Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Σεβαστές οι γνώμες αλλά η πράξη τα δείχνει όλα
Όλοι οι παλιοι άνοιγαν το αστέρι κ έβγαζαν σκάγια το πρωι στην λίμνη, οι νέοι μαστοροι φίλε είναι του ιντερνετ κ οχι της πιστας , ολοι δίκιο έχουν, αυτός που πατάει την σκσνδαλη ξέρει παντα πιο καλά
 
Όλοι οι παλιοι άνοιγαν το αστέρι κ έβγαζαν σκάγια το πρωι στην λίμνη, οι νέοι μαστοροι φίλε είναι του ιντερνετ κ οχι της πιστας , ολοι δίκιο έχουν, αυτός που πατάει την σκσνδαλη ξέρει παντα πιο καλά
Ρε μάστορα όμως η ποσότητα πυρίτιδας έμενε η ίδια, δεν έβγαζαν και πυρίτιδα ;)
 
Όλοι οι παλιοι άνοιγαν το αστέρι κ έβγαζαν σκάγια το πρωι στην λίμνη, οι νέοι μαστοροι φίλε είναι του ιντερνετ κ οχι της πιστας , ολοι δίκιο έχουν, αυτός που πατάει την σκσνδαλη ξέρει παντα πιο καλά
ΣΩΣΤΆ
 
Άλλο λέω Δημήτρη. Έβγαζαν σκάγια, η ποσότητα πυρίτιδας όμως έμενε η ίδια με πριν, δλδ αυξημένη πλέον για τη νέα γόμωση.
Αν πχ ξεκινούσαν με 34γρ το φυσίγγι γινόταν 32γρ αλλά με ποσότητα πυρίτιδας για 34γρ.
Αυτό έχει λογική.
Λογική δεν έχει να πεις ξεκινάω εξ αρχής με 32γρ φυσίγγι, αφού η πυρίτιδα θα είναι αναλογικά λιγότερη
 
Σεβαστές οι γνώμες αλλά η πράξη τα δείχνει όλα

ΟΚ. Δωσε μου ενα καλοκαιρινο σεταπ με ΜΒ32 με πολλα γραμμαρια σκαγια και χειμερινο με λιγα....για φασσα
για να καταλαβω τι εννοεις....
Μηπως θελεις να πεις κατι αλλο....και δεν το διατυπωνεις σωστα ?
 
ΟΚ. Δωσε μου ενα καλοκαιρινο σεταπ με ΜΒ32 με πολλα γραμμαρια σκαγια και χειμερινο με λιγα....για φασσα
για να καταλαβω τι εννοεις....
Μηπως θελεις να πεις κατι αλλο....και δεν το διατυπωνεις σωστα ?
φίλε μου καλε ρίξε με την παγωνιά και ρίξε με την ζέστη μετρημένα κουκιά εινε και δες το αποτέλεσμα
 
Ρε είστε σοβαροί το 2021 να ανοίγεται τα αστέρια κ να βγάζεται σκάγια;;;;
Μήπως εντέλη να ξεκρεμάσω το εμπροστογεμές του προπάππου μου να ησυχάσουμε;;;;
Εν πάσει περιπτώσει ο κάθε ένας όπως βολεύεται ρε παίχτες......τη να πω... :rolleyes:
 
Άλλο λέω Δημήτρη. Έβγαζαν σκάγια, η ποσότητα πυρίτιδας όμως έμενε η ίδια με πριν, δλδ αυξημένη πλέον για τη νέα γόμωση.
Αν πχ ξεκινούσαν με 34γρ το φυσίγγι γινόταν 32γρ αλλά με ποσότητα πυρίτιδας για 34γρ.
Αυτό έχει λογική.
Λογική δεν έχει να πεις ξεκινάω εξ αρχής με 32γρ φυσίγγι, αφού η πυρίτιδα θα είναι αναλογικά λιγότερη

Ντοκτορ....αυτα τα εκαναν την δεκαετια του 1950 -60.....τοτε οι κυνηγοι ειχαν ρελιαστρα χειρος
στην τσεπη....και οταν δεν εκοβαν τα φυσιγγια ρελιαζαν ποιο χαμηλα για παρουν δυναμη....
Δεν ειχαν τις σημερινες γνωσεις τοτε....Εχεις δει πουθενα σημερα κυνηγο με ρελιαστρα χειρος
στο βουνο..... Δεν υπαρχει λιγα και πολλα σκαγια....τα παντα ειναι θεμα δοσολογιας πυριτιδος
και σκαγιων....φτασαμε πριν χρονια στο φεγγαρι....και σημερα συζηταμε...αν θελει λιγα σκαγια
και πολλα.....καθε εποχη θελει την αναλογη δοσολογια της και δικα της σεταπ....
δλδ....τι θα παω στο παγετο με το ιδιο σεταπ που ριχνω τον αυγουστο ?? Ε' τοτε...κατι δεν παει καλα
με το μυαλο μου....απλα πραγματα...
 
Ρε είστε σοβαροί το 2021 να ανοίγεται τα αστέρια κ να βγάζεται σκάγια;;;;
Μήπως εντέλη να ξεκρεμάσω το εμπροστογεμές του προπάππου μου να ησυχάσουμε;;;;
Εν πάσει περιπτώσει ο κάθε ένας όπως βολεύεται ρε παίχτες......τη να πω... :rolleyes:
Αμα τα βαρας στα 10 μετρα δεν πανα βγαλεις οσα θες...Μονο ο
συγκεντρωτηρας να το παρει φτανει!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top