Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Συνάδερφοι η eley έχει αγοραστεί χρόνια από την maxam οπότε δεν υπάρχουν αγγλικά και ισπανικά φυσίγγια .τα φυσίγγια της eley γεμίζονται με ισπανικά υλικά θα το δείτε εάν μπείτε στο επίσημο site της εταιρείας,τα olympic blues 28 που έριξα φέτος δεν τα αλλάζω με τίποτα στο κυνήγι.
Όταν λες χρόνια ποσσα περίπου γιατί μάλλον ξυπνήσανε οι Ισπανοί και πατάνε στο όνομα για να πουλάνε ακριβά χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι φτιάχνουν το ίδιο αξιόλογα eley όπως τους Άγγλους .Να μου πεις εδώ κατάφεραν σχεδόν στο τέλος να επικρατήσουν οι δικές τους πυρίτιδες και κάλυκες φάγανε τους Ιταλούς στα φυσίγγια θα κολλήσουμε
 
Όταν λες χρόνια ποσσα περίπου γιατί μάλλον ξυπνήσανε οι Ισπανοί και πατάνε στο όνομα για να πουλάνε ακριβά χωρίς να είμαστε σίγουροι ότι φτιάχνουν το ίδιο αξιόλογα eley όπως τους Άγγλους .Να μου πεις εδώ κατάφεραν σχεδόν στο τέλος να επικρατήσουν οι δικές τους πυρίτιδες και κάλυκες φάγανε τους Ιταλούς στα φυσίγγια θα κολλήσουμε
Δεν ξέρω ακριβώς πάντως ισχύει.οσο για τους Ισπανούς εγώ έχω χρησιμοποιήσει πολλά φυσίγγια τους και ελληνικά με ισπανικά υλικά.rio,saga,navaro.ειμαι πολύ ικανοποιημένος και δεν πιστεύω ότι έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τους Ιταλούς.eley προ maxam δεν έχω ρίξει αλλά τα olympic blues που έριξα φέτος ακόμα και με 0 βαθμούς με το δικάνο δεν τα αλλαζω
 
Δεν ξέρω ακριβώς πάντως ισχύει.οσο για τους Ισπανούς εγώ έχω χρησιμοποιήσει πολλά φυσίγγια τους και ελληνικά με ισπανικά υλικά.rio,saga,navaro.ειμαι πολύ ικανοποιημένος και δεν πιστεύω ότι έχουν να ζηλέψουν τίποτα από τους Ιταλούς.eley προ maxam δεν έχω ρίξει αλλά τα olympic blues που έριξα φέτος ακόμα και με 0 βαθμούς με το δικάνο δεν τα αλλαζω
Screenshot_20220610-212238.jpg
 
Τα MARY ARMS που φτιάχνονται Γαλλία έχει κάποιος άποψη;
https://maryarm.com/
έχουν και κάτι ωραίες πατέντες στη βυσμάτωση, τα διασποράς και αυτά με μάλλινη τάπα
και κάποια έχουν πεπλατυσμένα, φακοειδή ή σκάγια σε μορφή κύβου, όλα για το κυνήγι της μπεκάτσας
αυτός πρέπει να είναι ο εισαγωγέας στην Ελλάδα
https://www.outdoorlife.gr/maryarm
 
Νομίζω ότι κινήθηκα σωστά διότι στην έναρξη η τιμές θα είναι τρελές.

Το θέμα είναι το μέλλον.

Θα μας το κόψουν έτσι που παει.

Που να πάει κανείς με τέτοιες τιμές σε φυσίγγια και καυσιμα;

Ξεκίνησα το κυνήγι και είχε τσιχλοφυσιγγα και με 5 ευρώ.

Τώρα θα χρειάζονται 8.

Με τον ίδιο μισθό.
 
Ξεκίνησα το κυνήγι και είχε τσιχλοφυσιγγα και με 5 ευρώ.

Τώρα θα χρειάζονται 8.

Με τον ίδιο μισθό.
Σταματαμε τα τσιχλοκοτσυφα και ασχολουμαστε με φασσες,περδικες,παπια κ.λ.π μεχρι νεωτερας.........εαν το κανουμε ολοι ή τουλαχιστον η πλειοψηφια θα πεσει τσουξιμο....Υ.Γ Οχι με τους ιδιους, με χαμηλοτερους μισθους....
 
Νομίζω ότι κινήθηκα σωστά διότι στην έναρξη η τιμές θα είναι τρελές.

Το θέμα είναι το μέλλον.

Θα μας το κόψουν έτσι που παει.

Που να πάει κανείς με τέτοιες τιμές σε φυσίγγια και καυσιμα;

Ξεκίνησα το κυνήγι και είχε τσιχλοφυσιγγα και με 5 ευρώ.

Τώρα θα χρειάζονται 8.

Με τον ίδιο μισθό.
Επένδυση καλύτερη κ από κρυπτο έκανες‼️
 
Νομίζω ότι κινήθηκα σωστά διότι στην έναρξη η τιμές θα είναι τρελές.

Το θέμα είναι το μέλλον.

Θα μας το κόψουν έτσι που παει.

Που να πάει κανείς με τέτοιες τιμές σε φυσίγγια και καυσιμα;

Ξεκίνησα το κυνήγι και είχε τσιχλοφυσιγγα και με 5 ευρώ.

Τώρα θα χρειάζονται 8.

Με τον ίδιο μισθό.
28 γρ… θα ρηχνουμε όλλοι τον χειμωνα
 
Τα τσιχλοφυσιγγα και με βαση την οικονομικη δυνατοτητα του μεσου Ελληνα(μειωσεις μισθων,καταργηση δωρων,κατακορυφη αυξηση φορολογιας,προϊοντων κλπ)δεν πρεπει να χουν πανω απο 6 €....αλλιως φασσες,μπεκατσες,κλπ...και τα τσιχλοφυσιγγα στα ραφια...και τα 28αρια ακριβα τα δινουν...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top