Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ομάδα για ρίξτε τα φώτα σας στα εξής φυσιγγια όποιος έχει δοκιμάσει στα εξής τρία φυσιγγια: bp 34 f2 classic, λαμπρο μπλε και express 34 σε νο 6 ή 7. Τα θέλω για εναλλακτική από το περκορσο. Να υποθέσω πως το λαμπρο μπλε είναι για πιο ζόρικο καιρό από τα άλλα δύο. Επίσης αν υπάρχει καμία αποτύπωση σε χαρτί ή πίνακα θα βοηθούσε.
Το f2 το κυνηγαω απο εναρξη στα παπια μεχρι τελους σεζον και ειμαι πολυ εευχαριστημενος! Το μπλε πολυ ακριβο κατα την γνωμη μου γιαυτα που προσφερει..
 
Το f2 το κυνηγαω απο εναρξη στα παπια μεχρι τελους σεζον και ειμαι πολυ εευχαριστημενος! Το μπλε πολυ ακριβο κατα την γνωμη μου γιαυτα που προσφερει..
Έχεις αντιληφθεί καμιά ασυνήθιστη αστάθεια του f2 34 classic τα τελευταία δύο χρόνια? Ποιες καιρικές συνθήκες πιστεύεις ότι αποδίδει άριστα?
 
Τα percorso γιατι δεν σε βολεψαν; λογω ταχυτητας; πιστευω ειναι απο τα πιο γρηγορα. Δεν τα αλλαζω με τιποτα παντως στη φασσα μαζι με τα speed του Μητσακου
Αλεξ τα percorso είναι και μένα το πρώτο μου φυσίγγι στη φασσα και ψήνομαι και για το speed του Μητσακου. Για πες εντυπώσεις. Το έχεις σε χαρτί μήπως να πάρουμε μια ιδέα?
 
Αλεξ τα percorso είναι και μένα το πρώτο μου φυσίγγι στη φασσα και ψήνομαι και για το speed του Μητσακου. Για πες εντυπώσεις. Το έχεις σε χαρτί μήπως να πάρουμε μια ιδέα?
Το ειχα Κωστα σε χαρτι με το kicks αλλα οχι πλεον, περυσι παντως εριχνα μονο nsi speed και Ρουμελιωτης το 35αρι και το 34αρι του, φετος μαλλον θα ριχνω μονο nsi classica 32 και Ρουμελιωτη το 34αρι.
Το speed του Μητσακου ειναι αρκετα καλο αλλα τα βρηκα καλυτερα με τα υπολοιπα που ανεφερα, παιζει ρολο βεβαια και σε τι θερμοκρασιες κυνηγας.
 
έριξα μετρημένα 4 κουτάκια δοκιμαστικά σε 2 εξόδους που έκανα για φάσσα ,πρόκειται για αρκετά μαλακό φυσίγγι με ωραία σκοτώματα,μου άρεσε περισσότερο από τα γνωστά ιταλικά σαν απόδοση,,μιλάω για περσινές θερμοκρασίες Νοέμβρη

από τότε έχω στοκάρει 3 κούτες δεκάρες θα το ριξω αρκετά φέτος !
 
Έχεις αντιληφθεί καμιά ασυνήθιστη αστάθεια του f2 34 classic τα τελευταία δύο χρόνια? Ποιες καιρικές συνθήκες πιστεύεις ότι αποδίδει άριστα?
Στο κρυο και υγρασια αποδιδει πολυ καλα!!Στον ζεστο καιρο οχι και τοσο αλλα την δουλεια του την κανει παλι πολυ καλα!
 
Έχεις αντιληφθεί καμιά ασυνήθιστη αστάθεια του f2 34 classic τα τελευταία δύο χρόνια? Ποιες καιρικές συνθήκες πιστεύεις ότι αποδίδει άριστα?
Τις ζεστες σχετικα μερες εχει τυχει να παρω ζωντανα πουλια που εχουν παρει καλα την τουφεκια..στην εναρξη στα παπια ας πουμε μολι ανεβει καλα ο ηλιος εχουν θεμα θα ελεγα! Απο αρχες νοεμβρη μεχρι τελου σεζον πιστευω θα σε ικανοποιησουν..
 
Τις ζεστες σχετικα μερες εχει τυχει να παρω ζωντανα πουλια που εχουν παρει καλα την τουφεκια..στην εναρξη στα παπια ας πουμε μολι ανεβει καλα ο ηλιος εχουν θεμα θα ελεγα! Απο αρχες νοεμβρη μεχρι τελου σεζον πιστευω θα σε ικανοποιησουν..
Σε τι νούμερα τα χρησιμοποιείς?
 
Οι τιμές για μένα έπρεπε να ειναι στο περίπου οι παρακατω που αναφερω,για να μπορείς να παίρνεις άνετα φυσίγγια κ γενικά να κανείς δοκιμές κ σε αλλά που δεν έχεις χρησιμοποιήσει
Λοιπον:
Τα 24άρια στα 3,80€-4,30€
Τα 28αρια στα 4,50€-5,00€ κ 5,80€ όσα έχουν 5%αντιμονιο
Τα 30άρια στα 5,50€
Τα 32άρια στα 5,80€-6.00€
Τα 33άρια στα 6,30€-6,80€
Τα 34άρια στα 7,20€-7,80€
Τα 36άρια στα 8,30€-9,00€
Τα 38άρια στα 10,00€ κ
Τα 40άρια στα 11,50€ το πολυ
Ποιος δεν θα ήθελε τέτοιες τιμές με την κρίση που υπάρχει;
Άραγε ποια χρόνια έπαιζαν αυτές οι τιμές;πάνω από μια 10ετια πίσω;
Και όμως υπάρχει βιοτεχνης με πολύ καλά φυσιγγια δοκιμασμένος στις τιμές που αναφέρεις ;)
 
Ξεσκαρτάρισμα φυσιγγίων σιγά σιγά.. μερικά από το στοκ τις ντουλάπας.. πρέπει να πάρω και άλλη γιατί γέμισε.. .yel..yel.
Αυτά τα winner mb36 (κόκκινο κουτί) του Αγγελόπουλου από Καλαμάτα τα έχεις δοκιμάσει? Εντυπώσεις?
 
Κωστή λένε κάτι αξίζει η δοκιμή?
Ναι βεβαίως και αξίζουν τη δοκιμή....Εμένα είναι το βασικό μου 36άρι από 10oC και κάτω....τα ρίχνω κ τα πρωινά του Οκτώβρη στα αγριοπερίστερα που έχει πολύ υγρασία,αλλά για τα υδρόβια τουλάχιστο που τα ρίχνω είναι μπόμπα....;) (τις φάσσες τις ψάχνω με τηλεσκόπιο).... .sarcastic. .sarcastic.
 
Ναι βεβαίως και αξίζουν τη δοκιμή....Εμένα είναι το βασικό μου 36άρι από 10oC και κάτω....τα ρίχνω κ τα πρωινά του Οκτώβρη στα αγριοπερίστερα που έχει πολύ υγρασία,αλλά για τα υδρόβια τουλάχιστο που τα ρίχνω είναι μπόμπα....;) (τις φάσσες τις ψάχνω με τηλεσκόπιο).... .sarcastic. .sarcastic.
Για τις φασσες τα θέλω εγώ. Από σκότωματα/συγκεντρώσεις τι λένε?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top