Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Κάποια αλχημεία έχει γίνει, είναι δεδομένο ότι δε μιλάμε για PSB1 που γεμιζόταν στάνταρ για πολλάαα χρόνια. Επίσης είναι στα 33γρ
τόσο αυτό που είχα σφάξει εγώ, όσο και αυτό που είχε σφάξει από άλλη παρτίδα ο @PITER αν θυμάμαι σωστά
Ο πατέρας μου τα ρίχνει και είναι ευχαριστημένος, δεν του έχω πει τίποτα για την αλλαγή, δε μου έχει πει και αυτός τίποτα για την απόδοση του.
Τωρα εξηγουνται ολα (με το spoiler). Η μαλαγανια της Δορκας δεν ειναι οτι εβαλε aquila , εβαλε PSB2 kai για να δουλεψει καλα πηγε στα 33γρ. Προκειται για αλλο φυσιγγι, και για μενα ειναι χειροτερο απο το να αλλαξει πυριτιδα στο 32αρι.
Ακομι χειροτερα , νομιζω οτι ειχε βαλει aquila , δεν ενημερωσε και μετα τις αντιδρασεις εφτιαξε φετος με μια PSB ροζ, για να λεει οτι παντα ειχε PSB, Ελα ομως που αυτο δεν γινοταν χωρις να παει στα 33γρ
Ρε τι διεστραμμενο μυαλο εχω
Θα φτασω να σκεφτω οτι πληρωσε (νομιμο) και δυο δημοσιογραφους να καλυψουν την προσπαθεια
 
Εγω λεω να μας πεις εσυ γιατι σιγουρα κατι παραπανω θα ξερεις εσυ κ γι αυτο;)

Εγω θα σου πω.....για να μην ''κλαις'' για τον χαμενο λαγο....Ριξε ενα σε στοχο...και μετρησε ΔΙΑΤΡΗΣΗ.
Εαν εχου παρει υγρασια....στα 20 μετρα ουτε το τομαρι δεν θα του τρυπησουν...
Εαν εχεις ταχογραφο....ακομα καλυτερα!!!
 
Καλησπερα κ χρονια πολλα...Μπορει να μου πει καποιος λεπτομεριες γι αυτο το φυσιγγι? Remington express xlr 1130-1 1/4-4
View attachment 38551View attachment 38552
κλασικό λαγοφύσιγγο
καλό είναι να είναι παλίο, πριν τα προβλήματα της εταιρείας
πότε τα πήρες;
 
Εδώ τους λαγούς τους κυνηγούσαν με Remington nitro magnum 42gr ν 4(καθαρό τριαρι) (επί ΠΑΣΟΚ όλα αυτα, τώρα‼️ με την γκλιτσα).big smile.
Το λες αυτο λογο γραμμαριων ή θεωρεις το ρεμι τοσο αχρηστο φυσιγγι γιατι γενικα ακουω πολυ καλα λογια για τα ρεμι
 
Το λες αυτο λογο γραμμαριων ή θεωρεις το ρεμι τοσο αχρηστο φυσιγγι γιατι γενικα ακουω πολυ καλα λογια για τα ρεμι
Το συγκεκριμένο δεν το έχω ρίξει ποτέ,έριχνα το άλλο σε παπί‼️στα 36 μέτρα άνοιγμα τουφεκιας 45-50 εκατοστά‼️καλά φυσίγγια αλλά πανάκριβα,πέθανε κ ο Αντρέας κ το αφήσαμε χρόνους‼️
 
Το λες αυτο λογο γραμμαριων ή θεωρεις το ρεμι τοσο αχρηστο φυσιγγι γιατι γενικα ακουω πολυ καλα λογια για τα ρεμι
Τα παλιά ήταν καλά.
Το X από το XLR νομίζω ότι έχει να κάνει με το express και όχι με το extra.
Το LR είναι το long range.
 
Τι να άλλαξε ρε παιδιά η Ρεμι στα φυσίγγια της ? Τους κάλυκες, τάπες, μπαρουτοσκαγα?
Μπαρούτι σίγουρα όπως ειπώθηκε παραπάνω.
Το μέταλλο του κάλυκα το είδα επιρρεπές στην σκουριά.
Θα ανοίξω ένα καινούργιο μετά τις 10/1/2022 να δούμε σωθικά.
 
Την hiskor 800 που δεν παραγεται πια !!!
Η εταιρεία λέει blended powder ( τώρα ποια είναι μόνο αυτοί ξέρουν) μοιάζουν αρκετά οι αμερικανικές σε χρώμα και κοψια ,οι Ιταλοί λένε ότι είναι η 800x είναι όμως σίγουρα αυτή? Πριν μήνες που έφυγα από Αμερική στα μαγαζιά ιδιογομωσης υπήρχε πληθώρα από αυτήν απίστευτο να κρέμασε την ρεμι και να εδεινε κάργα στους ιδιογομωτες .
 
Η εταιρεία λέει blended powder ( τώρα ποια είναι μόνο αυτοί ξέρουν) μοιάζουν αρκετά οι αμερικανικές σε χρώμα και κοψια ,οι Ιταλοί λένε ότι είναι η 800x είναι όμως σίγουρα αυτή? Πριν μήνες που έφυγα από Αμερική στα μαγαζιά ιδιογομωσης υπήρχε πληθώρα από αυτήν απίστευτο να κρέμασε την ρεμι και να εδεινε κάργα στους ιδιογομωτες .
https://hodgdon.com/hi-skor-800-x/
Αυτή είναι ;;;
 
Ξέρω ποια είναι έχω γεμίσει Βασίλη κιόλας, η ρεμι τι βάζει ομως
Σε ρωτάω γιατί και παλιότερα είχε αναφερθεί ότι δεν παράγεται πλέον και το είχα δέσει σχοινί κορδόνι.
Άρα παράγεται κανονικά η hi-skor-800x και απλά δεν ξέρουμε τι γεμίζει η Remington τώρα ... σωστά ;;;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top