμα είχε ήλιο στο πεδιο. Απλά υπέροχα, ξεκούραστα και αυτά ενώ τα πιάτα φενονταν πεντακάθαρα και ευκρινεστατα. Μου το έλεγες ο φίλος που έχει τα ίδια και ήμουν επιφυλακτικός αλλά σήμερα πείστηκα και θυμήθηκα τα λεγόμενα του. Μόλις έπεσε εντελώς η σκιά μέσα στο πεδίο και πάλι τα έβλεπα πολλή καλά αλλά με το πορτοκαλί ήταν σχεδόν τέλεια. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να καθήσω μέχρι το σούρουπο για να δοκιμάσω και τα κίτρινα.
 
Δοκίμασα σήμερα τους μωβ φακούς μιας και νωρίς το απόγευμα είχε ήλιο στο πεδιο. Απλά υπέροχα, ξεκούραστα και αυτά ενώ τα πιάτα φενονταν πεντακάθαρα και ευκρινεστατα. Μου το έλεγες ο φίλος που έχει τα ίδια και ήμουν επιφυλακτικός αλλά σήμερα πείστηκα και θυμήθηκα τα λεγόμενα του. Μόλις έπεσε εντελώς η σκιά μέσα στο πεδίο και πάλι τα έβλεπα πολλή καλά αλλά με το πορτοκαλί ήταν σχεδόν τέλεια. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να καθήσω μέχρι το σούρουπο για να δοκιμάσω και τα κίτρινα.
Τα κίτρινα Βάλτα σε απογευματινό τσίχλας όταν αρχίζει και σουρουπωνει και ξανασυζηταμε
 
Back
Top