Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Γιατί φίλε?
Δοκιμασε κ τα δυο κ βλεπεις
Φιλος εδω στη Χιο με beretta 303 κ τσοκ 3 αστρα δεν αλλαζει με τπτ το 38αρι σε νο6.
Κ τα δυο ειναι φονικα το θεμα ειναι ποιο θα κατσει στον τροπο που ριχνεις κ στο οπλο σου.
 

Ακούω απόψεις για αυτό το φυσίγγι από όποιον το έχει χρησιμοποιήσει​

RC 2 Caccia​


ΓΙΑ ΔΙΚΑΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ,ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ
ΠΤΕΡΩΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ.
ΜΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΣΚΑΓΙΩΝ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΟΝΤΑΣ
ΥΨΗΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ.

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
  • ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑ 12
  • ΚΑΛΥΚΑΣ 70
  • ΜΕΤΑΛΛΟ 12
  • ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑΣ ΠΛΑΣΤΙΚΟΣ
  • ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ 34
  • ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΚΑΓΙΩΝ 6 ΕΩΣ 9
https://metplast.gr/proionta-site/product/rc-2-caccia/
 

Attachments

  • RC-2-CACCIA.jpg
    RC-2-CACCIA.jpg
    17,6 KB · Προβολές: 5

Ακούω απόψεις για αυτό το φυσίγγι από όποιον το έχει χρησιμοποιήσει​

RC 2 Caccia​


ΓΙΑ ΔΙΚΑΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ,ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ
ΠΤΕΡΩΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ.
ΜΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΣΚΑΓΙΩΝ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΟΝΤΑΣ
ΥΨΗΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ.

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
  • ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑ 12
  • ΚΑΛΥΚΑΣ 70
  • ΜΕΤΑΛΛΟ 12
  • ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑΣ ΠΛΑΣΤΙΚΟΣ
  • ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ 34
  • ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΚΑΓΙΩΝ 6 ΕΩΣ 9
https://metplast.gr/proionta-site/product/rc-2-caccia/
Από πότε υπάρχει φυσίγγι για όλους τους καιρούς υπαρχει και το άλλο με το τοτο.
 

Ακούω απόψεις για αυτό το φυσίγγι από όποιον το έχει χρησιμοποιήσει​

RC 2 Caccia​


ΓΙΑ ΔΙΚΑΝΝΑ ΚΑΙ ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ,ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ
ΠΤΕΡΩΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙΡΟΥΣ.
ΜΕ ΑΡΙΣΤΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ΣΚΑΓΙΩΝ ΚΑΙ ΧΑΜΗΛΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΕΠΙΤΥΓΧΑΝΟΝΤΑΣ
ΥΨΗΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ.

ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ
  • ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑ 12
  • ΚΑΛΥΚΑΣ 70
  • ΜΕΤΑΛΛΟ 12
  • ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΗΡΑΣ ΠΛΑΣΤΙΚΟΣ
  • ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ 34
  • ΝΟΥΜΕΡΑ ΣΚΑΓΙΩΝ 6 ΕΩΣ 9
https://metplast.gr/proionta-site/product/rc-2-caccia/
Απο τα πολυ καλα 34αρια για την εναρξη ειναι λιγο σκληρο
 
εννοείς ότι με το κρύο τα πάει καλύτερα?
Με το 690 που το εριξα Σεπτέμβρη Οκτώβρη κλωτσουσε αρκετα κ μου εδωσε την εντυπωση οτι ειναι ναι μεν καλο αλλα θα τα πηγαινε καλυτερα σε πιο χαμηλες θερμοκρασιες.
Να σημειωσω οτι το 690 λογω αυλου κ κωνου δεν καταλαβαινει κ πολλα πολλα με ελαφρες / κανονικες γομωσεις κ ριχνει σχετικα γλυκα θα ελεγα ( σε σχεση με αλλα δικαννα) κ τα περισσοτερα 36αρια.
Σε κρυο με την 302 τα πηγε πολυ καλα σε σκοτωματα.
Το συγκεκριμενο φυσιγγι με κερδισε κ το συνιστω. Το μονο που δεν μπορω να ξερω ειναι αν γινονται αλλαγες σε μπαρουτες / βυσματα απο λοτ σε λοτ.
Αυτα που εχω εγω ειναι με gt συγκεντρωτηρα κ μια μπαρουτη που φερνει σε Α1 στην κοπη κ c7 στο χρωμα αγορασμενα πριν 4 χρονια.
 
