Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Για τα ατσαλινα εχεις δικιο Βικτωρα,
28αρακια υπαρχουν ομως κ 16αρια..
Τα δευτερα στην μεγαλη τους πλειοψηφία ειναι πλαγιοκαννα κ οσοι τα βρήκαν απο τον πατερα τους κ δεν τα αφησαν σε μια ακρη αλλα τα κυνηγουν ακομα(εστω αυτοι οι λιγοι..) σημαινει εκτος των αλλων οτι τους αρεσει η παραδοση..
Τι πιο ωραιο απο ενα φυσιγγι με μαλλινη σε αυτο το διαμετρημα?
Και "πρωτότυπο" γιατι αλλο μαλλινο 16αρι του εμποριου απο οσο θυμαμαι δεν υπαρχει..
Ισως να μπορει να τους βοηθησει λιγο να ανοιξουν την τουφεκια τους μιας κ μιλαμε για τσοκαρισμενα τουφεκια..
Στο κατω κατω της γραφης ας δωσει μερικα κουτακια απο ολα αυτα στους εδω εμπορους κ ποτέ δεν ξερεις..
 
Μα δεν αμφισβητησα τη χρησιμοτητα ενος τετοιου φυσιγγιου, ισα ισα. Απλα λεω πως ειναι δυσκολο να φτιαχτει γιατι ο κατασκευαστης δεν εχει μεγαλο κοινο στην Ελληνικη αγορα. Αν ομως, οσοι εχουν τετοια 16αρια, ζητησουν απο οπλοπωλες να τους πιεσουν τον Lambro να δωσει και Ελλαδα, τοτε θα δει και κεινος πως η αγορα ισως συμφερει και εδω
 
Τα Euromix τα έχει κάνει πλέον 32γρ. ή ήταν για λίγες παρτίδες στο τέλος της χρονιάς;
ειδατε ποτε euromix 32 γραμ?? ουτε περυσι δεν ειδα ουτε ποτε τουλαχιστον εδω χανια.περιεργο μου ακουγεται. εχετε κανενα να δειξετε???
 
Γνωρίζει κανείς τα φυσίγγια Fantom; http://fantomoutdoors.gr/index.php?route=common/home
Αν υπάρχει κάποιος που τα χρησιμοποιεί θα ήμουν ευγνώμων να μου πει την άποψη του.
Είδες τιμή τα 20αρια;;;;;
Τα χα μπανισει από καιρό Μπιλακο και αυτό το gm3 δεν μου άρεσε, αλλά από ότι βλέπω γεμίζετε με ισπανική πυρίτιδα psb1 αξίζει μια δοκιμή και σε τέτοια τιμή δεν βρίσκεις φυσίγγια σε αυτό το διαμετρημα.
 
Γιώργη πεστου να σου στειλει 2-3 κουτακια για δοκιμη, μονο τοτε θα μπορεις να έχεις αποψη..Και αν σου αρεσουν τοτε φορτώνεις γιατι ειναι τσάμπα μπροστα σε κατι άλλες τιμες που βλεπουμε..
Τάσο μάλλον έτσι θα το κάνω.
Θα του πω να μου στείλει 4-5 κουτιά και βλέπουμε.
αυτο το gm3 το 20 δεν το γεμισει ο φαντομ γιωργο ,δεν ειναι και οτι καλυτερο σαν φυσιγγι αλλα για την τιμη του δεν εχεις να χασεις τιποτα να το δοκιμασεις,σε 12 αρι τα φυσιγγια του φαντομ ειναι πολυ καλα.
Αυτό είναι σίγουρο ότι δεν το γεμίζει ο ίδιος;
Γιατί λέει ''κατασκευαστής : Fantom''.xm.
Αλλά και εμένα η συσκευασία του δεν μου κάνει για δικιά του..xm.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top