Με το 690 που το εριξα Σεπτέμβρη Οκτώβρη κλωτσουσε αρκετα κ μου εδωσε την εντυπωση οτι ειναι ναι μεν καλο αλλα θα τα πηγαινε καλυτερα σε πιο χαμηλες θερμοκρασιες.
Να σημειωσω οτι το 690 λογω αυλου κ κωνου δεν καταλαβαινει κ πολλα πολλα με ελαφρες / κανονικες γομωσεις κ ριχνει σχετικα γλυκα θα ελεγα ( σε σχεση με αλλα δικαννα) κ τα περισσοτερα 36αρια.
Σε κρυο με την 302 τα πηγε πολυ καλα σε σκοτωματα.
Το συγκεκριμενο φυσιγγι με κερδισε κ το συνιστω. Το μονο που δεν μπορω να ξερω ειναι αν γινονται αλλαγες σε μπαρουτες / βυσματα απο λοτ σε λοτ.
Αυτα που εχω εγω ειναι με gt συγκεντρωτηρα κ μια μπαρουτη που φερνει σε Α1 στην κοπη κ c7 στο χρωμα αγορασμενα πριν 4 χρονια.
Έτσι ακριβώς και πρίν 15 χρόνια ......
Φυλλίδια μεγέθους Α1 σε χρώμα C7 και δοσολογία 1.60 .
 
Πώς είναι στημένα τα φυσίγγια;
Δν θυμάμαι τόλη.
Έκανα μια αναβάθμηση στο τηλ. το πάσχα που μας πέρασε κ τώρα τέλος,παρέα με 1 φάκελο με βολές ιδιογόμωσης....σβήστεικαν με διάφορα άλλα αρχεία...ευτυχώς λίγα.
 
Δν θυμάμαι τόλη.
Έκανα μια αναβάθμηση στο τηλ. το πάσχα που μας πέρασε κ τώρα τέλος,παρέα με 1 φάκελο με βολές ιδιογόμωσης....σβήστεικαν με διάφορα άλλα αρχεία...ευτυχώς λίγα.
Το 36αρι είναι με 688 -gt 21 αλλά δε ξέρω πόσο έχει βαλει την τέκνα και που έχει πατήσει.

Λογικά 1.90-1.95 και πάτημα 57.7 περιπου
 
Για εμενα είναι αξιόλογα φυσίγγια τα Rc 32*,34,35γρ αλλά για τις πυριτιδες των συγκεκριμένων ουτε δεν το ψάχνω.......

*Είχα μεγαλη περιεργεια εδώ κ χρονια να δοκιμάσω σκαγια ν11 στην τσίχλα να δω τι κάνουν(το νο 10 ξέρω..)κ τι όρια έχουν...
Πήρα προσφατα το συγκεκριμένο..
Προσεχώς παρουσιαση.......
 
Έχει κάνεις δοκιμάσει τα Royal Pichon της Rio και αν ναι να μας πει μια γνώμη
Αρκετά καλό φίλε με μακρινά σκοτώματα σε φάσσες. Το μόνο αρνητικό που παρατήρησα είναι ότι κάποια πουλιά πέφτανε ζωντανά ενώ τα είχε πάρει καλά η τουφεκιά. Κόβει πάντως σε απίστευτες αποστάσεις.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top